TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
KONTA AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY KLIKNIJ W WYBRANEGO AUTORA ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE JEGO MATERIAŁY

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Rosyjski politolog: „Stalin „miał rację” nakazując rozstrzelanie polskich jeńców w Katyniu”

The following two tabs change content below.

„20 stycznia w pierwszym kanale państwowej rosyjskiej telewizji jeden z czołowych rosyjskich politologów, prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 – 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski stwierdził, że Józef  „miał rację” nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu. Uwaga Satanowskiego wstrząsnęła nawet prowadzącym program. Prowadzący program czołowy kremlowski propagandzista Władimir  w odpowiedzi na słowa nt. Katynia stwierdził, że było to „okropieństwo”. Satanowski odpowiedział, że to „życie”. Znany z brutalnego przerywania swoim gościom prowadzący nie polemizował z tezami politologa.” – zrelacjonował w swoim tekście na portalu Onet.pl publicysta i były dyplomata Witold Jurasz.

PropellerAds

„Trzy dni wcześniej w tym samym programie prowadzący wpadł w furię (co jest normą w jego programach) i krzycząc na jednego z gości oskarżył Polskę o zabójstwa sowieckich dyplomatów w okresie międzywojennym.  W latach 1919 – 1939 miały miejsce dwa zabójstwa sowieckich dyplomatów na terenie II Rzeczpospolitej. W 1933 roku we Lwowie zginął sekretarz konsulatu ZSRR we Lwowie Alieksiej Majlow, którego zastrzelił działacz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Mykoła Łemyk. Mord miał być zemstą za zorganizowany przez władze sowieckie głód na Ukrainie. Kilka lat wcześniej, w 1927 roku na dworcu kolejowym w Warszawie został zastrzelony poseł ZSRR w Polsce Piotr Wojkow. W tym wypadku mordercą był rosyjski działacz emigracyjny Borys Kowerda. Samo zabójstwo było, według zeznań samego Kowerdy, zemstą za czerwony terror. W żadnym z wyżej wymienionych wypadków Polska nie stała za morderstwami. Rosyjska , podnosząc kwestię sowieckich dyplomatów, którzy stracili życie na terenie Polski zapomina o losie konsula generalnego RP w Kijowie Jerzego Matusińskiego, który „zniknął” po sowieckiej inwazji na Polskę 17 września 1939 roku.” – czytamy dalej. Cały tekst tutaj.

Oprac. MaH, onet.pl

fot. Bundesarchiv, Wikimedia Commons, CC

zrodlo:kresy24

One thought on “Rosyjski politolog: „Stalin „miał rację” nakazując rozstrzelanie polskich jeńców w Katyniu”

  1. jestesmy swiadkami narodzin nowej formy biznesu (po czesciowymkauscie , dziedzicznosc bezspadkowa) , biznes ,,rewizjonizm historyczny’….jacyz ONI tworczy …..nie jestem kasandra , ale tak jusa zaczynala agresje na jugoslawie – od wywolywania nastrojow rewizjonistycznych i narodowych …….dlaczego jugoslawia , ano dlatego , bo to w europie kraj najbogatszy w zasoby/zrodla mineralne ………

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: