TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
KONTA AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY KLIKNIJ W WYBRANEGO AUTORA ABY ZOBACZYĆ WSZYSTKIE JEGO MATERIAŁY

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

„Netanjahu próbuje zjednoczyć globalny sprzeciw wobec sprawy ICC”

The following two tabs change content below.

JEROZOLIMA (AP) – premier Izraela Benjamin Netanyahu wzywa świat do podjęcia „konkretnych działań” przeciwko Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu przed ewentualną zbrodnią wojenną przeciwko Izraelowi.

PropellerAds

Główny prokurator MTK, Fatou Bensouda, powiedział w zeszłym miesiącu, że istnieje „uzasadniona podstawa” do otwarcia dochodzenia w sprawie zbrodni wojennych w sprawie izraelskich działań wojskowych w Strefie Gazy, a także budowy izraelskiego osiedla na Zachodnim Brzegu. Zwróciła się do sądu o ustalenie, czy ma jurysdykcję terytorialną przed kontynuowaniem sprawy.

Izrael, który nie jest członkiem MTK, powiedział, że sąd nie ma jurysdykcji i oskarżył Bensoudę o kierowanie się antysemityzmem.

W wywiadzie dla chrześcijańskiej sieci TBN, który zostanie wyemitowany później we wtorek, Netanjahu pochwalił prezydenta Donalda Trumpa za krytykę MTK i wezwał innych do pójścia za tym przykładem.

„Myślę, że wszyscy powinni się temu przeciwstawić” – powiedział, zgodnie z fragmentami opublikowanymi przez jego biuro. „Wzywam wszystkich waszych widzów, aby zrobili to samo i prosili o konkretne działania, sankcje wobec międzynarodowego sądu, jego urzędników, prokuratorów, wszystkich”.

„Są w zasadzie w pełnym frontalnym ataku na demokracje, zarówno na prawo demokracji do obrony, jak i na prawo Izraela, prawo narodu żydowskiego, do życia w ich rodzinnej ojczyźnie, Ziemi Izraela”, powiedział.

Bensouda nie zareagował natychmiast. Ale w ostatnim wywiadzie powiedziała izraelskiemu serwisowi informacyjnemu Times of Israel, że oskarżanie jej o antysemityzm było „szczególnie godne ubolewania” i „bez zasług”.

Sąd oświadczył w oświadczeniu, że on i jego urzędnicy „będą nadal wykonywać swoją pracę zgodnie z udzielonym im mandatem” zgodnie z zasadą praworządności.

Wywiad TBN odbył się przed spotkaniem w Jerozolimie w czwartek, podczas którego dziesiątki światowych przywódców mają uczcić 75. rocznicę wyzwolenia nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz i wypowiedzieć się przeciwko antysemityzmowi.

Oczekuje się, że Netanjahu wykorzysta zgromadzenie do próby zjednoczenia międzynarodowej opozycji w sprawie MTK przeciwko Izraelowi.

W Hadze sędziowie ICC we wtorek opóźnili sprawę, gdy poprosili Bensoudę o ponowne złożenie wniosku o jurysdykcję, ponieważ jej pierwotny wniosek był zbyt długi. Sędziowie mają 120 dni na wypowiedzenie się po otrzymaniu nowego wniosku.

W ONZ palestyński ambasador ONZ Riyad Mansour oskarżył Izrael we wtorek o podeptanie Karty Narodów Zjednoczonych, rezolucji ONZ „i wszelkich odpowiednich przepisów prawa międzynarodowego”.

„Podobnie jak zwykli zbrodniarze wojenni, nawet widmo śledztwa MTK nie odstraszyło izraelskich urzędników rządowych i dowódców wojskowych, którzy nadal rażąco rzucili wyzwanie Radzie Bezpieczeństwa i społeczności międzynarodowej jako całości” – powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Mansour podkreślił, że „Rada Bezpieczeństwa, Zgromadzenie Ogólne, MTK i wszystkie państwa mają pilną i wspólną odpowiedzialność za przestrzeganie praworządności.

___

Współautorzy prasowi: Mike Corder z Hagi i Edith M. Lederer z Organizacji Narodów Zjednoczonych.

zrodlo:apnews

One thought on “„Netanjahu próbuje zjednoczyć globalny sprzeciw wobec sprawy ICC”

  1. no prosze jaki orutny swiat znowu zydom , ktos krzywde robi . bandyta i zlodziej wciela sie w dziecko specjalnej troski . tym sposobem od wiekow dymaja narody …..och jakie biedne zydziatka , trzeba im pomoc .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: