fot. Pixabay

fot. Pixabay

Policja z Lubina wpadła na trop oszusta, który zaciągał pożyczki na podrobiony dowód ze zdjęciem z Internetu.

Mężczyzna był pracownikiem banku. Zaciągał pożyczki na podrobiony dowód losowo wybranych osób.

Policjanci prowadzą obecnie sprawę bankowca-oszusta. Przestępca mając wizerunek ofiary podrabiał dowód osobisty. Zdjęcie ściągał z Internetu. Fałszywy dokument służył do zaciągnięcia pożyczki. W ten sposób bankowiec doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem m.in. niepełnosprawnego klienta banku, jak i samej placówki finansowej – informuje policja.

Lubińscy funkcjonariusze w celu ustalenia tożsamości kolejnych osób mogących mieć związek ze sprawą udostępnili wizerunek jednej z kobiet. Zgłosiła się on już do jednostki i została przesłuchana. Okazała się pokrzywdzoną w tej sprawie. Ustalono, że sprawca dysponując jej wizerunkiem podrobił bez jej wiedzy dokument tożsamości, umieszczając na nim zdjęcie z Facebooka. Następnie usiłował wyłudzić pożyczkę.

Policjanci apelują o czujność przy dodawaniu w sieci zdjęć. Nieuczciwe osoby mogą wykorzystać je do przestępczego procederu.

Trwają poszukiwania kolejnego prawdopodobnie pokrzywdzonego mężczyzny, którego wizerunek opublikowano na stronie Komendy Głównej Policji.

Źródło: KWP we Wrocławiu