DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Czułem się jak ET”: Brytyjczyk opisuje surrealistyczną kwarantannę koronawirusa

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Screenshot_3

Michael Hope zachorował po powrocie z

Kiedy Michael Hope wrócił do Wielkiej Brytanii z Wuhan w Chinach i zaczął źle się czuć, jego pierwszą myślą było to, że miał jet lag.

Cztery dni później z trudem oddychał i ciągle kaszlał. Jego rodzina wezwała go do zasięgnięcia porady lekarskiej. Od momentu, gdy podniósł telefon do swojego lekarza ogólnego, jego doświadczenie zmieniło się z przyziemnego w surrealistyczne.

45-letni nauczyciel sztuki skończył w kwarantannie przez 28 godzin, trzymany w zamkniętym pokoju i badany przez lekarzy w tak zwanych „kombinezonach kosmonautów”.

„Szczerze mówiąc, czułem się jak ET” – powiedział. „To było totalnie surrealistyczne”.

Nadzieja zatelefonowała do lekarza ogólnego we wtorek po tym, jak jego objawy pogorszyły się do „naprawdę złej klatki piersiowej – kaszel do wymiotów”. Po wyjaśnieniu jego stanu Hope został poinformowany, że nie ma dostępnych terminów i oddzwonić rano. Następnego dnia Hope powiedział swojemu lekarzowi generalnemu podczas konsultacji telefonicznej, że nie był w stanie opuścić domu od czasu powrotu z Chin – a wydarzenia nagle przyspieszyły.

„Powiedziałem im, że mam objawy grypopodobne i że wróciłem z Wuhan” – powiedział. „Początkowo lekarz ogólny powiedział mi, żebym przyszedł na operację i powiedział, że oboje możemy nosić maski, a ja mogę stać za drzwiami – ale potem wszystko szybko się zmieniło i kazano mi zostać w domu, nie wychodzić, i będę odwiedzany zamiast.”

Następnie Hope otrzymał dwa telefony w krótkim odstępie czasu – jeden od Public Health England, a drugi od medyków z oddziału chorób zakaźnych w Newcastle w Royal Victoria Infirmary (RVI) – mówiąc mu, żeby pozostał w domu.

Screenshot_4

 Opaska szpitalna Hope.

„Powiedzieli mi, że przygotowują dla mnie pokój w izolacji i wkrótce w domu będzie karetka pogotowia. Mówili, że nie boją się ludzi i że będą nosić maski. Nie mogłem do końca w to uwierzyć – po prostu pomyślałem, że dobrze będzie, jeśli wezmę taksówkę z szalikiem wokół mojej twarzy – powiedział.

Wczesnym środowym wieczorem, kiedy Hope otworzył drzwi, by powitać je scena rodem z filmu science fiction. Dwóch medyków w białych garniturach z hełmami i przyłbicami odprowadziło go do karetki pogotowia, zanim przymocował nebulizator do twarzy. Nadzieję ścigano w szpitalu z włączonymi syrenami.

„Nałożyli na mnie ten nebulizator, a ja siedziałem z tyłu karetki z„ kosmitami ”i parą wydobywającą się z mojej twarzy, gdy przemierzaliśmy miasto” – powiedział.

Po przyjeździe Hope został powitany przez innego lekarza w odzieży ochronnej i zabrany do zamkniętej izolatki, gdzie spotkał się z konsultantem. Pozostał w kwarantannie przez następne 28 godzin, pobierając próbki krwi, moczu i flegmy.

„Oni wchodzili przez jedne zamknięte drzwi i wychodzili przez inne. Za każdym razem, gdy wyjeżdżali, musieli pozbywać się swoich ubrań. To była typowa sala szpitalna, ale byłem w całkowitej izolacji. Ten facet wszedł z musem czekoladowym, ale był na pełnym biegu – to było takie dziwne – powiedział.

„Martwiłem się, ale po prostu starałem się zachować spokój i skupić się na tym, że prawdopodobnie była to tylko grypa, a nie wirus”.

Nadzieję rozładowano w czwartek wieczorem po tym, jak wyniki testów wykazały, że rzeczywiście miał grypę. Po powrocie do domu Hope mówi, że jest zaniepokojony przyjaciółmi, których zostawił w stolicy prowincji Hubei .

„Martwię się o ludzi w Wuhan i moich przyjaciół, którzy wciąż tam są. Powiedziano im, żeby zostali w swoich domach i nie mogą wyjść.

Hope po raz pierwszy usłyszał o chorobie, kiedy wrócił do Chin w Nowy Rok po świątecznej przerwie w Wielkiej Brytanii.

„Mój przyjaciel powiedział mi, że na rynku doszło do choroby i że siedem osób jest chorych, ale był to tylko przelotny komentarz i zapomniałem o tym” – powiedział.

W miarę upływu dni Hope zaczęła zauważać zmianę. „Odniosłem wrażenie, że coś się zaczęło – atmosfera stała się dziwniejsza. Mój mandaryński nie jest świetny, ale zaczęłam zauważać coraz więcej osób noszących maski, więc postanowiłem zarezerwować lot w ostatniej chwili i odejść ”- powiedział.

Hope dostał pociąg do Szanghaju następnego dnia, by złapać lot na Heathrow.

Powiedział, że teraz zdał sobie sprawę, że dokonał mądrego wyboru, mając miasto 11 milionów w całkowitej blokady .

„Kiedy przyjechałem do Szanghaju, wiedziałem, że podjąłem właściwą decyzję, ponieważ w maskach było tylko tysiące ludzi – wiedziałem, że wtedy było naprawdę źle”.

Screenshot_5

 Uzbrojona policja przed zamkniętym dworcem kolejowym Hankou w Wuhan. Zdjęcie: Yuan Zheng / EPA

Hope powiedział, że nie był badany po powrocie w niedzielę do Wielkiej Brytanii, podróżując przez ponad 40 godzin z prowincji Hubei, gdzie uczył w międzynarodowej szkole, do swojego domu w Newcastle .

„W ogóle mnie nie sprawdzono, ponieważ mój lot odbył się z Szanghaju, ale musi być wielu ludzi takich jak ja, którzy przybyli z Wuhan, ale podróżowali z różnych lotnisk w Chinach. To naprawdę niepokojące. ”

Na razie Hope koncentruje się na wyzdrowieniu z czegoś, co nie jest tak poważną dolegliwością, jak mogłoby być.

„Miałem kilka trudnych dni” – powiedział. „Ale NHS wydaje się bardzo przygotowany. Zrobili wszystko, aby stworzyć spokojne środowisko w dość intensywnej sytuacji. Wszyscy w szpitalu byli niesamowici. ”

Facebook/Twitter/TheGardian

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: