TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png nowy baner ogłosz rejestracja ustawienia konta dodaj ogłoszenie likwidacja moje

„Oto inteligentna soczewka kontaktowa!”

Soczewka ma postać miniaturowego wyświetlacza, który ma szereg niezwykłych funkcji – przekazuje użytkownikowi aktualne informacje i pozwala mu widzieć w ciemności.

To na razie działający prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat.

Oto inteligentna soczewka kontaktowa!Inteligentna soczewka umożliwi natychmiastowe i dyskretne dotarcie do informacji bez używania rąk. (Fot. Getty Images)

Kalifornijski startup Mojo Vision nazywa swoje rozwiązanie „Invisible Computing”. To urządzenie umożliwia bowiem natychmiastowe i dyskretne dotarcie do przydatnych i aktualnych informacji bez używania rąk.

Soczewka działa na tej samej zasadzie co okulary do odbioru rzeczywistości rozszerzonej (AR). Różnica jest taka, że nakłada się je bezpośrednio na gałkę oczną, więc użytkownik może z niej korzystać nawet wtedy, gdy zamknie powieki.

To na razie prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat. (Fot. Getty Images)

Drew Perkins, dyrektor generalny Mojo Vision, zapewnia przy tym, że noszący inteligentną soczewkę człowiek nie będzie bombardowany niepotrzebnymi informacjami.

„Technologia powinna być pomocna w chwili, kiedy jej potrzebujesz i znikać, gdy pragniesz skupić się na otaczającym cię świecie” – twierdzi Perkins.

Firma ogłosiła też, że współpracuje z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w celu opracowania specjalnej wersji swojej soczewki, która będzie przeznaczona dla osób niedowidzących. Ma ona posiadać funkcje powiększania obrazu i wyostrzania szczegółów w czasie rzeczywistym.

zrodlo:londynek

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: