DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Morawiecki:” Dlaczego pan Putin nie wspomina o współpracy NKWD i Gestapo?”

Premier Polski Mateusz  w kolejnym swoim wpisie na portalu społecznościowym zadał kilka „pytań do pana Putina” o II wojnę światową.

„Jak Sowieci uzasadniali swoje imperialne zapędy? Oto kilka przykładów i pytań do pana Putina. Związek Sowiecki usprawiedliwiał wkroczenie do Polski   roku, do spółki z Niemcami, dokonując faktycznego rozbioru Polski, argumentując stwierdzeniem, że państwo polskie nie istnieje i Związek Sowiecki musi bronić ludności ukraińskiej i białoruskiej. A jak Sowieci uzasadniali wywózki Polaków w 1940 roku? Że jest to „niepewny element”, a więc potrzeba ten element przesiedlić. Dlaczego natomiast pan  nie wspomina o współpracy  i  przeciwko Polakom, o wspólnych konferencjach i spotkaniach obu tych instytucji jesienią  roku?” – pisze premier Morawiecki.

„Dlaczego pan Putin nie wspomina, o spotkaniu Mołotowa z Hitlerem i Ribbentropem w Berlinie 12 – 13 listopada 1940 roku, podczas którego zaproponowano Sowietom wejście do Paktu Antykominternowskiego? Co odpowiedział Mołotow? „Udział Rosji w pakcie trzech mocarstw jest całkiem do przyjęcia” – taka była odpowiedź sowieckiego ministra spraw zagranicznych, udzielona 25 listopada.” – czytamy dalej.

„Oczywiście można zadać kolejne pytania, np. dlaczego przez kilkadziesiąt lat nie przyznawali się do ludobójstwa Polaków w Katyniu, dlaczego nie przyznają się do ludobójstwa Polaków w latach 30 XX wieku itd. itd. To są oczywiście pytania rudymentarne i aż wstyd je zadawać wobec oczywistych faktów. Oczywistych dla historii i dla nas. A dla Rosji?” – kończy swój wpis Morawiecki.

Oprac. MaH, http://www.facebook.com/MorawieckiPL

Na zdjęciu: kadr z filmu „”, reż. Andrzej Wajda, , 2007

zrodlo:kresy24

2 thoughts on “Morawiecki:” Dlaczego pan Putin nie wspomina o współpracy NKWD i Gestapo?”

  1. A to następna ”ciekawa” WISIENKA na torciku …. warto odsłuchać …. przemyśleć i wyciągnąć wnioski ….

    Warto zwrócić także uwagę na fakt , że ADOLF z wąsikiem , w czasie okupacji Polski ZAWSZE WYSTAWIAŁ WARTĘ HONOROWĄ PRZED GROBEM PIŁSUDSKIEGO na Wawelu w rocznicę jego śmierci i w dzień urodzin … to chyba jednoznacznie o czymś świadczy .

  2. A , dlaczego Pan MORAWIECKI , ani słowem … nie wspomina o UKŁADANIU się strony Polskiej z ADOLFKAMI … jeśli chodzi o zajęcie tak zwanego ZAOLZIA … czyżby była to taka tajemnica ??? … no Panie Morawiecki , Pan historyk z wykształcenia i nie zna Pan tego HISTORYCZNEGO wydarzenia ??? … gdzie POLACY kolaborowali z ADOLFKAMI .

    To jeżeli MY mogliśmy się UKŁADAĆ z ADOLFKAMI …. to dlaczego Rosja Sowiecka nie mogła się UKŁADAĆ z tym z kim chciała .

    Dla mnie proste i zrozumiałe .

    Rosja Sowiecka , nie raz wysyłała sygnały DO POLSKICH garkotłuków , mieniących się ZARZĄDCAMI Narodu o Wspólne ZJEDNOCZENIE się przeciwko ADOLFKOM …. I CO ??? …. I GÓWNO …. To dostała to GÓWNO … 01.09.1939 ROKU …. i je tą ”ŻABĘ” do dzisiaj … no niech ŻRE i niech jaj na zdrowie wyjdzie .

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: