KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

„Australia zapłaci „wszystko, czego potrzeba”, aby zwalczyć pożary”

SYDNEY (AP) – rząd Australii powiedział w poniedziałek, że jest gotów zapłacić „wszystko, czego potrzeba”, aby pomóc społecznościom w wyjściu z śmiertelnych pożarów, które spustoszyły kraj.

Premier Scott Morrison powiedział, że rząd przeznacza dodatkowe 2 miliardy dolarów australijskich (1,4 miliarda dolarów) na wysiłki naprawcze oprócz dziesiątek milionów dolarów, które zostały już obiecane.

„Pożary wciąż płoną. I będą płonąć przez wiele miesięcy – powiedział Morrison. „I dlatego właśnie dzisiaj podkreśliłem, że jest to wstępna, dodatkowa inwestycja w wysokości 2 miliardów dolarów. Jeśli potrzeba więcej, a koszt jest wyższy, wówczas zapewni się więcej. ”

Ogłoszenie Morrison o funduszach, które zostaną przeznaczone na odbudowę miast i infrastruktury zniszczonej przez pożary, przyszło wraz ze wzrostem liczby ofiar katastrofy wraz z odkryciem ciała w odległej części Nowej Południowej Walii. Uważa się, że zwłoki 71-letniego mężczyzny, którego ostatnio widziano w sylwestra, gdy przenosił sprzęt na swojej posesji na południowym wybrzeżu stanu, podała policja w oświadczeniu. W poniedziałek policja znalazła ciało między posiadłością a samochodem, które zostały zniszczone przez pożar.

Premier Gladys Berejiklian powiedział, że zginęła inna osoba w południowej Nowej Południowej Walii.

W całym kraju co najmniej 25 osób zostało zabitych, a 2000 domów zniszczonych przez płomienie, które do tej pory wypaliły obszar dwukrotnie większy od amerykańskiego stanu Maryland.

Deszcz i niższe temperatury w poniedziałek przyniosły ulgę społecznościom walczącym z pożarami. Ale deszcz również utrudniał załogom straży pożarnej dopełnienie strategicznych poparzeń, gdy próbowali przygotować się na wyższe temperatury, które były przewidywane na później w tym tygodniu.

„Przy łagodniejszych warunkach pogodowych przynosi cudowną ulgę wszystkim, strażakom, personelowi służb ratunkowych, ale także społecznościom dotkniętym tymi pożarami” – powiedział dziennikarzom Shane Fitzsimmons, komisarz ds. Straży pożarnej w Nowej Południowej Walii. „Ale wiąże się to również z prawdziwymi wyzwaniami, jeśli chodzi o wdrożenie taktycznych i strategicznych oparzeń oraz innych technik kontrolowania tych pożarów”.

Ponad 135 pożarów wciąż płonęło w Nowej Południowej Walii, w tym prawie 70, które nie zostały powstrzymane. Urzędnicy ostrzegają, że deszcz nie wyda największych i najniebezpieczniejszych płomieni, zanim warunki znów się nie pogorszą.

Minister ds. Służb Ratunkowych stanu Wiktoria, Lisa Neville, powiedziała, że co najmniej 200 milimetrów (8 cali) deszczu będzie musiało spaść w krótkim czasie, aby zgasić pożary – około 20 razy więcej niż w regionie w ciągu ostatniego dnia. A urzędnicy ostrzegli, że sezon pożarów Australii – który trwa zwykle do marca – nie był bliski końca.

„Nikt nie może być samozadowolony. Zbliża się wielkie niebezpieczeństwo pożaru, które zbliża się do końca tego tygodnia ”- powiedział dziennikarzom w Melbourne premier Stanów Zjednoczonych Daniel Andrews. „W żadnym wypadku nie jesteśmy z tego wykluczeni. A następne dni, a nawet kolejne miesiące, będą trudne. ”

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian również wezwał Australijczyków, aby nie zawiedli swoich strażników.

Stolica Australii, Canberra, przez większość poniedziałku miała najgorszą jakość powietrza w jakimkolwiek większym mieście na świecie. Departament Spraw Wewnętrznych, który jest odpowiedzialny za koordynację reakcji kraju na katastrofy, powiedział wszystkim niekrytycznym pracownikom, aby pozostali w domu z powodu gęstego dymu duszącego miasto.

Premier powiedział, że wojsko próbuje dostarczyć żywność, paliwo i wodę wypalonym społecznościom, a inżynierowie pracują nad ponownym otwarciem dróg i zaopatrzeniem ośrodków ewakuacyjnych. Na wyspie Kangaroo, schronieniu u wybrzeży stanu Południowej Australii dla najbardziej zagrożonych stworzeń w kraju, przybyły zespoły, które pomagają w uśmiercaniu zwierząt i dzikich zwierząt rannych w płomieniach. Uważa się, że setki milionów zwierząt padły już w wyniku pożarów w całym kraju.

Tymczasem gęsty dym hamował wysiłki marynarki wojennej, by wywieźć ludzi z Mallacoota, nadmorskiego miasteczka w Wiktorii, które na kilka dni odcięły pożary, które zmusiły aż 4000 mieszkańców i turystów do schronienia się na plażach w weekend. Około 300 osób wciąż czekało na ewakuację w poniedziałek.

Ogłoszenie premiera o funduszach pomocowych następuje oblężenie tego, co wielu Australijczyków uważało za jego luźną reakcję na kryzys. W sobotę ogłosił, że wyśle 3000 rezerwistów armii, marynarki wojennej i lotnictwa, aby pomóc w walce z pożarami, i przeznaczył 20 milionów dolarów australijskich (14 milionów dolarów) na dzierżawę samolotów strażackich z zagranicy.

Ale te posunięcia niewiele zrobiły, aby stłumić krytykę, że Morrison był powolny, nawet gdy lekceważył potrzebę, by jego rząd zajął się zmianami klimatu, co według ekspertów pomaga w walce z ogniem.

Pożary są powszechne latem na półkuli południowej, a Australijczycy na ogół mają pragmatyczny pogląd na nie. Ale tegoroczne pożary przybyły niezwykle wcześnie, podsycone suszą i najgorętszym i najsuchszym rokiem w historii.

Naukowcy twierdzą, że niewątpliwie globalne ocieplenie spowodowane przez człowieka odegrało ważną rolę w podsycaniu pożarów, a także w takich czynnikach, jak bardzo suche zarośla i drzewa oraz silny wiatr.

Grupa ekologiczna Greenpeace powiedziała, że fundusze pomocowe ogłoszone przez Morrisona były „kroplą w oceanie”, biorąc pod uwagę powszechne zniszczenia od pożarów.

„Każdy cent tych pieniędzy powinien być przekazywany przez firmy węglowe, gazowe i naftowe, których zanieczyszczenie spowodowało kryzys klimatyczny, który spowodował ekstremalne warunki pożarowe w całym kraju” – powiedział Jamie Hanson, szef kampanii Greenpeace Australia Pacific oświadczenie. „Obrzucanie codziennych podatników rachunkiem za to tylko zniewaga obrażeń. Ci wielcy truciciele wzbogacili się, niszcząc nasz klimat i nadszedł czas, aby zaczęli kaszleć za rachunek za naprawę. ”

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: