NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Dlaczego coraz więcej Polaków wymienia walutę przez Internet?”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Otwarcie rachunku, sprawdzenie stanu konta, przelew – wszystkie z tych operacji z powodzeniem wykonujemy dziś przez Internet, a wizyty w placówkach stacjonarnych to dla nas rzadkość. Internet bez wątpienia zawładnął branżą finansową, nic więc dziwnego, że przyszedł czas na rynek wymiany walut. 

Dlaczego coraz więcej Polaków wymienia walutę przez Internet?Jak działa i na czym zarabia kantor internetowy, jeżeli jest w stanie zaproponować korzystniejsze warunki od banków czy kantorów stacjonarnych? (Fot. Getty Images)

Tradycyjna wymiana walut przestaje być korzystna

Tradycyjnej wymiany walut dokonamy w kasie banku lub w kantorach stacjonarnych. Wiąże się to z wizytą w placówce oraz odpowiednim kosztem. Zarówno banki, jak i kantory stacjonarne zarabiają na różnicy między kursem kupna i sprzedaży waluty. Wysokość tej różnicy w bankach waha się od 0,5 do 5 proc. wymienianej kwoty, podczas gdy w kantorach stacjonarnych wynosi ok. 2,5 proc. Ostatecznie przy większej ilości wymienianej gotówki oferta tradycyjna może być bardzo kosztowna.

Przewaga kantorów internetowych 

Kantory online zyskują przewagę nad tradycyjnymi metodami wymiany walut, gdyż są wygodniejsze i tańsze. Wymiany w kantorze internetowym dokonamy przelewając odpowiednią kwotę na konto kantoru, a po chwili otrzymamy przelew na konto walutowe. Wybrane ekantory posiadają także wygodną i intuicyjną aplikację mobilną. Poza komfortem otrzymujemy również konkurencyjną ofertę finansową w stosunku do tradycyjnych metod wymiany.

Jak działa i na czym zarabia kantor internetowy, jeżeli jest w stanie zaproponować korzystniejsze warunki od banków czy kantorów stacjonarnych? Należy tutaj wspomnieć o dwóch rodzajach kantorów internetowych obecnych na rynku.

Pierwszym z nich jest klasyczny kantor, podobnie jak bank zarabiający na różnicy kursowej. Oferuje niższe kursy od banków czy tradycyjnych kantorów, gdyż nie posiada dodatkowych kosztów w postaci punktów stacjonarnych czy pracowników.

Kantory online zyskują przewagę nad tradycyjnymi metodami wymiany walut, gdyż są wygodniejsze i tańsze. (Fot. Getty Images)

Drugim rodzajem jest giełda walut, na której użytkownicy wystawiają oferty kupna i sprzedaży danej waluty. Inaczej mówiąc to platforma zrzeszająca kupujących i sprzedających, a więc o wysokości kursów decydują tutaj użytkownicy. Nic dziwnego, że różnica kursowa jest dla nas dużo korzystniejsza niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. Należy jednak dodać, iż giełdy walut doliczają prowizję od każdej transakcji, w zależności od wymienianej kwoty może wynieść od 0,06 proc. do 0,25 proc. Im większa kwota transakcji, tym niższa będzie kwota prowizji.

Potwierdzeniem rosnącego zainteresowania kantorami internetowymi jest fakt, iż również banki zaczęły prowadzić własne ekantory. Są one jednak przeznaczone jedynie dla osób posiadających rachunek w danym banku. Zatem minusem jest, iż nie każdy może skorzystać z oferty ekantoru wybranego banku.

Dla kogo przeznaczone są kantory internetowe? 

W kantorze internetowym wymiany walut dokona każdy, kto posiada konto walutowe. Może to być turysta wyjeżdżający na wakacje, jak i przedsiębiorca importer lub eksporter. Dodatkowo dla przedsiębiorców kantory internetowe dokonują odpowiedniej integracji, która pozwala na wymianę waluty oferując jednocześnie darmowe transfery do większości polskich banków. Dodatkową zaletą ekantoru jest znacznie szerszy wybór walut w porównaniu z kantorami stacjonarnymi.

Imponujące są dane jednego z kantorów internetowych, który policzył, iż tylko w 2018 roku jego wszyscy klienci zaoszczędzili na wymianie walut w serwisie ponad 122 miliony złotych. Według raportu przygotowanego przez serwis najwięcej pieniędzy Polacy wysyłają do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Danii, a najczęściej wysyłaną walutą jest Euro, funt brytyjski oraz korona czeska.

W kantorze internetowym wymiany walut dokona każdy, kto posiada konto walutowe. (Fot. Getty Images)

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę wśród ekantorów? 

Rynek e-kantorów rośnie, pojawia się coraz więcej kantorów internetowych i platform wymiany walut, w których koszty wymiany mogą różnić się od siebie. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże nam porównywarka kantorów internetowych, działająca w podobny sposób jak dobrze znana porównywarka towarów czy ubezpieczeń w Internecie. Wystarczy wpisanie kwoty wymiany i odpowiedniej waluty, aby uzyskać porównanie ofert najbardziej znanych, a także co istotne, sprawdzonych i bezpiecznych kantorów internetowych.

Dodatkowym atutem porównywarki jest wyszczególnienie kosztów ponoszonych przez wymieniającego, a więc dowiemy się zarówno o tym jaki jest koszt będący różnicą kursową, a jaka wysokość prowizji danego operatora. Transparentność kosztów będzie dla nas szczególnie ważna przy ostatecznym wyborze kantoru.

„Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez Xchanger największe znaczenie dla użytkowników wymieniających walutę mają wygoda oraz wysokość kursu. Czynnikami, które zostały wskazane, jako mniej istotne są czas oraz bezpieczeństwo” – podkreśla Monika Kania, CEO Xchanger – operatora innowacyjnej platformy do zarządzania płatnościami online oraz portalu alertwalutowy.pl.

Przyszłość należy do ekantorów 

Era cyfrowa sprawiła, że nie tylko klienci banków, lecz także klienci kantorów stali się bardziej wymagający, oczekując usług na najwyższym poziomie tu i teraz. Ekantory w najlepszy sposób odpowiadają na tę potrzebę i to one zyskują coraz więcej klientów wypierając z rynku kantory stacjonarne. Można odnieść wrażenie, że kantory internetowe mają apetyt na więcej i już w krótce, być może, będą konkurować z elastycznymi fintechami.

Na szczęście na tej rywalizacji zyskamy przede wszystkim my, klienci, dzięki jeszcze lepszym i wygodniejszym usługom.

zrodlo:londynek

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: