W tej chwili przeciwko Fundacji Pro – Prawo do Życia toczy się aż 50 procesów, przede wszystkim za akcje związane z obroną dzieci nienarodzonych i nieco starszych dzieci przed tęczową deprawacją w szkołach i przedszkolach.

Jednym z aktywniejszych działaczy, przeciwko któremu toczy się wiele spraw sądowych, jest dr Bawer Aondo-Akaa. W tym tygodniu został on w prawomocnie skazany na karę 1200 złotych kary przez sąd w Nowym Sączu za powieszenie dużego bilbordu informującego o zbrodni aborcji w szpitalach. Czyli „przestępstwem” dr. Aondo-Akaa było to, że stawał w obronie najsłabszych, którzy są w ten sposób mordowani. W tej chwili dalej toczy się przeciwko niemu 6 spraw: m.in. w Zakopanem, Nowym Sączu, Wrocławiu i Krakowie. Nieraz podczas procesów czy przesłuchań na komisariatach dochodzi do sytuacji co najmniej dziwnych.

– Zdarzyło się nawet, że zostałem wezwany na przesłuchanie w sprawie zgromadzenia, którego nie zorganizowałem, a co więcej, byłem wówczas za granicą – opowiada pro-lifer.

Często zdarza się też, że za dokładnie te same paragrafy sąd w jednym miejscu skazuje pro-lifera, a w innym uniewinnia. Podobnie wygląda to z wnioskami prokuratorskimi. Jak mówi działacz Fundacji, bardzo dużo zależy tu od osobistych przekonań tych osób. Sprawy dotyczą bilbordów informujących o genderowej deprawacji, nieetycznej metodzie in vitro, ale przede wszystkim o zabijaniu dzieci w łonach matek w państwowych szpitalach.

Właśnie tego ostatniego tematu będą również dotyczyć najbliższe rozprawy, które odbędą się jednego dnia – 29 stycznia w Zakopanem i w Nowym Sączu. Za oskarżeniami, jak łatwo się domyślić, nie stoją zwykli obywatele, tylko członkowie skrajnie lewicowych organizacji: partii Razem i proaborcyjnego „Strajku Kobiet”. To właśnie działaczka tej grupy Beata Czerska już wielokrotnie pozywała pro-lifera.

– Procesy, ani ich liczba mnie nie odstraszają. Mogę mieć ich nawet 20 i nic to w mojej działalności nie zmieni – mówi dr Bawer Aondo-Akaa i zapowiada dalszą aktywność, która jest możliwa dzięki wsparciu darczyńców Fundacji.

To dobrowolne darowizny dobrych ludzi sprawiają, że Fundacja Pro – Prawo do Życia może prowadzić tak aktywne działania w obronie dzieci.

(informacja prasowa Fundacji Pro – Prawo do Życia)