DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Iran ostrzega Europę…!!!!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TEHRAN, Iran (AP) – Prezydent Iranu ostrzegł w środę, że żołnierze europejscy na Bliskim Wschodzie „mogą być w niebezpieczeństwie” po tym, jak trzy narody rzuciły Teheranowi wyzwanie przekroczenia granicy porozumienia nuklearnego. Tymczasem najwyższy dyplomata w Teheranie przyznał, że Irańczycy „zostali okłamani” przez kilka dni po przypadkowej strzelaninie przez Islamską Republikę ukraińskiego odrzutowca, który zabił 176 osób.

Uwagi prezydenta Hassana Rouhaniego na telewizyjnym posiedzeniu rządu stanowią pierwsze bezpośrednie zagrożenie dla Europy, ponieważ napięcia między Teheranem a Waszyngtonem utrzymują się na wysokim poziomie w związku z wycofaniem się USA z umowy w maju 2018 r. Przez Donalda Trumpa.

Przyznanie irańskiego ministra spraw zagranicznych Mohammada Javada Zarifa, które odbyło się w środę na szczycie w New Delhi, reprezentuje pierwszy raz irański urzędnik, powołując się na wcześniejsze doniesienia z Teheranu, że awaria techniczna spowodowała, że lot Ukraine International Airlines był kłamstwem. Strzelanina – i kolejne dni zaprzeczania, że pocisk ją zestrzelił – wywołały dni gniewnych protestów w kraju.

Obecne napięcia między Iranem a Stanami Zjednoczonymi osiągnęły gorączkę dwa tygodnie temu po amerykańskim uderzeniu dronem w Bagdadzie, który zabił potężną Gwardię Rewolucyjną gen. Qassem Soleimani. Generał poprowadził irańskie siły zastępcze za granicę, w tym winę za śmiertelne ataki bombowe na wojska amerykańskie w Iraku.

Iran zemścił się w wyniku uderzenia rakietą balistyczną skierowaną przeciwko irackim bazom wojskowym, w których przebywają siły USA na początku ostatniej środy, tuż przed zestrzeleniem baterii przeciwlotniczej ukraińskiego samolotu odlatującego z międzynarodowego lotniska im. Imama Chomeiniego w Teheranie.

Mimo to Wielka Brytania, Francja i Niemcy uruchomiły tak zwany „mechanizm sporów” dotyczący porozumienia nuklearnego Iranu z mocarstwami światowymi w 2015 r. Przemawiając przed swoim gabinetem, Rouhani wykazał rzadko spotykany poziom gniewu w swoich szeroko zakrojonych uwagach w środę.

„Dziś żołnierz amerykański jest w niebezpieczeństwie, jutro żołnierz europejski może być w niebezpieczeństwie” – powiedział Rouhani. „Chcemy, żebyś opuścił ten region, ale nie wojną. Chcemy, żebyś mądrze poszedł. To dla twojej korzyści. ”

Rouhani nie opracował.

Siły europejskie zostały rozmieszczone wraz z Amerykanami w Iraku i Afganistanie. Francja utrzymuje również bazę morską w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, podczas gdy Brytyjczyk otworzył bazę w wyspiarskim kraju Bahrajn.

Rouhani osobno skrytykował „bezpodstawne” słowa Europy dotyczące umowy nuklearnej. Iran usilnie starał się, aby Europa zaoferowała środki, za pomocą których Teheran mógłby sprzedawać ropę za granicą pomimo sankcji USA. Jednak wyczekiwany mechanizm handlu innymi towarami nie został przyjęty, a linia kredytu francuskiego również się nie zmaterializowała.

Po zabiciu Soleimaniego Iran ogłosił, że nie będzie dłużej przestrzegać żadnych limitów umowy nuklearnej, która została zaprojektowana w celu powstrzymania Teheranu od posiadania wystarczającej ilości materiału, aby móc zbudować bombę atomową, gdyby tego dokonała. Iran powiedział jednak, że będzie nadal zezwalał organowi nadzoru nuklearnego Organizacji Narodów Zjednoczonych na dostęp do swoich obiektów jądrowych. W środę Rouhani powtórzył także irańską obietnicę, że Teheran nie szuka bomby.

Narody europejskie niechętnie uruchomiły mechanizm sporów porozumienia we wtorek, aby zmusić Iran do dyskusji, rozpoczynając proces, który może doprowadzić do „cofnięcia” sankcji ONZ i UE wobec Iranu.

Europejczycy czuli się zmuszeni do działania, pomimo zastrzeżeń ze strony Rosji i Chin, ponieważ każde naruszenie umowy skraca tak zwany „czas wybuchu” Iran musi wyprodukować bombę nuklearną, powiedział brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab. W granicach umowy eksperci wierzyli, że Iran potrzebuje roku, aby mieć wystarczającą ilość materiału na broń.

Zarif, przemawiając w New Delhi podczas Dialogu z Rodzynkami, obwiniał amerykańską „ignorancję” i „arogancję” za „podsycanie chaosu” na Bliskim Wschodzie. Przyznał jednak także gniew, jaki odczuli Irańczycy z powodu zestrzelenia samolotu.

„W ciągu ostatnich kilku nocy ludzie na ulicach Teheranu demonstrowali przeciwko temu, że zostali okłamani przez kilka dni”, powiedział Zarif.

Zarif chwalił wojsko Iranu za to, że „był wystarczająco odważny, by wcześnie przyjąć odpowiedzialność”.

Powiedział jednak, że on i Rouhani dowiedzieli się tylko, że pocisk wystrzelił w piątek, zadając nowe pytania o to, jak wielką władzę ma cywilny rząd Iranu w szyickiej teokracji. Paramilitarna Straż Rewolucyjna Iranu, która zestrzeliła samolot, wiedziała zaraz potem, że jego pocisk zestrzelił linię lotniczą.

Straż odpowiada przed Najwyższym Przywódcą Ajatollahem Ali Chameneimem, który ma po raz pierwszy od lat przewodniczyć modlitwom w Iranie nad gniewem z powodu katastrofy.

Ale wydawało się, że szansa na natychmiastowe dalsze odwet ze strony Iranu przeciwko USA mogła się zmniejszyć. Hossein Salami, szef Gwardii, powiedział w przemówieniu, że irański „projekt wojenny został zamknięty, ponieważ lud stał” przeciwko presji amerykańskiej.

„Teraz zmierzamy w kierunku pokoju”, powiedział Salami.

To zaprzeczało gen. Amirowi Ali Hajizadehowi, szefowi programu lotnictwa Gwardii, który częściowo obwinił USA za strzelaninę i poprzysiągł zemstę.

„Z pewnością te kolejne ciosy będą trwały i pomszczymy na nich krew tych męczenników”, powiedział Hajizadeh, który zaledwie kilka dni wcześniej przeprosił i powiedział „Chciałbym umrzeć”.

W środę irańskie media państwowe poinformowały, że brytyjski ambasador w Iranie Robert Macaire opuścił kraj. Macaire odszedł po otrzymaniu tego, co państwowa agencja prasowa IRNA określiła jako „uprzednie zawiadomienie”, bez rozwijania. Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nalegało, aby wyjazd Macaire’a do Londynu był „rutyną, jak zwykle” i zaplanowano go przed jego aresztowaniem w Teheranie. Powiedział, że planuje powrót do Iranu.

Macaire odbył się po wzięciu udziału w wigilii świec w sobotę w Teheranie nad Iranem, zestrzeliwując ukraińskiego odrzutowca. Czuwanie szybko przerodziło się w protesty antyrządowe, a Macaire wkrótce potem wyszedł, ale został aresztowany przez policję.

Na Ukrainie analitycy kryminalistyczni oczekują, że w przyszłym tygodniu zaczną dekodować rejestratory danych lotu odzyskane z zestrzelonego samolotu. Rejestratory, zwane czarnymi skrzynkami, nie zostały jeszcze przetransportowane na Ukrainę.

___

Gambrell relacjonował z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a Schmall z New Delhi. Powiązana pisarka prasowa Jill Lawless w Londynie i Yuras Karmanau w Kijowie na Ukrainie przyczyniły się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: