Katastrofa w Iranie. W Teheranie rozbił się ukraiński Boeing 737 ze 170 osobami na pokładzie. Foto: print screen z YouTube/ Nonstop Dan

Katastrofa w Iranie. W Teheranie rozbił się ukraiński Boeing 737 ze 170 osobami na pokładzie. Foto: print screen z YouTube/ Nonstop Dan

Katastrofa Boeinga 737, do której doszło w środę w Iranie, wzbudza ogromne emocje. Jedną z rozważanych przez śledczych hipotez jest bowiem zestrzelenie samolotu.

Ukraińscy śledczy zamierzają szukać na miejscu katastrofy boeinga linii lotniczych UIA odłamków rosyjskiej rakiety, którą maszyna mogła być zestrzelona – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Nasza komisja uzgadnia obecnie z władzami irańskimi kwestię wyjazdu na miejsce katastrofy i zamierza przeprowadzić poszukiwania odłamków rosyjskiej rakiety Tor zgodnie z danymi, które opublikowano w internecie – powiedział Daniłow cytowany w czwartek przez portal Censor.net.ua.

9K330 Tor to rosyjski system pocisków ziemia-powietrze, przeznaczony do zwalczania celów na małych i średnich wysokościach wykorzystywany przez irańską armię.

Badane są różne wersje nieoczekiwanego upadku samolotu. Wśród głównych jest zestrzelenie samolotu rakietą Tor (…)” – oświadczył Daniłow.

Tymczasem w rosyjskich mediach opublikowano kolejne nagrania. Jedno z nich wykonała prawdopodobnie kamera przemysłowa. Widać na nim szczątki samolotu rozrzucane w momencie uderzenia w ziemię.

Kolejne nagarnie wykonano z jadącego samochodu. Widać na nim jak płonący samolot spada i w końcu rozbija się o ziemię.

Twitter