Warszawa wypowiedziała lokal pro-liferom. Poszło o walkę z ideologią LGBT/Paweł Rabiej i Rafał Trzaskowski. Foto: PAP

Paweł Rabiej i Rafał Trzaskowski. Foto: PAP

Fundacja Pro – Prawo do Życia otrzymała 7 stycznia pismo z nakazem opuszczenia jednego ze śródmiejskich lokali w Warszawie. Pomieszczenia są wynajmowane od Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Warszawa Śródmieście. Pro-liferom zagrożono, że jeśli nie opuszczą lokalu, „wynajmujący będzie dochodził swoich praw na drodze postępowania sądowego o eksmisję”.

Władze warszawskiej dzielnicy Śródmieście utrzymują, że Fundacja Pro – Prawo do Życia nie prowadzi działalności charytatywnej czy społecznej skierowanej do mieszkańców dzielnicy. W związku z tym zarzucono pro-liferom, że mogą dłużej zajmować wynajmowanego przez miasto lokalu.

W rzeczywistości nie jest to prawda. Fundacja prowadzi bowiem m.in. akcje informujące mieszkańców Śródmieścia o dokonywanych w Szpitalu im. Orłowskiego aborcjach. Ponadto uświadamia rodzicom zagrożenia związane z deprawacją ich dzieci w warszawskich szkołach.

Jednocześnie Warszawa Śródmieście wynajmuje lokale organizacjom proaborcjonistycznym i szerzącym ideologię LGBT. W tym przypadku sympatie rozkładają się podobnie, jak w zarządzanym przez Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja ratuszu przy placu Bankowym.

Decyzją burmistrza Śródmieścia Aleksandra Ferensa, wywodzącego się z tego samego środowiska politycznego, co prezydent Warszawy, po preferencyjnych warunkach lokale wynajmą lewackie organizacje.

Miłość Nie Wyklucza, Kampania Przeciw Homofobii, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Fundacja Trans-Fuzja, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – zajmują aż sześć lokali.

Wszystkie wyżej wymienione organizacje szerzą ideologię LGBT lub propagują aborcję. Pierwsza z nich stworzyła „kartę LGBT+”. Drugą założył natomiast Robert Bierdoń. KPH wynajmuje aż dwa lokale.

Fundacja Pro-Prawo do Życia podaje, że organizacje te wynajmują lokale po Paweł Rabiej i Rafał Trzaskowski. Foto: PAPpreferencyjnych warunkach. Ich wielkość waha się od 56,42 do 227,6 metrów kwadratowych.

Jak podkreślają pro-liferzy, obecne władze stolicy wspierają organizacje LGBT. Od czasu przejęcia władzy w stolicy przez Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja dofinansowanie dla takich organizacji znacząco wzrosło. W ciągu 10 miesięcy rządów, z miejskich programów grantowych otrzymały one niemal 900 tys. zł. To więcej niż w podczas całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz (800 tys. zł.).

Fundacja Pro – Prawo do Życia odwołała się wcześniej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten jednak odrzucił skargę. Pro-liferzy zapowiadają dalsze kroki prawne.

Źródła: stronazycia.pl/nczas.com