NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Iran ogłasza aresztowania z powodu zestrzelenia samolotu, który zabił 176”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TEHRAN, Iran (AP) – irańskie władze sądownicze poinformowały, że we wtorek aresztowano za przypadkowe zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego, który zabił wszystkich 176 osób na pokładzie tuż po starcie z Teheranu w zeszłym tygodniu.

Oświadczenie to pojawiło się w wyniku gniewu i protestów Irańczyków w ostatnich dniach dotyczących zestrzelenia odrzutowca w ostatnią środę i widocznych prób podjętych przez wyższych urzędników w Iranie, by ukryć przyczynę katastrofy.

Iran, który początkowo odrzucił zarzuty, że pocisk zestrzelił samolot, przyznał tylko w sobotę – trzy dni po i w obliczu coraz większej liczby dowodów – że jego Straż Rewolucyjna zestrzeliła samolot przez pomyłkę, gdy siły przygotowywały się na ewentualne wojsko konfrontacja ze Stanami Zjednoczonymi.

Rzecznik wymiaru sprawiedliwości Gholamhossein Esmaili powiedział: „przeprowadzono szeroko zakrojone dochodzenia i aresztowano niektóre osoby”. W jego oświadczeniu na stronie internetowej wymiaru sprawiedliwości nie podano, ile osób zostało zatrzymanych, ani ich nazwano.

Prezydent Iranu wezwał we wtorek do powołania specjalnego trybunału w celu zbadania incydentu.

„Sądownictwo powinno utworzyć specjalny sąd z rangą sędziego i dziesiątkami ekspertów” – powiedział prezydent Hassan Rouhani w przemówieniu telewizyjnym w Iranie. „To nie jest zwykły przypadek. Cały świat będzie obserwował ten sąd. ”

Rouhani nazwał ten incydent „bolesnym i niewybaczalnym” błędem i obiecał, że jego administracja zajmie się tą sprawą „wszelkimi środkami”.

„Odpowiedzialność spoczywa na więcej niż jednej osobie”, powiedział, dodając, że ci, których uznano za winnych, „powinni zostać ukarani”.

„Są też inni i chcę, aby ta kwestia została wyrażona w sposób uczciwy”, powiedział, nie rozwijając się.

Iran zestrzelił samolot, ponieważ jego wojska były w pogotowiu na ewentualny odwet USA po tym, jak Iran wystrzelił rakiety balistyczne w dwóch bazach wojskowych, w których przebywają wojska amerykańskie w Iraku. Nikt nie ucierpiał w tym ataku, który został przeprowadzony w odpowiedzi na oszałamiające zabójstwo Gwardii Rewolucyjnej gen. Qassem Soleimani podczas amerykańskiego nalotu w Bagdadzie.

Podczas gdy Rouhani wskazywał na błędy i zaniedbania, powtórzył również linię rządową, że tragedia była ostatecznie zakorzeniona w agresji USA.

„To Stany Zjednoczone stworzyły niespokojne środowisko. To USA stworzyły niezwykłą sytuację. To Stany Zjednoczone zagroziły naszej ukochanej (Soleimani) ”- powiedział.

Rouhani nazwał przyznanie rządu, że siły irańskie zestrzeliły samolot „pierwszym dobrym krokiem”.

Dodał, że irańscy eksperci, którzy odzyskali rejestrator lotu ukraińskiego samolotu, tzw. Czarną skrzynkę, wysłali go do Francji do analizy.

Samolot, w drodze do stolicy Ukrainy w Kijowie, przewoził 167 pasażerów i dziewięciu członków załogi z kilku krajów, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków – w tym wielu Irańczyków posiadających podwójne obywatelstwo – i 11 Ukraińców, według urzędników. Wśród pasażerów było kilkoro dzieci, w tym niemowlę.

Generał Amir Ali Hajizadeh, szef dywizji lotniczej Gwardii, powiedział w weekend, że jego jednostka przyjmuje pełną odpowiedzialność za strzelaninę. Powiedział, gdy dowiedział się o zestrzeleniu samolotu: „Chciałbym być martwy”

Incydent wywołał pytania, dlaczego Iran nie zamknął międzynarodowego lotniska lub przestrzeni powietrznej w dniu, w którym był w pogotowiu na odwet wojsk USA.

Strzelanina i brak przejrzystości wokół niej wznieciły gniew w Iranie na przywódców tego kraju. Pojawiły się filmy online pokazujące siły bezpieczeństwa strzelające amunicją na żywo i gazem łzawiącym, aby rozproszyć protesty na ulicach.

Również we wtorek sądownictwo w Iranie stwierdziło, że w protestach zatrzymano 30 osób, a niektóre zostały zwolnione, bez dalszych wyjaśnień. Irański reżyser filmowy, który wezwał do protestów w Azadi w Teheranie, czyli Placu Wolności, należy do zwolnionych.

Władze irańskie na krótko aresztowały ambasadora Wielkiej Brytanii Roba Macaire’a w sobotni wieczór. Powiedział, że poszedł na czuwanie przy świecach, aby złożyć hołd ofiarom zestrzelenia ukraińskiego samolotu i wyszedł, gdy tylko zaczęły się intonowanie, co przerodziło się w protest.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu wezwało w niedzielę ambasadora Wielkiej Brytanii, aby zaprotestował przeciwko jego obecności na nielegalnym proteście. Z kolei Wielka Brytania wezwała w poniedziałek ambasadora Iranu, by „wyrazić nasze poważne zastrzeżenia” podczas weekendowego aresztowania.

___

Batrawy zgłosił z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: