Andrzej Duda w Davos Źródło: PAP

W Internecie pojawiło się nagranie z Forum Ekonomicznego w Davos. Jego głównym bohaterem jest prezydent Andrzej Duda, który niestety nie popisał się swoimi umiejętnościami. Internauci wytykają mu błędy językowe.

Na początku tygodnia odbyło się Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Wziął w nim udział także Andrzej Duda. Prezydent spotkał się m.in. z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, Sekretarzem Generalnym OBWE Thomasem Gremingerem , a także dyrektorem Zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Iwanową Georgiewą.

Polski prezydent brał udział w panelu dotyczącym przyszłości NATO. Do Internetu trafiło nagranie z tego wydarzenia. Zarejestrowano fragmenty przemówienia Andrzeja Dudy. Polityk wspominał, że podczas gdy Polska znajdowała się za Żelazną Kurtyną, naszym marzeniem było przystąpienie do NATO. Jak podkreślił, to Sojusz wygrał zimną wojnę.

Internautom nie spodobał się jednak styl wypowiedzi. Duda mówi w nagraniu po angielsku. Widać jednak, że przychodzi mu to z trudem. Polityk wielokrotnie się zacinał, robił przerwy lub potarzał słowa. Komentatorzy podkreślali, że nie wiadomo, czy było to skutkiem problemów z językiem angielskim. Sugerowali, że prezydent mógł zastanawiać się po prostu, co dokładnie chce powiedzieć.