KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Niepokojący raport. Hakerzy mogą zagrozić niemieckim elektrowniom

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Niepokój przed cyberatakami w USA i w Europie. W Austrii hakerzy zaatakowali MSZ. W Niemczech mogą zagrozić elektrowniom.

Federalny Urząd Bezpieczeństwa Technik Informacyjnych (BSI) ostrzegł przez poważnymi lukami bezpieczeństwa w oprogramowaniu niemieckich elektrowni.

Specjaliści z BSI potwierdzili w rozmowie z „Welt am Sonntag” wyniki badań znanego rosyjskiego dostawcy oprogramowania antywirusowego Kaspersky Lab. Na kongresie hakerów w Lipsku pod koniec 2019 roku poinformował bowiem o wykryciu 54 różnych luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu używanym przez niemieckie elektrownie, opracowanym przez koncern Siemensa.

„Znalezione przez badaczy luki w zabezpieczeniach są poważne” – odpowiedział Federalny Urząd Bezpieczeństwa Technik Informacyjnych na zapytanie redaktorów „Welt am Sonntag”.

W połowie grudnia BSI wystosował własne ostrzeżenie pod adresem niemieckich elektrowni. Z informacji przekazanych przez urząd wynika, że do tej pory żadnemu z niemieckich koncernów energetycznych, będących użytkownikami elektrowni, nie są znane przypadki wykorzystania przez hakerów, bądź kogoś innego, luk w ich systemie bezpieczeństwa.

Koncern energetyczny RWE uznał za istotne zagrożenie wymienione w raporcie BSI. Rzecznik koncernu oświadczył, że „aktualne wskazówki na temat możliwych luk bezpieczeństwa w systemach sterowania pracą elektrowni traktowane są bardzo poważnie”.

Austriacki MSZ donosi o ataku hakerów

Gdy w Niemczech trwa dyskusja o możliwym zagrożeniu ze strony hakerów, w sąsiedniej Austrii już trwa walka z poważnym atakiem. Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że stało się obiektem „poważnego cyberataku” wymierzonego w systemy informatyczne. We wspólnym oświadczeniu austriackich MSZ i MSW podano, że „na podstawie rozmiarów i charakteru tego ataku nie można wykluczyć, iż został on przeprowadzony przez państwo trzecie”.

„W przeszłości niektóre państwa europejskie stawały się celem podobnych ataków” – czytamy dalej w opublikowanym oświadczeniu. Austria zapewniła, że zaistniały „problem został szybko rozpoznany i podjęto stosowne przeciwdziałania”. Zostały w nie włączone wszystkie kompetentne placówki państwowe zajmujące się cyberbezpieczeństwem kraju. Nie podano na razie żadnych szczegółów na temat przebiegu tego cyberataku oraz jego skutków.

Do cyberataku doszło także w USA na jeden z urzędów amerykańskich. Przypuszcza się, że ma on związek z zabiciem przez amerykańskiego drona w pobliżu lotniska w Bagdadzie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds.

Redakcja Polska Deutsche Welle, afp, rtr / jak

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: