DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Irak:” „Marsz miliona” przeciw okupacji amerykańskiej”

Dziś do Bagdadu ściągają Irakijczycy, którzy wezmą udział w wielkiej manifestacji przeciw bezprawnej obecności wojsk amerykańskich w ich kraju. Mimo decyzji irackiego parlamentu o wycofaniu zagranicznych wojsk, Amerykanie (i Polacy) nie mają zamiaru wycofać swoich wojsk.

Znalezione obrazy dla zapytania protesty w iraku zdjecia

To ma być „marsz miliona”, na wezwanie Moktady Sadra – szyickiego działacza politycznego, który reaktywował właśnie Armię Mahdiego – oddziałów zbrojnego ruchu oporu przeciw pierwszej okupacji amerykańskiej, rozpoczętej napadem na Irak Amerykanów i m.in. Polaków w 2003 r. To wezwanie popiera ajatollah Ali al-Sistani, co zapewni marszowi wielką frekwencję. Marsz rozpocznie się po tradycyjnych piątkowych modlitwach w bagdadzkich meczetach.

Demonstracja przeciw niepożądanej amerykańskiej obecności w kraju ma być też dowodem na jednoczenie się Irakijczyków: dołączą do niego np. członkowie Haszd al-Szaabi (Jednostek Pospolitego Ruszenia), które dotąd zachowywały polityczny dystans do partii Moktady Sadra, bądź wręcz z nią rywalizowały. To wynik amerykańskiego zamachu na szanowanego w Iraku irańskiego generała Solejmaniego, który odznaczył się w walce z lokalną Al-Kaidą i Państwem Islamskim, które pojawiły się w Iraku wraz z Amerykanami i ich satelitami.

Moktada Sadr pozostaje bardzo wpływowy, a chce być jeszcze bardziej, gdyż w Iraku waży się los rządu. Po licznych, gwałtownych manifestacjach antyrządowych premier Adel Abdel Mahdi podał sie do dymisji i jest teraz premierem tymczasowym, do czasu wyboru nowego. Ugrupowanie Sadra pragnie odegrać w tym procesie czołową rolę, by zająć się organizacją wyrzucenia okupantów z kraju i przeprowadzić reformy instytucjonalne, które miałyby usprawnić ciągle nie zakończoną odbudowę Iraku po inwazji imperium amerykańskiego.

One thought on “Irak:” „Marsz miliona” przeciw okupacji amerykańskiej”

  1. mam zastrzezenie do ostatnich dwoch slow w artykule , nie ma czegos takiego jak imperium amerykanskie , jest imperium zydowskie . usa to poprostu i tylko zydowska fabryka narzedzi smierci w am.poln.(ZFNSA) , (ZFNSUSA ?)….wspolczuje irakijczykom – sa okupowani juz 17 lat . polacy przez niemcow byli okupowani 4 lata i 7 miesiecy . jankesi jacys sa ospali , a pierdola ze sa najprezniejszym ,,narodem” swiata . weszli do iraku i do konca swiata nie chca z niego wyjsc . przypominam ze weszli by narod iracki od ,,tyrana” uwolnic i uwolnili ponad milion irakijczykow od zycia w kilka tygodni , a ,, kraju nie moga ,,odbudowac” przez 17 lat …….teraz tez mowia ze siedza tam by chronic narod i odbudowac kraj …..to jest najlepszy ,,ochroniarz i budowniczy” w dziejach swiata !!! . pytania ; 1 przed kim chca chronic narod skoro 17 lat temu od ,,tyrana” , go uwolnili . 2 po co przeszli przez iran metoda szaranczy. odpowiedzi ; 1 bo maja terminalna skleroze , . 2 bo chca odbudowac irak po kapitalistycznemu , czyli wszystko co odbuduja bedzie ich wlasnoscia …mowiac inaczej czerw chce sie zasiedlic na wieki …..przypominam narod irancki ich do siebie nie zapraszal , a oni to zinterpretowali , ze w iraku jest taki ucisk ze irakijczycy nie moga nic powiedziec , ale my domyslamysie/wiemy ze oni tego chca wiec my musimy to zrobic , bo przeciez to my jestesmy od niesienia ludom wolnosci …..ten czerw wszedzie gdzie tylko sie pojawi jest zawsze to samo , w polsce tez ……czerwia mozna usunac tylko jedna metoda , ta metode wdrozyli wietnamczycy …im chwala na zawsze ….bierzmy z nich przyklad , bo jak nie to o narodzie polskim swiat zapomni …..

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: