DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Prof. Budzyńska: Wykładowcy, którzy nie utożsamiają się z lewicowymi postulatami są wykluczani VIDEO

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie „W punkt” była dr hab. Ewa Budzyńska, psycholog i socjolog, która została poddana szykanom ze strony władz Uniwersytetu Śląskiego za wykład poświęcony tradycyjnemu modelowi rodziny.

Ewa Budzyńska wskazała, że postawione wobec niej zarzuty nie mają pokrycia z rzeczywistością.

– Nie przyznaję się do nich. Uważam, że są krzywdzące i niesprawiedliwe. Złożyłam wyjaśnienia. (…) Niestety nie zostały uznane. Pan rzecznik uznał je za niewiarygodne, wystąpił do komisji dyscyplinarnej i wniósł o karę naganę. – wskazywała.

Przytoczyła także oburzające sformułowania zawarte w ponad trzydziestostronicowym wniosku rzecznika dyscyplinarnego, który wskazał, że ukaranie wykładowcy „będzie to wyraz prewencji ogólnej i prewencji szczególnej. Podkreślono także, że „w środowisku akademickim nie mogą mieć miejsce sytuacje zarzucane oskarżonej.”

– Zajmuję się dwoma obszarami w zakresie socjologii – socjologią moralności i socjologią rodziny (…) Studenci napisali na mnie skargę po zajęciach z chrześcijaństwa – to jest charakterystyczne. – opowiadała profesor.

Punktem odniesienia w wygłoszonym wykładzie był tradycyjny model rodziny.

– Zaczynam od klasycznej definicji rodziny – małżeńskiej, posiadającej dzieci, która wypełnia swoją rolę społeczną (…) W grupie znaleźli się studenci „nieheteronormatywni, którzy poczuli się urażeni. – powiedziała Ewa Budzyńska na antenie Telewizji Republika.

– Tu nie ma mowy o różnorodności stanowisk czy badań tylko chodzi o wykluczenie z uczelni tych zajęć i wykładowców, którzy nie utożsamiają się z lewicowymi ideologiami. – zauważyła.

Jak zapewniała profesor Burzyńska głoszone przez nią tezy są poparte wiedzą naukową.

– Każdy mój pogląd jest zakorzeniony w literaturze naukowej (…) Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem także psychologiem, poszerzam wykłady o elementy psychologii. (…) Poszerzam wiedzę o skutkach wychowywania w rodzinach niepełnych o te doświadczenia psychologiczne i badania z pogranicza medycyny i psychologii. – wskazywała.

Ewa Budzyńska oczekuje na rozprawę komisji dyscyplinarnej, której termin wyznaczono na koniec miesąca.

– Została powołana rozprawa komisji dyscyplinarnej, która ma odbyć się 31 stycznia. – poinformowała.

We wniosku dyscyplinarnym pojawił się także zarzut o antysemityzm.

– Kiedy ktoś jest katolikiem musi być „anty- choice”, homofobem i antysemitą. Zabrakło tylko oskarżeń o faszyzm – powiedziała Budzyńska.

Jak wskazała odbiera głosy wsparcia od części środowiska akademickiego

– Równolegle prowadziłam podobne zajęcia na roku wyższym i tam studenci przychodzili i pytali, jak mogą mi pomóc. W środowisku – poza nielicznymi przykładami, tu zwłaszcza chce podziękować prof. Świątkiewiczowi, który stanął w mojej obronie i wystosował pismo do rektora – zaległa cisza. – zaznaczyła.

– Postanowiłam złożyć na ręce rektora wypowiedzenie. 23 lutego, wraz końcem semestru, kończę karierę na Uniwersytecie Śląskim po 29 latach nienagannej pracy. – oznajmiła.

Źródło: Telewizja Republika

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: