DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Nauka mówi: „co należy wiedzieć o epidemii wirusa w Chinach”

Władze służby zdrowia uważnie obserwują wybuch choroby układu oddechowego spowodowanego przez nowego wirusa, który powstał w Chinach. Rządy zwiększają nadzór nad pasażerami linii lotniczych z centralnych Chin i podejmują inne kroki w celu opanowania wybuchu epidemii.

Oto, co powinieneś wiedzieć o chorobie:

CO TO JEST NOWY WIRUS?

Naukowcy zidentyfikowali go jako nowy koronawirus. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „korony” lub „aureole”, które koronawirusy przypominają pod mikroskopem. Rodzina koronawirusów ma wiele rodzajów, które wpływają na ludzi. Niektóre powodują przeziębienie, podczas gdy inne pochodzące od nietoperzy, wielbłądów i innych zwierząt rozwinęły się w cięższe choroby, takie jak SARS – zespół ostrego ostrego układu oddechowego – lub MERS – zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie.

SKĄD SIĘ TO WZIĘŁO?

Pierwsze przypadki pojawiły się w zeszłym miesiącu w Wuhan, mieście w chińskiej prowincji Hubei. Wiele pierwszych zainfekowanych osób odwiedziło lub pracowało na Huanan Seafood Wholesale Market w Wuhan, który od tego czasu został zamknięty dla dochodzenia. Chińscy urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że wierzą, że choroba rozprzestrzeniła się najpierw ze zwierząt na ludzi. Mówią teraz, że może rozprzestrzeniać się między ludźmi.

JAK TO JEST WIDESPREAD?

Chiny zidentyfikowały 440 przypadków i dziewięć zgonów, większość chorób i wszystkie zgony w prowincji Hubei. Przypadki zostały również potwierdzone w Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie. Wybuch zbiega się z najbardziej ruchliwym sezonem podróżniczym w Chinach, kiedy ludzie odwiedzają rodziny lub wyjeżdżają za granicę na Nowy Rok Księżycowy. Oczekuje się, że pośpiech z podróży rozprzestrzeni chorobę na szerszą skalę.

JAKIE SĄ OBJAWY?

Typowe objawy to katar, ból głowy, kaszel i gorączka. Duszność, dreszcze i bóle ciała są związane z bardziej niebezpiecznymi rodzajami koronawirusa, zgodnie z amerykańskimi ośrodkami kontroli i zapobiegania chorobom. W poważnych przypadkach wirus może powodować zapalenie płuc.

JAK JEST LECZONY?

Istnieje test identyfikujący wirusa, ale nie ma szczepionki zapobiegającej infekcji. Pacjentów z wirusem izolowano w szpitalach lub domach, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Objawy są leczone lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi, a ludzie powinni pić dużo płynów i odpoczywać podczas powrotu do zdrowia.

JAK TO ROBIĆ?

Wiele koronawirusów może rozprzestrzeniać się przez kaszel, kichanie lub dotykanie zarażonej osoby. Naukowcy są przekonani, że nowy wirus może przenosić się między ludźmi w bliskim kontakcie przez drogi oddechowe.

CZY MOŻE BYĆ TAK ZŁE, JAK SARS?

Do tej pory wirus wydaje się mniej niebezpieczny i zakaźny niż SARS, który również zaczął się w Chinach w latach 2002-03 i zabił około 800 osób. Jednak wirusy mogą mutować w bardziej niebezpieczne i zaraźliwe formy i jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, co się z tym stanie.

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: