KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Trump grozi zniszczeniem zabytków i dziedzictwa kulturowego Iranu

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że wyznaczył kilkadziesiąt obiektów ważnych dla irańskiego dziedzictwa kulturowego, które traktuje jak zakładników i które mogą zostać zniszczone przez Amerykanów.

Prezydent Donald Trump skomentował w sobotę wieczorem sytuację na linii USA-Iran po zamachu Amerykanów na jednego z kluczowych irańskich wojskowych gen. Ghasema Solejmaniego. Jak napisał na Twitterze przywódca USA „Iran mówi bardzo odważnie o atakowaniu niektórych amerykańskich obiektów” w zemście za zabójstwo irańskiego generała, którego Trump określa mianem „przywódcy terrorystów”.

W dwóch kolejnych wpisach Trump wystosował wobec irańskich władz „ostrzeżenie”, które to słowo napisał majuskułą. „Jeśli Iran uderzy w jakichkolwiek Amerykanów lub amerykańskie obiekty uderzymy w 52 irańskie miejsca (odzwierciedlające 52 zakładników wziętych przez Iran wiele lat temu) niektóre o bardzo wysokiej randze i wadze dla Iranu, i irańskiej kultury, i te cele, i sam Iran będą trafione bardzo szybko i bardzo mocno. USA nie chcą żadnych gróźb więcej!”.

Wpisy Trumpa skomentował na Tweeterze Richard Haas, prezes amerykańskiego think-tanku Council on Foreign Relations, który ocenił, że deklaracje prezydenta USA nie mają wiele wspólnego z zapowiadanym przez niego dążeniem do deeskalacji konfliktu z Iranem.

Zapowiedzi Trumpa skomentował też polski ekspert do spraw Bliskiego Wschodu i bezpieczeństwa Wojciech Szewko.

Szewko wspomniał o nieżyjącym już przywódcy terrorystycznej organizacji „Państwo Islamskie”, którego bojownicy znani byli z niszczenia wielu starożytnych zabytków w Iraku i Syrii. W jego ocenie prezydent USA grożąc niszczenie dóbr kultury naśladuje w tym względzie XIX-wieczne potęgi kolonialne.

W czwartek późnym wieczorem Amerykanie przeprowadzili atak na konwój samochodów proirańskiej irackiej milicji, Ludowych Sił Mobilizacyjnych, w rejonie terminala towarowego lotniska w Bagdadzie. Zniszczono całkowicie dwa pojazdy. W wyniku nalotu zginął gen. mjr Ghasem Solejmani, dowódca elitarnych Brygad Al-Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, a także Abu Mahdi al-Muhandis, wicedowódca Ludowych Sił Mobilizacyjnych (PMU). PMU są częścią sił zbrojnych Iraku. Łącznie w ataku miało zginąć 8 osób. Gen. Solejmani kierował operacjami wsparcia szyickich władz Iraku, władz Syrii a także szyickiego ruchu polityczno-wojskowego kontrolującego stolicę Jemenu Ansarullahu.

Najwyższy przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamenei, potępił w piątek atak „najokrutniejszych ludzi na świecie” i zapowiedział, że odpowiedzialni za zabicie generała muszą oczekiwać zemsty. Wezwał też do wzmocnienia „ścieżki Dżihadu Oporu” i dodał, że ostatecznie doprowadzi ona do zwycięstwa, „czyniąc życie bardziej gorzkim dla morderców i przestępców”. Ajatollah ogłosił też trzydniową żałobę po śmierci gen. Sulejmaniego.

Walkę z USA zapowiedział także irański prezydent Hassan Rowhani.

twitter.com/kresy.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: