NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Trump podwaja się w uderzających miejscach kultury w Iranie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – prezydent Donald Trump nalegał w niedzielę, że irańskie miejsca kultury są uczciwą grą dla amerykańskiego wojska, odrzucając obawy w jego własnej administracji, że może to stanowić zbrodnię wojenną na mocy prawa międzynarodowego. Ostrzegł także Irak, że nałoży sankcje karne, jeśli wydalą amerykańskie wojska w odwecie za nalot amerykański w Bagdadzie, który zabił najwyższego irańskiego urzędnika.

Komentarze Trumpa pojawiły się w związku z rosnącymi napięciami na Bliskim Wschodzie po zabiciu gen. Qassem Soleimani, szefa elitarnej siły Quds w Iranie. Iran obiecał zemścić się, a parlament Iraku odpowiedział w niedzielę, głosując za wyparciem wojsk amerykańskich z tego kraju.

Trump po raz pierwszy podniósł perspektywę ataku na irańskie miejsca kultury w sobotę w tweecie. Rozmawiając z dziennikarzami w niedzielę, gdy wrócił do Waszyngtonu ze swojego wakacyjnego pobytu na Florydzie, podwoił się pomimo międzynarodowych zakazów.

„Mogą zabijać naszych ludzi. Mogą torturować i okaleczać naszych ludzi. Wolno im używać bomb przydrożnych i wysadzać w powietrze naszych ludzi. I nie możemy dotykać ich witryn kulturalnych? To nie działa w ten sposób – powiedział Trump.

Celowe zabójstwo Soleimani wywołało oburzenie na Bliskim Wschodzie, w tym w Iraku, gdzie ponad 5000 żołnierzy amerykańskich wciąż przebywa na ziemi 17 lat po inwazji na USA. Parlament Iraku głosował w niedzielę za niewiążącą rezolucją wzywającą do wydalenia sił amerykańskich.

Trump powiedział, że USA nie odejdą bez zapłaty za inwestycje wojskowe w Iraku przez lata – a następnie powiedział, że jeśli wojska będą musiały się wycofać, uderzy Bagdad karami ekonomicznymi.

„Nałożymy na nich sankcje, jakich nigdy wcześniej nie widzieli. Sprawi, że irańskie sankcje będą wyglądały na nieco oswojone – powiedział. „Jeśli pojawi się jakaś wrogość, że zrobią wszystko, co uważamy za niewłaściwe, nałożymy sankcje na Irak, bardzo duże sankcje na Irak”.

Dodał: „Nie wyjeżdżamy, dopóki nam nie zapłacą”.

Administracja walczyła z reakcją na zabójstwo Soleimani. Chociaż był odpowiedzialny za śmierć setek Amerykanów, ukierunkowany strajk amerykański oznaczał gwałtowny wzrost napięć między Waszyngtonem a Teheranem.

Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że wojsko USA może uderzyć w więcej przywódców Iranu, jeśli Republika Islamska zemści się. Poruszał pytania dotyczące zagrożenia Trumpa atakiem irańskich miejsc kultury, akcji wojskowej, która prawdopodobnie byłaby nielegalna w świetle prawa konfliktu zbrojnego i Karty Narodów Zjednoczonych.

Pompeo powiedział tylko, że wszelkie strajki wojskowe USA w Iranie będą legalne.

„Będziemy się zachowywać wewnątrz systemu” – powiedział Pompeo. „Zawsze mamy i zawsze będziemy”.

Ostrzeżenia Trumpa wstrząsnęły niektórymi urzędnikami administracji. Jeden z amerykańskich urzędników ds. Bezpieczeństwa narodowego powiedział, że prezydent złapał wielu poza administracją i spowodował wewnętrzne wezwania innych w rządzie, w tym Pompeo, do wyjaśnienia tej sprawy. Urzędnik, który nie był upoważniony do publicznego wypowiadania się na ten temat, powiedział, że konieczne jest wyjaśnienie, aby potwierdzić, że wojsko USA nie będzie celowo popełniło zbrodni wojennych.

Oona Hathaway, profesor prawa międzynarodowego w Yale i była urzędniczka prawa bezpieczeństwa narodowego w biurze prawnym Departamentu Obrony, powiedziała, że zagrożenie Trumpa stanowiło „całkiem wyraźną obietnicę popełnienia zbrodni wojennej”.

Groźby prezydenta wobec Iranu niewiele zrobiły, by stłumić furię Teheranu po śmierci Soleimani. Irańska telewizja państwowa poinformowała, że kraj ten nie będzie dłużej przestrzegać żadnych limitów umowy nuklearnej z 2015 r., Którą podpisał ze Stanami Zjednoczonymi i innymi mocarstwami światowymi. Trump wycofał się z umowy w 2018 r. I zaostrzył sankcje ekonomiczne wobec Teheranu – działania, które przyspieszyły cykl działań wojennych prowadzących do zabójstwa w ubiegłym tygodniu.

Administracja odepchnęła także niedzielę od pytań o legalność strajku na Soleimani. Pompeo powiedział, że administracja byłaby „winna zaniedbania” w swoim obowiązku ochrony Stanów Zjednoczonych, gdyby go nie zabił. Nie dostarczył dowodów na swoje poprzednie twierdzenia, że Soleimani planuje bezpośrednie ataki na Amerykanów. Zamiast argumentować, że atak był nieuchronny, powiedział, że jest to nieuniknione.

„Obserwowaliśmy, jak nadal aktywnie przygotowuje się na atak, który miał być znaczącym atakiem – w to wierzyliśmy – i podjęliśmy właściwą decyzję”, powiedział później, dodając: „Nadal przygotowujemy się na reżim irański może postawić się przed nami w ciągu następnych 10 minut, w ciągu następnych 10 dni i w ciągu najbliższych 10 tygodni. ”

Demokratyczni kongresmeni byli sceptyczni.

„Naprawdę martwię się, że działania podjęte przez prezydenta doprowadzą nas do czegoś, co nazywa kolejną niekończącą się wojną na Bliskim Wschodzie. Obiecał, że tego nie zrobimy – powiedział Chuck Schumer z Nowego Jorku, najwyższy demokrata w Senacie.

Schumer powiedział, że Trump nie ma uprawnień do militarnego angażowania się w Iran, a Kongres potrzebuje nowej rezolucji sił zbrojnych „, aby sprawdzić tego prezydenta”. Na co Pompeo powiedział: „Mamy wszelkie uprawnienia, których potrzebujemy, aby zrobić to, co zrobiliśmy data.”

Senator Mark Warner, D-Va., Powiedział, że administracja naruszyła konstytucję, nie konsultując się wcześniej z Kongresem.

„Jest to również ważne, ponieważ po pierwsze, potencjalnie możesz skłonić członków Kongresu do zakupu z wyprzedzeniem, a po drugie, mogą zadać trudne pytanie, które nie jest zadawane w wyspiarskiej grupie” – powiedział Warner.

Pracownicy Kongresu otrzymali pierwsze informacje od administracji w piątek, a członkowie mieli zostać poinformowani w tym tygodniu.

Ale Trump wyjaśnił w niedzielę, że nie widzi powodu, by dać Kongresowi ostrzeżenie, jeśli rozkaże armii dalsze działania przeciwko Iranowi.

„Te posty w mediach będą służyć jako powiadomienie dla Kongresu Stanów Zjednoczonych, że jeśli Iran uderzy w dowolną osobę lub cel USA, Stany Zjednoczone szybko i całkowicie odniosą skutek, a być może w nieproporcjonalny sposób”, napisał na Twitterze. „Taka informacja prawna nie jest wymagana, ale mimo to jest podana!”

Demokraci w Kongresie skarżyli się, że rozkaz Trumpa zabicia Soleimaniego miał miejsce bez uprzedniej konsultacji z najważniejszymi prawodawcami lub poinformowania ich, zauważając, że Kongres nadal ma wyłączną władzę do wypowiedzenia wojny. Trump dotrzymał 48-godzinnego terminu wymaganego przez ustawę o mocach wojennych, aby powiadomić Kongres o śmiertelnym strajku dronów, chociaż dokument pod warunkiem, że sobota była całkowicie tajna i nie opublikowano żadnej wersji publicznej.

Szybko pragnąc zganić Trumpa za brak konsultacji z Kongresem, marszałek Izby Nancy Pelosi powiedział, że w niedzielę w późnej niedzieli Izba przedstawi w tym tygodniu głosowanie nad rezolucją sił zbrojnych w celu ograniczenia działań wojskowych prezydenta wobec Iranu. W liście do House Demokratów Pelosi nazwał atak powietrzny „prowokującym i nieproporcjonalnym” i że „zagroził on naszym żołnierzom, dyplomatom i innym, ryzykując poważną eskalację napięć z Iranem”. Podobną rezolucję wprowadzono w Senacie.

Niektórzy z demokratów próbujących rzucić wyzwanie Trumpowi w listopadzie zakwestionowali, czy ma długoterminowy plan na Bliski Wschód.

Były wiceprezydent Joe Biden powiedział, że Trump był źle przygotowany na następstwa strajku na Soleimani i zraził sojuszników, nie informując ich o planach. „Myślę, że potrzebujemy prezydenta, który zapewniłby stałe przywództwo w pierwszym dniu” – powiedział. „Następny prezydent odziedziczy podzielony naród i świat w chaosie”.

Pete Buttigieg, były burmistrz South Bend w stanie Indiana. powiedział: „Kiedy masz do czynienia z Bliskim Wschodem, musisz pomyśleć o następnym, następnym i następnym ruchu. To nie są warcaby. I nie jestem pewien, czy ktokolwiek z nas naprawdę wierzy, że ten prezydent i otaczający go ludzie really „naprawdę przechodzą wszystkie konsekwencje tego, co może się wydarzyć później”.

zrodlo:apnews.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: