Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzi czynności w sprawie znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz zaboru w celu przywłaszczenia dwóch siedzisk.

Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Warszawa Włochy.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 24 grudnia 2019 roku około godz. 05:00 w świątyni jednego z związków wyznaniowych mieszczącego się w Warszawie ul. Na Skraju. Z poczynionych ustaleń wynika, iż w przedmiotowym zdarzeniu udział wzięło czterech mężczyzn. Sprawcą, który dopuścił się znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych jest mężczyzna o krępej budowie ciała, twarz owalna, włosy ciemne krótko ostrzyżone, na twarzy okulary korekcyjne, zarost w postaci brody, w dniu zdarzenia ubrany był w ciemne spodnie, bluzę koloru szaro – czarnego, kamizelkę pikowana koloru brązowego, buty koloru brązowego.

Drugi z mężczyzn był średniej budowy ciała, ubrany w kurtkę pikowaną koloru niebieskiego, na głowę miał nałożony kaptur, spodnie typu jeans koloru niebieskiego, buty ciemne typ sportowy, przepasany torbą koloru ciemnego.

W zdarzeniu wzięło udział jeszcze dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w przedsionku pomieszczenia. Jeden z nich o szczupłej budowie ciała ubrany był w kurtkę koloru czerwonego, spodnie typu jeans koloru niebieskiego, buty typ sportowy, drugi z mężczyzn ubrany był w ciemne spodnie, kurtka kolor brązowy, półbuty kolor brązowy. Obaj mężczyźni mają nałożone kaptury.

Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn lub mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu (22) 603 26 20 lub (22) 603 26 21.

Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.