DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Oto inteligentna soczewka kontaktowa!”

The following two tabs change content below.

Soczewka ma postać miniaturowego wyświetlacza, który ma szereg niezwykłych funkcji – przekazuje użytkownikowi aktualne informacje i pozwala mu widzieć w ciemności.

To na razie działający prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat.

Oto inteligentna soczewka kontaktowa!Inteligentna soczewka umożliwi natychmiastowe i dyskretne dotarcie do informacji bez używania rąk. (Fot. Getty Images)

banner-wizytowka-1580899038

Kalifornijski startup Mojo Vision nazywa swoje rozwiązanie „Invisible Computing”. To urządzenie umożliwia bowiem natychmiastowe i dyskretne dotarcie do przydatnych i aktualnych informacji bez używania rąk.

Soczewka działa na tej samej zasadzie co okulary do odbioru rzeczywistości rozszerzonej (AR). Różnica jest taka, że nakłada się je bezpośrednio na gałkę oczną, więc użytkownik może z niej korzystać nawet wtedy, gdy zamknie powieki.

To na razie prototyp. Na gotowy produkt trzeba poczekać ok. dwóch lat. (Fot. Getty Images)

Drew Perkins, dyrektor generalny Mojo Vision, zapewnia przy tym, że noszący inteligentną soczewkę człowiek nie będzie bombardowany niepotrzebnymi informacjami.

„Technologia powinna być pomocna w chwili, kiedy jej potrzebujesz i znikać, gdy pragniesz skupić się na otaczającym cię świecie” – twierdzi Perkins.

Firma ogłosiła też, że współpracuje z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w celu opracowania specjalnej wersji swojej soczewki, która będzie przeznaczona dla osób niedowidzących. Ma ona posiadać funkcje powiększania obrazu i wyostrzania szczegółów w czasie rzeczywistym.

zrodlo:londynek

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: