TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

pobrane (1).png przycisk

„Zezwolenie na pobyt w Polsce ma 26 tysięcy obywateli Białorusi”

Na dzień 1 stycznia 2020 roki prawie 423 tysiące cudzoziemców ma pozwolenie na  w Polsce, z czego 25,6 tysięcy to  – wynika z danych opublikowanych przez dziennik .

Większość dokumentów umożliwiających legalny pobyt w Polsce mają obywatele Ukrainy – 214,7 tysięcy pozwoleń.

Białorusini są drugą co do wielkości grupą i stanowią 25,6 tysięcy. Na trzecim miejscu są Niemcy – 21,3 tys., Rosjanie – 12,5 tys., obywatele Wietnamu – 12,1 tys., Indii – 9,9 tys., Włoch i Chin po 8,5 tysiąca.

W ciągu ostatniego roku najwięcej pozwoleń na pobyt w Polsce otrzymali  (35,6 tys.), Białorusini (5,5 tys.) i obywatele Gruzji (2,7 tys.), Indii i Mołdawii – po 1,1 tys .

Jak podał Urząd do Spraw Cudzoziemców Rzeczypospolitej Polskiej, warto zauważyć, że w ciągu roku liczba Brytyjczyków, którym wydano zezwolenie na pobyt w Rzeczypospolitej Polskiej, wzrosła o 120 procent (do 1,4 tysiąca). Wynika to z niepewności co do warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Inną kategorią są posiadacze Karty Polaka (KP). Od 2008 roku, czyli od wejścia w życie ustawy o KP, przedstawicielstwa dyplomatyczne Rzeczpospolitej na Białorusi wydały 131 770 dokumentów potwierdzających przynależność do narodu polskiego.

Na dzień dzisiejszy 59 procent cudzoziemców posiadających zezwolenie na pobyt w Polsce należy do grupy wiekowej 20-39 lat, 26 procent – 40-59 lat, 12 procent cudzoziemców ma mniej niż 20 lat.

Najpopularniejsze miejsca pobytu cudzoziemców w Polsce to województwo mazowieckie (centrum administracyjne w Warszawie) – 117 tys., Małopolskie (Kraków) – 45 tys., Dolnośląskie (Wrocław) – 34 tys. i wielkopolskie (Poznań) – 33,5 tys.

zrodlo:kresy24

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: