KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Zima zła”, ale brak zimy – jeszcze gorszy.

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

 

„Zima zła”, ale brak zimy – jeszcze gorszy. Jest ekstremalnie ciepło i sucho, grozi nam susza

Patryk Strzałkowski

Jesteśmy w połowie kalendarzowej zimy, ale w pogodzie – poza górami – zupełnie tego nie widać. Potwierdzają to twarde dane: jest wyższa temperatura, mniej deszczu i praktycznie brak pokrywy śnieżnej. Taki trend pogody wpisuje się w przewidywane skutki zmian klimatu. A jeszcze w tym roku możemy zobaczyć konsekwencje w postaci suszy i nieurodzaju.

Dziś Piątek dla Klimatu – jak co tydzień w Gazeta.pl i Next.gazeta.pl piszemy na temat związany z trwającym kryzysem klimatycznym.

Jeśli macie wrażenie, że coś z pogodą jest nie tak – to macie rację. Zima dotychczas jest znacznie cieplejsza niż zazwyczaj. W grudniu, pomimo kilku chłodniejszych dni, temperatura w Polsce była o 3,7 stopnia wyższa od średniej. W styczniu mamy dotychczas ponad cztery stopnie powyżej normy, a według prognoz ta anomalia może jeszcze wzrosnąć.

Rzecznik prasowy IMGW-PIB Grzegorz Walijewski powiedział, że instytut nie podsumowuje stycznia, zanim się nie skończy. Jednak wiadomo, że jak dotychczas ten rok jest “zdecydowanie bardziej suchy” w porównaniu do lat poprzednich.

– Ten styczeń będzie suchy i ciepły. Sprawdzają się nasze prognozy, według których temperatury miały być powyżej normy, a opady – poniżej – stwierdził. Na normę przyjmuje się okres od 1981 roku do 2010. – Wystarczy zobaczyć, co dzieje się za oknem. Teraz mamy dwa stopnie na plusie, wczoraj było cztery, a kilka dni temu w południowo-zachodniej części kraju obserwowaliśmy temperatury maksymalne dochodzące do kilkunastu stopni – powiedział. Styczeń będzie z dużym prawdopodobieństwem kolejnym – po listopadzie i grudniu – miesiącem z “ekstremalnie wysokimi temperaturami”. – Zresztą cały 2019 rok był w Polsce najcieplejszym od przynajmniej 1851 roku – dodał Walijewski.

ognozy #ModelAKP 🇵🇱 @mariog5tw

Analiza średnich dobowych temperatur powietrza w Polsce do 21 stycznia oraz prognoza do 29 stycznia 2020 r. @MeteoprognozaPL @PogodaMeteo

IMGW-PIB METEO POLSKA @IMGWmeteo

Sytuacja hydrologiczna w środku kalendarzowej nie jest dobra. 😰
Dzisiejszego dnia dokładnie 50% stacji wodowskazowych w Polsce (ponad 300) znajduje się w strefie wody niskiej.💧⬇️
Wysokie , małe i brak pokrywy śnieżnej nie rokują dobrze. 😭

Wody Polskie @WodyPolskie

Czy na półmetku zimy mamy suszę❔

Niedostatek opadów pogarsza sytuację hydrologiczną w Polsce i nie daje szans na odbudowę wilgoci w glebie. Rozwiązaniem jest retencja – jedno z działań programu .

Publikujemy najnowsze dane i mapy satelitarne: http://wody.gov.pl/aktualnosci/895-czy-juz-mamy-susze-w-wodach-polskich-trzymamy-reke-na-pulsie-2 

gazeta.pl

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: