DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Pierwszy pociąg z kontenerami z Chin dotarł do Polski „Nowym Jedwabnym Szlakiem”. Jechał przez Kazachstan, Rosję i Ukrainę

Z chińskiego miasta Xi’an do Sławkowa koło Dąbrowy Górniczej  z 45 kontenerami jechał 12 dni. Nie było potrzeby zmiany szerokości torów na granicy z Polską, gdyż do Sławkowa prowadzi najbardziej wysunięty na zachód odcinek szerokotorowy.

Znajdujący się tu Euroterminal Sławków, po modernizacji infrastruktury, jest gotowy do przyjmowania i przeładunku towarów, które do naszej części Europy mogą docierać koleją z Chin. Ma połączenie ze stacjami w Polsce i innych krajach UE.

Euroterminal w Sławkowie k. Dąbrowy Górniczej to najdalej wysunięte na zachód Europy miejsce, gdzie sięga wiodący ze Wschodu szeroki tor kolejowy. Linia o szerokim rozstawie toru (1520 mm) styka się tu z linią normalnotorową (1435 mm). Terminal, po modernizacji infrastruktury, jest gotowy do przyjmowania ładunków, które do naszej części Europy mogą docierać koleją z Chin.

Pierwszy pociąg intermodalny (kontenerowy) szerokim torem wyruszył z Xi’an do Sławkowa w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Przejechał w sumie blisko 9,5 tys. km przez , Rosję i Ukrainę. Do Polski wjechał w niedzielę przez przejście graniczne Izów/Hrubieszów. Więcej na ten temat tutaj.

„Projekt jest realizowany przez spółkę PKP LHS, Xian Free Trade Port Construction and Operation Co oraz partnerów z Kazachstanu. To pierwszy pociąg z Chin, który wykorzystuje zalety szerokiego toru LHS oraz Euroterminala w Sławkowie” – poinformowała spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa (LHS), operator kończącej się w Sławkowie linii. Więcej na ten temat tutaj.

Oprac. MaH, tvp.info, euterminal.pl

fot. euterminal.pl
zrodlo:kresy24

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: