Siedziba Telewizji Polskie, Donald Trump karykatura Źródło: Wikipedia, Pixabay, collage

Co jest ważniejsze dla TVP i PiS? Interes Polski czy USA? Dawid Wildstein porównał na Twitterze Konfederację i ONR do Razem i Biedronia. Tylko dlatego, że żaden z tych podmiotów nie zgadza się na stosowanie morderstw politycznych.

Po haniebnej akcji Amerykanów w wyniku której zginął irański generał Kasem Sulejmani, Polacy zastanawiają się czy USA wciągnie Polskę w kolejną wojnę. Niepokojące jest zachowanie dziennikarzy Telewizji Publicznej będącej tubą propagandową partii rządzącej. Z uporem maniaka bronią oni niehonorowej decyzji Trumpa i z fanatycznym zawzięciem atakują wszystkich myślących inaczej.

W optyce PiS i TVP prawdopodobnie każdy w Polsce, kto nie ma legitymacji partyjnej Prawa i Sprawiedliwości, jest „ruskim agentem”. Dawid Wildstein porównał nawet na Twitterze Konfederację i ONR do Razem i Biedronia. Tylko dlatego, że żaden z tych podmiotów nie zgadza się na stosowanie morderstw politycznych.

W zamkniętych głowach pracowników obecnego reżimu nie mieści się, że czasem, przy czynach wyjątkowo uniwersalnie niemoralnych, opinie różnych stronnictw mogą się przecinać. Dlatego, że akcja Amerykanów budzi wstręt u każdego kto posiada nieplastyczne sumienie, również Janusz Korwin-Mikke skrytykował ją na Twitterze.

Co więcej, Partia KORWiN wydała dzisiaj dwa ważne oświadczenia. W jednym z nich krytykują Amerykanów za przeprowadzenie morderstwa politycznego.

Jednak drugie oświadczenie zupełnie nie pasuje to propagandowego przekazu TVP i PiS. Dlatego, że „korwiniści” krytykują również Rosję za jej ekspansywną politykę w stosunku do Białorusi.

TVP zapewne jednak przemilczy tę kwestię tak, jak i wiele innych…

n.czas.com