NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Blowback: Iran porzucił ograniczenia nuklearne !!!!!”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TEHRAN, Iran (AP) – Obalenie przez USA zabicia czołowego irańskiego generała zamontowanego w niedzielę, gdy Iran ogłosił, że nie będzie już przestrzegać ograniczeń zawartych w umowie nuklearnej z 2015 roku, a parlament Iraku wezwał do wydalenia wszystkich wojsk amerykańskich z Iraku gleba.

Bliźniacze wydarzenia mogą przybliżyć Iran do budowy bomby atomowej i umożliwić grupie Państwa Islamskiego zorganizowanie powrotu w Iraku, czyniąc Bliski Wschód znacznie bardziej niebezpiecznym i niestabilnym miejscem.

Dodając do napięć, prezydent USA Donald Trump zagroził, że zażąda miliardów dolarów rekompensaty od Iraku lub nałoży „sankcje, jakich nigdy wcześniej nie widzieli”, jeśli przejdzie to przez wydalenie wojsk amerykańskich.

Irańska telewizja państwowa zacytowała oświadczenie administracji prezydenta Hassana Rouhaniego, w którym stwierdza, że ​​kraj ten nie przestrzega ograniczeń porozumienia nuklearnego dotyczącego wzbogacania paliwa, wielkości wzbogaconego zapasu uranu oraz działalności badawczo-rozwojowej.

„Islamska Republika Iranu nie ma już żadnych ograniczeń w działaniu”, powiedział państwowy nadawca telewizyjny.

Tymczasem w Iraku ustawodawcy głosowali za rezolucją wzywającą do zakończenia zagranicznej obecności wojskowej w tym kraju, w tym około 5 200 żołnierzy amerykańskich stacjonujących w celu walki z ekstremistami Państwa Islamskiego. Projekt ustawy podlega zatwierdzeniu przez rząd iracki, ale ma poparcie ustępującego premiera.

Kolejny znak rosnących napięć i groźby odwetu za śmiertelne naloty, koalicja wojskowa pod dowództwem USA w Iraku powiedziała, że ​​wstrzymuje walkę przeciwko IS, aby skoncentrować się na ochronie własnych żołnierzy i baz.

Szereg wydarzeń zakończył dzień masowej żałoby nad irańskim generałem dywizją Qassemem Soleimanim, zabitym podczas amerykańskiego ataku na drony w Bagdadzie w piątek. Setki tysięcy ludzi zalały ulice w miastach Ahvaz i Mashhad, aby przejść obok trumny Soleimani, który był architektem irańskich wojen zastępczych na Bliskim Wschodzie i został obwiniony za śmierć setek Amerykanów w wyniku bombardowań na drogach i innych ataków .

Trump zareagował na głos Parlamentu w sprawie wycofania wojsk groźbą pieniężną, mówiąc, że Stany Zjednoczone zostaną spłacone za inwestycje wojskowe w Iraku przed wyjazdem i zagrozi sankcjami gospodarczymi, jeśli USA nie zostaną należycie potraktowane.

„Mamy tam wyjątkowo drogą bazę lotniczą. Budowa kosztowała miliardy dolarów. Na długo przed moim czasem. Nie wyjeżdżamy, chyba że nam za to zapłacą – powiedział dziennikarzom na pokładzie Air Force One.

„Jeśli poprosą nas o odejście, jeśli nie zrobimy tego w bardzo przyjazny sposób, obciążymy ich sankcjami, jakich nigdy wcześniej nie widzieli. Sprawi, że irańskie sankcje będą wyglądały na nieco oswojone – powiedział

Dodał: „Nie wyjeżdżamy, dopóki nam nie zapłacą”.

Rzecznik Departamentu Stanu, Morgan Ortagus, powiedział wcześniej, że USA oczekują wyjaśnienia na temat ich prawnego znaczenia, ale „rozczarował się” tym krokiem i zdecydowanie wezwał Irak do ponownego rozważenia.

„Uważamy, że wspólnym interesem Stanów Zjednoczonych i Iraku jest wspólne zwalczanie ISIS” – powiedział Ortagus.

W niedzielę przywódcy Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii wydali wspólne oświadczenie, wzywając Iran do przestrzegania warunków umowy nuklearnej i powstrzymania się od prowadzenia lub wspierania dalszych „aktów przemocy”.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, francuski prezydent Emmanuel Macron i brytyjski premier Boris Johnson wyraźnie wezwali Iran do „wycofania wszystkich środków” niezgodnych z porozumieniem z 2015 r., Które miało powstrzymać Teheran od realizacji programu broni atomowej.

Iran nalegał, aby pozostać otwarty na negocjacje z partnerami europejskimi w sprawie programu nuklearnego. I nie wycofał się z wcześniejszych obietnic, że nie będzie szukał broni nuklearnej.

Ogłoszenie to stanowi jednak najwyraźniejsze zagrożenie ze strony rozprzestrzeniania broni jądrowej, jakie podjął Iran, ponieważ Trump jednostronnie wycofał się z porozumienia w 2018 r. I ponownie nałożył sankcje. Zwiększa to napięcia regionalne, ponieważ długoletni wróg Iranu Izrael obiecał, że nigdy nie pozwoli Iranowi na wyprodukowanie bomby atomowej.

Iran nie opracował poziomów, które od razu osiągnie w swoim programie. Teheran przekroczył już niektóre granice umowy w ramach kampanii nacisku krok po kroku, aby uzyskać ulgę w sankcjach. Zwiększył produkcję, rozpoczął wzbogacanie uranu do 5% i wznowił wzbogacanie w podziemnym obiekcie.

Chociaż nie ma uranu wzbogaconego do poziomu klasy broni wynoszącej 90%, każde przesunięcie do przodu zawęża szacowany roczny „czas przebicia” potrzebny do tego, aby miał wystarczającą ilość materiału do zbudowania broni nuklearnej, jeśli zdecyduje się to zrobić.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, organ nadzorujący ONZ obserwujący program Iranu, nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. Iran powiedział jednak, że jego współpraca z MAEA „będzie kontynuowana jak poprzednio”.

Rzecznik MSZ Abbas Mousavi powiedział wcześniej dziennikarzom, że zabójstwo Soleimani skłoniłoby irańskich urzędników do podjęcia większego kroku od umowy nuklearnej.

„W świecie polityki wszystkie wydarzenia są ze sobą powiązane”, powiedział Mousavi.

W Iraku, w którym strajk powietrzny został uznany za naruszenie suwerenności kraju, premier Adel Abdul-Mahdi powiedział, że rząd ma dwie możliwości: zakończyć obecność obcych wojsk lub ograniczyć ich misję do szkolenia sił irackich. Zadzwonił po pierwszą opcję.

Większość z około 180 ustawodawców obecnych w Parlamencie głosowała za rezolucją o usunięciu wojsk. Poparło go większość szyickich członków parlamentu, którzy posiadają większość miejsc. Wielu sunnickich i kurdyjskich ustawodawców nie pojawiło się na sesji, najwyraźniej dlatego, że sprzeciwiają się zniesieniu umowy.

Wycofanie się z USA może nie tylko podważyć walkę z Państwem Islamskim, ale może także umożliwić Iranowi zwiększenie wpływów w Iraku, który podobnie jak Iran jest krajem w większości szyickim.

Zabójstwo Soleimani zaostrzyło kryzys między Teheranem a Waszyngtonem po miesiącach ataków typu „atak w przód i w tył” i gróźb, które doprowadziły do ​​sytuacji na Bliskim Wschodzie. Iran obiecał „ostrą zemstę” za atak USA, podczas gdy Trump ślubował na Twitterze, że USA zaatakują 52 cele „BARDZO SZYBKO I BARDZO TWARDY. ”

Podwoił się w tę groźną niedzielę, odrzucając ostrzeżenia, że ​​atakowanie miejsc kultury może być zbrodnią wojenną na mocy prawa międzynarodowego.

„Mogą zabijać naszych ludzi. Mogą torturować i okaleczać naszych ludzi. Dozwolone jest używanie przydrożnych bomb i wysadzenie w powietrze naszych ludzi. I nie możemy dotykać ich witryn kulturalnych? To nie działa w ten sposób ”, powiedział Trump dziennikarzom.

Ambasada USA w Arabii Saudyjskiej ostrzegła Amerykanów „przed zwiększonym ryzykiem ataków rakietowych i dronów”. W Libanie przywódca wspieranej przez Iran grupy bojowników Hezbollah powiedział, że zabójstwo Soleimaniego sprawiło, że amerykańskie bazy wojskowe, okręty wojenne i członkowie służby w całym regionie były uczciwe na ataki. Były przywódca Gwardii Rewolucyjnej Iranu zasugerował, że izraelskie miasto Hajfa i centra takie jak Tel Awiw mogłyby zostać zaatakowane, gdyby USA zaatakowały Iran.

Irańska telewizja państwowa oszacowała, że ​​miliony żałobników wyszły z Ahvaz i Meszhedu, aby złożyć hołd Soleimani.

Trumna poruszała się powoli ulicami uduszonymi żałobnikami ubranymi na czarno, bijącymi się w piersi i niosącymi plakaty z portretem Soleimani. Demonstranci nosili także czerwone szyickie flagi, które tradycyjnie symbolizują zarówno przelaną krew kogoś niesprawiedliwie zabitego, jak i wezwanie do zemsty.

Procesje to pierwszy raz, gdy Iran uhonorował jednego człowieka ceremonią w wielu miastach. Nawet ajatollah Ruhollah Chomeini, który założył Islamską Republikę, nie otrzymał takiej procesji wraz ze swoją śmiercią w 1989 roku. Soleimani w poniedziałek będzie w stanie w słynnym meczecie Musalla w Teheranie, tak jak przed nim rewolucyjny przywódca.

Szczątki Soleimani w poniedziałek odbędą się w Teheranie i Komie na publiczne procesje żałobne. Zostanie pochowany w swoim rodzinnym mieście Kerman.

___

Gambrell poinformował z Dubaju, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a Karam z Bejrutu. Współtworzyli go pisarze prasowi Aya Batrawy w Dubaju, Qassim Abdul-Zahra w Bagdadzie, Sarah El Deeb w Bejrucie, Kelvin Chan w Londynie oraz Robert Burns i Jonathan Lemire w Waszyngtonie.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: