DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„The Guardian” opisuje historię rotmistrza Pileckiego

Brytyjski dziennik ‚The Guardian’ w sekcji poświęconej książkom przybliża dzisiaj sylwetkę rotmistrza Witolda Pileckiego. Jego biografia ‚Ochotnik’ autorstwa Jacka Fairweathera ubiega się o jedną z głównych brytyjskich nagród literackich – Costa Book Awards.

"The Guardian" opisuje historię rotmistrza Pileckiego„Relacja o odwadze, sile i człowieczeństwie Pileckiego zasłużenie otrzymała nagrodę”. (Fot. Twitter/@jackfairweather)

„Ta zdumiewająca opowieść o Witoldzie Pileckim, członku ruchu oporu w Warszawie, który próbował wzniecić bunt w obozach, zdobyła nagrodę Costa Book Award w kategorii biografia” – pisze „The Guardian”.

6 stycznia książka „The Volunteer: The True Story of the Resistance Hero who Infiltrated Auschwitz” otrzymała nagrodę Costa Book Award w kategorii biografia, co oznacza, że wciąż ma szansę na zdobycie głównej nagrody – tytułu Costa Book of the Year 2019, czyli wygrania jednego z najbardziej prestiżowych konkursów literackich w Wielkiej Brytanii.

„Relacja dziennikarza Jacka Fairweathera o odwadze, sile i człowieczeństwie Pileckiego zasłużenie otrzymała nagrodę. Jak sam autor mówi, historia Pileckiego jest niezbędna dla naszego zrozumienia, jak powstało Auschwitz” – pisze „The Guardian”.

The Guardian

@guardian

The Volunteer by Jack Fairweather review – the hero who infiltrated Auschwitz https://www.theguardian.com/books/2020/jan/22/the-volunteer-jack-fairweather-review?utm_term=Autofeed&CMP=twt_gu&utm_medium=&utm_source=Twitter#Echobox=1579689904 

The Volunteer by Jack Fairweather review – the hero who infiltrated Auschwitz

This astonishing account of Witold Pilecki, a member of the Warsaw resistance who tried to incite rebellion in the camps, won the Costa biography award

theguardian.com

Ludzie o tym mówią: 21

„Na oczach Pileckiego obóz koncentracyjny został przekształcony w fabrykę śmierci. Przez prawie trzy lata spędzone w Auschwitz ryzykował życiem, by odsłonić prawdziwy horror obozu. Jego heroiczne próby zwrócenia uwagi świata na to, co się działo, ujawniły się w pełni dopiero po upadku Związku Sowieckiego i otwarciu polskich archiwów państwowych” – dodaje gazeta.

„The Guardian” opisuje losy Pileckiego, od jego decyzji w lipca 1940 r., by na ochotnika trafić do niemieckiego obozu Auschwitz, poprzez jego próby wzniecenia oporu w obozie oraz starania o przekazanie na zewnątrz informacji o tym, co się w nim dzieje, jego ucieczkę z Auschwitz, aż po proces i egzekucję w komunistycznej Polsce w 1948 r.

„Pilecki zmarł uważając, że zawiódł. Jednak jak pokazuje ta wciągająca historia jego niezwykłego życia, zrobił więcej niż ktokolwiek inny, aby ujawnić prawdziwy horror obozu. To sojusznicy nie słuchali” – czytamy.

zrodlo:londynek

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: