DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„USA sprawdzą pasażerów linii lotniczych z Chin pod kątem nowych chorób”

The following two tabs change content below.

NEW YORK (AP) – Trzy amerykańskie lotniska sprawdzą pasażerów przybywających z centralnych Chin pod kątem nowego wirusa, który zachorował dziesiątki, zabił dwóch i wzbudził obawy o wybuch epidemii międzynarodowej, podali w piątek urzędnicy ds. Zdrowia.

banner-wizytowka-1580899038

Urzędnicy Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom mówią, że zaczną mierzyć temperaturę i pytać o objawy pasażerów na trzech amerykańskich lotniskach, które podróżowały z miasta wybuchu Wuhan.

Według szacunków urzędników w ciągu najbliższych kilku tygodni na lotnisku Kennedy w Nowym Jorku oraz na lotniskach w Los Angeles i San Francisco przeżyje około 5000 pasażerów. Pierwszego bezpośredniego lotu spodziewano się w piątek wieczorem w Kennedy, a następnego oczekiwano w sobotę rano w San Francisco.

Lekarze zaczęli widzieć nowy rodzaj wirusowego zapalenia płuc – gorączka, kaszel, trudności w oddychaniu – u osób, które pracowały na rynku spożywczym na przedmieściach Wuhan lub odwiedzały go pod koniec ubiegłego miesiąca. Ponad 45 przypadków nowo zidentyfikowanego koronawirusa zostało potwierdzonych w Azji, większość z nich w Wuhan, w tym dwie zgony – przynajmniej jedna z wcześniejszymi schorzeniami. Urzędnicy powiedzieli, że prawdopodobnie rozprzestrzenił się ze zwierząt na ludzi, ale nie był w stanie wykluczyć możliwości rozprzestrzeniania się między ludźmi.

Jak dotąd ryzyko dla amerykańskiego społeczeństwa jest uważane za niskie, ale CDC chce się przygotować i podejmuje środki ostrożności, powiedział dr Martin Cetron z CDC.

„Im wcześniej wykryjemy przypadek, tym lepiej możemy chronić społeczeństwo i tym więcej możemy zrozumieć na temat tego wirusa i jego ryzyka rozprzestrzeniania się”, powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Zawsze jest możliwe, że wirus może mutować, by stać się bardziej niebezpieczny. Jest również prawdopodobne, że na świecie pojawi się więcej przypadków, w tym przynajmniej jeden w Stanach Zjednoczonych, powiedziała inna urzędniczka CDC, dr Nancy Messonnier.

CDC wysyła 100 pracowników do obsługi kontroli na lotniskach. Pasażerowie, którzy wydają się być zarażeni, zostaną poddani testom na grypę lub inne możliwe przyczyny. Planuje się umieszczenie ich w izolacji w pobliskim szpitalu, dopóki lekarze nie dowiedzą się, z czym mają do czynienia, aby zapobiec możliwemu rozprzestrzenianiu się nowego wirusa. Specjaliści z CDC powiedzieli, że wyspecjalizowane testy w kierunku wirusa mogą zająć dzień.

Co najmniej pół tuzina krajów w Azji rozpoczęło kontrolę pasażerów przybywających linii lotniczych z centralnych Chin. Lista obejmuje Tajlandię i Japonię, które zgłosiły przypadki choroby u osób pochodzących z Wuhan. Obecnie podróże są niezwykle ciężkie, ponieważ ludzie wybierają się do Chin z Chin i świętują Nowy Rok Księżycowy.

CDC powiedział, że badania na lotniskach są częścią wysiłków mających na celu lepsze wykrycie i zapobieganie wirusom z tej samej rodziny błędów, które spowodowały międzynarodowe wybuchy SARS i MERS, które rozpoczęły się w 2002 i 2012 roku.

CDC nie monitorowało przylatujących pasażerów podczas tych wybuchów epidemii, a niektórzy eksperci zdrowia publicznego pytali, czy powinni to zrobić teraz.

„Nie jest to szczególnie skuteczna interwencja i potencjalnie oferuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa” – powiedział dr Kamran Khan, badacz z University of Toronto, który badał badania na lotniskach podczas epidemii SARS i Eboli.

Przesiewacze prawdopodobnie oznaczą wiele osób z innymi zarazkami – jest to sezon grypowy – a jednocześnie brakuje infekcji nowym wirusem. Eksperci uważają, że może to potrwać do dwóch tygodni od momentu zarażenia kogoś do wystąpienia gorączki i innych objawów.

Jedynym innym razem, gdy CDC przeprowadził badania na lotniskach, był w 2014 r., Kiedy urzędnicy ds. Zdrowia przeprowadzili kontrole pod kątem wirusa Ebola wśród tysięcy pasażerów z trzech krajów Afryki Zachodniej, ale nie wykryli żadnych chorób. W rzeczywistości jeden pasażer, który został zarażony, ale nie miał żadnych objawów, przeszedł badania przesiewowe, a następnie rozwinął objawy po przybyciu do Stanów Zjednoczonych.

Niektórzy twierdzą, że takie środki mają mniej wspólnego z dobrą nauką niż z politykami, którzy chcą przekonać opinię publiczną, że rząd robi coś, aby je chronić.

Cetron odrzucił to pojęcie. „Istnieje powszechna zgoda, że powinniśmy to teraz robić”, zarówno wśród przedstawicieli politycznych, jak i rządowych naukowców, powiedział.

Pasażerowie, którzy nie mają objawów, otrzymają karty informujące, z kim należy się skontaktować w sprawie opieki zdrowotnej, jeśli wystąpią objawy później.

To ważne, powiedział Khan. „Edukowanie podróżników o chorobie i informowanie ich, co robić, gdy zachorują po opuszczeniu lotniska, może być bardzo pomocne”, ponieważ może przyspieszyć prawidłową diagnostykę, leczenie i izolację, powiedział.

W tym miesiącu władze ds. Zdrowia zidentyfikowały błąd jako nowy typ koronawirusa. Koronawirusy to duża rodzina wirusów, z których niektóre powodują przeziębienie; inne znalezione u nietoperzy, wielbłądów i innych zwierząt ewoluowały w cięższe choroby.

SARS, czyli zespół ostrego ostrego układu oddechowego, należy do rodziny koronawirusów, ale chińskie media państwowe podają, że choroba w Wuhan różni się od koronawirusów zidentyfikowanych w przeszłości. Wcześniejsze testy laboratoryjne wykluczyły SARS i MERS – zespół oddechowy na Bliskim Wschodzie – a także grypę, ptasią grypę, adenowirusa i inne powszechne drobnoustroje infekujące płuca.

Urzędnicy CDC powiedzieli w piątek, że nie są pewni, czy Chiny rozpoczęły kontrolę pasażerów przed wejściem na pokład samolotu, aby wyjechać za granicę, ale zostało to omówione.

Cetron powiedział, że lotniska w Nowym Jorku i San Francisco otrzymują co tydzień trzy bezpośrednie loty z Wuhan. Los Angeles International zdobywa znaczną liczbę pasażerów, którzy rozpoczynają podróż w Wuhan, ale zmieniają samoloty w Pekinie.

___

Wydział Zdrowia i Nauki Associated Press otrzymuje wsparcie z Departamentu Edukacji Naukowej Instytutu Medycznego Howarda Hughesa. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą zawartość.

zrodlo:apnews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: