KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE

CZERWONE

USA. Szantaż i rabunek oraz zniewolenie

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Tak wygląda rzeczywistość USA, którego Polska za sprawą PiS ma za najlepszego przyjaciela, sojusznika.

Według The Wall Street Journal administracja Trumpa znalazła sposób na ukaranie Iraku za żądanie wydalenia amerykańskich żołnierzy z kraju. To ma spowodować poważny cios w iracką gospodarkę, a umożliwi władzom amerykańskim zagrabienie dziesiątek miliardów dolarów.

Według The Wall Street Journal sytuacja wygląda jak wyraźny przykład szantażu geopolitycznego przy użyciu systemu finansowego opartego na dolarach: „Według irackich urzędników administracja Trumpa ostrzegła Irak, że utraci dostęp do konta bankowego amerykańskiego rządu, jeśli Bagdad wydali amerykańskie wojsko. Departament Stanu ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą zamknąć dostęp Iraku do konta w Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, a to mogłyby osłabić już słabą gospodarkę Iraku.

USA mogą blokować dostęp do irackich pieniędzy z ropy naftowej.

Warto przypomnieć podstawę konfliktu.

Po zabójstwie najbardziej wpływowego irańskiego generała ds bezpieczeństwa Waszyngton stanął w obliczu „zamieszek” w irackim parlamencie, w których szyickie partie zażądały od rządu wyparcia amerykańskiego wojska z kraju. Spowodowało to dość chaotyczną reakcję przedstawicieli rządu USA: po pierwsze, do Iraku dotarł oficjalny list informujący, że „z szacunku dla irackiej suwerenności” wojska zostaną wycofane, ale potem Pentagon ogłosił, że to „zły list”, który został „wysłany” przez pomyłkę ”i że nikt niczego nie wysłał.

W piątek CNN poinformowało, że urzędnicy Departamentu Stanu „jasno powiedzieli, że Stany Zjednoczone nie zamierzają wycofywać żołnierzy z Iraku, pomimo próśb ze strony kierownictwa kraju o wycofanie wojsk USA”.

Szlachetni amerykańscy obrońcy wolności?, Amerykańscy żołnierze bywali gorsi od zwyrodnialeców. 

 Oficjalny powód, dla którego wojska amerykańskie pozostają w kraju, jest absurdalny (i obraźliwy dla każdego posiadacza zdrowego rozsądku). Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział: „Nasza misja jest bardzo jasna: jesteśmy tam, aby ukończyć misję szkoleniową, aby pomóc irackim siłom bezpieczeństwa odnieść sukces i kontynuować kampanię przeciwko IS. Będziemy kontynuować tę misję”.

 》》》

Okazuje się, że z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych armia iracka zostanie „wyszkolona” wbrew woli rządu irackiego. USA to przecież dobroczyńca że jak gospodarz odmówi to USA gospodarza ukarać musi.

《《《

Jeśli informacje z The Wall Street Journal są prawidłowe, to rząd iracki zostanie ukarany przez amerykańskie władze  zrabowaniem wszystkich irackich dolarów które są w USA na kontach (Iracki Bank Centralny w Ameryce) za odmowę „amerykańskiej pomocy wojskowej”

Warto zauważyć, że USA zastosowały już ten radykalny środek wpływów przeciwko Bagdadowi, choć w mniej surowej formie: w 2015 r. Bank Rezerw Federalnych w Nowym Jorku zablokował na kilka tygodni rachunki dolarowe banku centralnego Iraku, co spowodowało poważny kryzys finansowy w kraju. A oficjalnym motywem działań władz amerykańskich było „podejrzenie”, że iracki system finansowy został wykorzystany przez Iran do obejścia amerykańskich sankcji.

Nie można ustalić dokładnej kwoty dolarów irackich, którą administracja Donalda Trumpa może zamrozić, a nawet zawłaszczyć, ponieważ Rezerwa Federalna nie ujawnia konkretnych danych na temat rachunków dolarowych banków centralnych obsługiwanych w jej systemie. Ale minimalna ilość w USA w przypadku sankcji prawdopodobnie wyniesie trzy miliardy dolarów – jest to kwota depozytów Irackiego Banku Centralnego w Stanach Zjednoczonych, która pojawia się w statystykach krajowych cytowanych przez zagraniczne media.

USA grożą także pozbawieniem Iraku dostępu do funduszy ze sprzedaży ropy.

Jak słusznie zauważa Wall Street Journal, znaczna część negatywnych konsekwencji dla Iraku będzie związana nie tylko z utratą tych pieniędzy, ale także z dostępem kraju do systemu finansowego dolara jako całości: Ograniczenie dostępu Iraku do dolarów może doprowadzić do spadku wartości dinara (irackiego), tak jak miało to miejsce w 2015 r., co może ponownie uruchomić wykup dolarów w Iraku, ponieważ osoby fizyczne, firmy i banki starają się uzyskać twardą walutę, dewaluacja, która może prowadzić do poważniejszych problemów gospodarczych, ponieważ obniża siłę nabywczą pracowników najemnych, firm i rządu. Dodatkowym problemem będzie eksport irackiej ropy: Irak sprzedaje ją za dolary, a pod sankcjami USA sam Irak znajdzie się jak w obecnej sytuacji znajduje się Iran, który również nie ma dostępu do dolara, waluty handlu międzynarodowego, z tą różnicą że Iran obecnie przeszedł na rozliczenie w walutach tych krajów z którymi handluje i eksportuje ropę.

Oto amerykańskie gołąbki pokoju nad Irakiem niosące pod skrzydłami wolnościowe przyjacielskie bomby, rakiety ze wspaniałą amerykańską demokracją and freedom !!! 

Dzięki Stanom Zjednoczonym za ponad milion zabitych i okaleczonych i zniszczone miasta i całe kraje.

Thanks USA !!!     Piekło was prędzej czy pózniej amerykańscy zbrodniarze  pochłonie !!!

Dziekują wam US-banditen, dzieci, kobiety, starcy, mężczyźni: Iraku, Syrii, Afganistanu, Libii, Serbii i Ukrainy.

NEon24.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: