DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Spotkanie klubowe: który przekonał Trumpa do zabicia Suleymani

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Hosef Eskimos

Niech żyje w nas pamięć o naszych wielkich przodkach. Chwała Lechitom.  Śmierć naszym wrogom. Cedynia 972 rok. Niemcy dostali łomot.

Inicjatywa zabicia irańskiego generała Kassema Suleimaniego należała do sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Według WP dyplomata namówił Donalda Trumpa do podjęcia tego kroku przez kilka miesięcy. Jednak prezydent kraju do ostatniego nie wydał rozkazu. Pentagon był przeciwny zabijaniu, ale zmienił także zdanie.

Według The Washington Post (WP), przez kilka miesięcy sekretarz stanu USA Mike Pompeo namawiał prezydenta USA Donalda Trumpa do nakazania usunięcia irańskiego generała Kassem Suleimani .

Według publikacji Trump i przedstawiciele Departamentu Obrony USA przez długi czas nie chcieli przeprowadzać tej operacji. W szczególności Pentagon był przeciwny pogorszeniu sytuacji w Iranie, ponieważ wymagałoby to przeniesienia dużych sił na Bliski Wschód, a wojsko chciało postawić na umocnienie pozycji w Azji Wschodniej.

Jednak 27 grudnia sytuacja się zmieniła. Według strony amerykańskiej w wyniku ataku szyickiej milicji Hezbollah na bazy koalicyjne zabito amerykańskiego kontrahenta.

Dwa dni później Pompeo, Sekretarz Obrony USA Mark Esper i szef Połączonych Szefów Sztabu Mark Milli udali się do klubu Trumpa na Florydzie, gdzie spędził weekend. Zaproponowali różne odpowiedzi prezydentowi Iranu.

W końcu Trump, zgodnie z WP, zgodził się na zabójstwo Suleymani. Publikacja uważa, że ​​na tę decyzję wpłynął fakt, że Pompeo i Esper działali razem w obronie swojego stanowiska.

Według gazety amerykański sekretarz stanu po zabójstwie irańskiego generała chciał znaleźć wsparcie od państw europejskich, ale mu się to nie udało. Według źródła publikacji Europa zauważyła, że ​​amerykańskie działania mogą nie tylko pogorszyć rozwiązanie problemu nuklearnego Iranu, ale także zagrozić ambasadom europejskim w Bagdadzie i Teheranie.

„Stany Zjednoczone w żaden sposób nie przyczyniły się do wznowienia porozumień z Iranem w sprawie wzbogacania uranu, a teraz chcą, aby wszyscy oklaskiwali”, powiedział jeden z europejskich dyplomatów zaznajomiony z treścią rozmów Pompeo z sojusznikami UE w komentarzu WP. Niemniej jednak amerykański urzędnik nadal nalegał, aby „Brytyjczycy, Francuzi i Niemcy zrozumieli, że zabójstwo Suleimani uratowało wiele istnień ludzkich w Europie”.

Autor artykułu wskazuje, że Pompeo może zastosować twardą postawę antyrańską i zabójstwo Sulejmana, aby pozyskać poparcie izraelskiego lobby dla dalszego rozwoju jego kariery politycznej. „Jeśli przyniosą mu dokumenty dotyczące Iranu, to na pewno je przeczyta. Jeśli dokumenty te dotyczą innych problemów, to nie jest faktem, że Pompeo będzie nimi zainteresowany ”- powiedział źródło publikacji w Departamencie Stanu .

Wcześniej amerykańska gazeta The New York Times , powołując się na kilka źródeł w Pentagonie i Białym Domu, powiedziała, że ​​Donald Trump sprowokował zabójstwo irańskiego dowódcy wbrew Departamentowi Obrony i wbrew doniesieniom wywiadowczym dostarczonym prezydentowi USA na krótko przed atakiem w pobliżu lotniska w Bagdadzie.

Według NYT amerykański przywódca początkowo postanowił nie stosować tak drastycznych środków, jak zabójstwo Sulejmana.

Zamiast tego 28 grudnia zarządził atak na pięć celów szyickiej grupy Hezbollah. Z tego powodu 25 osób zmarło, a ponad 50 zostało rannych. Według władz amerykańskich taka decyzja została podjęta w odpowiedzi na atak milicji na amerykańskie bazy koalicyjne w Iraku.

Działania amerykańskiego wojska doprowadziły do ​​tego, że 31 grudnia zwolennicy Hezbollahu zorganizowali masowe protesty przed ambasadą USA w Bagdadzie. Mówcy domagali się wydalenia amerykańskich dyplomatów i wojska z Iraku.

Po tych zamieszkach, zauważa NYT, Trump zgodził się na fizyczną eliminację irańskiego generała. Publikacja zwraca uwagę na fakt, że przedstawiciele Pentagonu byli zaskoczeni tym zwrotem wydarzeń. Ponadto materiał mówi, że Donald Trump zignorował informacje wywiadowcze otrzymane 30 grudnia, zgodnie z którymi nic niezwykłego nie wydarzyło się na Bliskim Wschodzie, w tym wycieczki Suleimani. Ponadto wiadomo było, że generał nie otrzymał pozwolenia na wdrożenie planów antyamerykańskich.

NYT pisze, że poparli radykalną wersję odpowiedzi na Iran, sekretarza stanu Mike’a Pompeo i wiceprezydenta Michaela Pence’a . Pentagon nazwał publikację amerykańskiej publikacji niedokładną.

„Szczegóły dyskusji w artykule NYT są niedokładne i niekompletne. „Źródła” najwyraźniej nie były częścią żadnego z opisanych spotkań, więc ich cytowanie jest mylące ”- napisała na Twitterze Sekretarz Obrony USA Alissa Farah.

 

Newspaper.Ru

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: