NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Policja w Kenii aresztowała 5 za atak al-Shabab na bazę wojskową

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NAIROBI, Kenia (AP) – kenijski policjant twierdzi, że pięciu podejrzanych zostało aresztowanych po tym, jak ekstremistyczna grupa al-Shabab we wczesny niedzielny poranek zaatakowała bazę wojskową używaną przez wojska USA i Kenii.

Irungu Macharia, komisarz okręgu Lamu, powiedziała The Associated Press, że pięciu podejrzanych jest przesłuchiwanych w sprawie ataku.

Dowództwo Afryki USA potwierdziło atak na obóz Simba w hrabstwie Lamu. Nie ma  żadnych bezpośrednich doniesień o śmierci obywateli USA lub Kenii.

Ekstremistyczne bojówki al-Shabab zaatakowały bazę wojskową używaną przez wojska amerykańskie i kenijskie w przybrzeżnej Kenii wczesną niedzielą, niszcząc amerykańskie samoloty i pojazdy, poinformowały władze Kenii. Wojsko Kenii powiedziało, że atak przed świtem został odparty, a co najmniej czterech napastników zostało zabitych.

Pióropusz czarnego dymu unosił się nad bazą w pobliżu granicy z Somalią. Mieszkańcy twierdzili, że wybuchła bomba samochodowa.

Dowództwo wojsk USA na Afrykę potwierdziło atak na obóz Simba w hrabstwie Lamu. Rzecznik pułkownika Christopher Karns nazwał roszczenia al-Shabab, w tym także zadawania ciężkich ofiar, „rażąco przesadzone”.
Nie zgłoszono żadnych zgonów w USA ani w Kenii. Według danych Pentagonu obóz ma mniej niż 100 pracowników w USA.

Wewnętrzny raport policji kenijskiej widziany przez The Associated Press donosi, że dwa samoloty stacjonujące w bazie: amerykańska Cessna i kenijska, zostały zniszczone wraz z dwoma amerykańskimi śmigłowcami i wieloma amerykańskimi pojazdami na wojskowym lądowisku Manda Bay. Raport mówi, że wybuchy słychać było około 5:30 rano od strony lądowiska. Ta scena, teraz zabezpieczona, wskazywała, że ​​al-Shabab prawdopodobnie uzyskał dostęp „do przeprowadzania ukierunkowanych ataków”, czytamy w raporcie.

Al-Shabab twierdzi, że atak zniszczył amerykański sprzęt, w tym samoloty i pojazdy. Powiedział, że wojownicy potajemnie „wkroczyli w linie wroga” i że atak trwa.

Jednak wojsko Kenii powiedziało, że „pas startowy jest bezpieczny”. Zakomunikowano, że „w wyniku nieudanego ataku wybuchł pożar, który zajął  niektóre zbiorniki paliwa znajdujące się na pasie startowym”. Kenijski Urząd Lotnictwa Cywilnego stwierdził, że pas startowy został zamknięty dla wszystkich operacji.

Al-Shabab, związany z al-Qaidą, ma siedzibę w sąsiedniej Somalii i przeprowadził szereg ataków w Kenii. Grupa była celem rosnącej liczby nalotów USA podczas administracji prezydenta Donalda Trumpa.

Ostatni atak ma miejsce nieco ponad tydzień po tym, jak bomba ciężarówki al-Shabab w stolicy Somalii zabiła co najmniej 79 osób, a amerykańskie naloty zabiły siedmiu bojowników al-Shabab w odpowiedzi.

W zeszłym roku al-Shabab zaatakował bazę wojskową USA w Somalii. Grupa ekstremistów przeprowadziła w przeszłości wiele ataków na wojska Kenii w odwecie za to, że Kenia wysłała wojska do Somalii, aby z nimi walczyć. Al-Shabab atakował także cele cywilne w Kenii, w tym autobusy, szkoły i centra handlowe.

Wczesny niedzielny atak ma miejsce kilka dni po tym, jak amerykański atak powietrzny zabił najwyższego dowódcę  wojskowego Iranu i Iran przysięgł odwet, ale al-Shabab jest sunnicką grupą muzułmańską i nie ma żadnych śladów powiązań z szyickim Iranem lub pełnomocnikami.

https://apnews.com/65926ee82091f779d28d6a9644fb739f

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: