KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Samobójstwa nieletnich w Polsce to plaga! Jesteśmy na drugim miejscu w Europie

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, zaalarmował opinię publiczną. Polskie nastolatki są na drugim miejscu pod względem ilości zgonów wynikających z samobójstwa. Dlaczego tak się dzieje?

209 przypadków samobójstw w efekcie, których nastąpił zgon, odnotowano w Polsce. Raport “Dzieci się liczą 2017 – o zagrożeniach bezpieczeństwa i rozwoju dzieci w Polsce” nie obejmuje prób samobójczych, w wyniku których nastolatkowie przeżyli. W związku z tym ich ogólna liczba jest o wiele wyższa.

Polska na drugim miejscu

Na pierwszym miejscu w zestawieniu są Niemcy, gdzie odebrały sobie życie, aż 224 nastolatki. Polska ze wspomnianym wynikiem 209 zajmuje wysokie drugie miejsce. Kolejne kraje tego okrutnego zestawienia to Francja (171), Wielka Brytania (134), Włochy (87) oraz Hiszpania (69). Do najmniejszej liczby samobójstw doszło w krajach takich jak: Norwegia (10), Serbia (8) oraz Słowenia (6).

Dlaczego Polska jest tak wysoko?

Joanna Włodarczyk z fundacji tłumaczy co może wpływać na tak wysoki odsetek samobójstw:

Rodzice zwierzają się, że nie wiedzą jak rozmawiać z nastolatkami, które traktują ich z agresją, rezerwą, albo korzystają z języka niezrozumiałego dla dorosłych. Do kogo mogą iść, by nauczyć się dogadywania z młodymi?

Jeśli mają możliwość dobrze pójść do specjalisty. Dla rodziców zaniepokojonych o bezpieczeństwo dzieci mamy też telefon 800 100 100 przeznaczony do takich spraw. Ponadto, organizowanych jest dużo warsztatów dla młodych rodziców, ale warsztatów dla rodziców nastolatków jest niewiele i trzeba to zagospodarować.

Przyjrzyjmy się temu, jak zachowują się nasze dzieci. Warto z nimi porozmawiać i szukać dla nich pomocy, aby uniknąć tragedii.

 

Autor: popularne.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: