NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ- INSTRUKCJA A.V
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PNAC – najgroźniejsza organizacja terrorystyczna!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_2

PNAC czyli z angielska Projekt na rzecz Nowego Amerykańskiego Stulecia.
Organizacja działająca na rzecz globalnej hegemoni USA. „Stagnacja oznacza
regres. Kto wątpi już przegrał.” – Takimi hasłami upajają się, tworzący PNAC,
neokonserwatyści. Za pośrednictwem tej bandyckiej organizacji
neokonserwatyści, jak Wolfowitz i Wiliam Kristol, ogłosili potrzebę rajdu na
Bagdad i zaprowadzenia tam amerykańskiego ładu (rabunek ropy i amerykańskie
bazy okupacyjne). Oni byli za radykalnymi środkami wobec Chin, gdy z Chińskim
myśliwcem zderzył się amerykański samolot szpiegowski.
W artykule opublikowanym w „Commentary” Norman Podhoretz (kolejny
neokonserwatywny oszołom z PNAC) żądał czwartej wojny światowej z całym
islamem. Namawia też do amerykańskiego protektoriatu nad sudyjskimi polami
naftowymi.
Daniel Patrick Moynihan, który odciął się od neokonserwatystów, już w 1993
alarmował że jego dawni sojusznicy marzą o „postawie militarnej która
pozwalałaby na wprowadzenie powszechnej mobilizacji. I są gotowi wymiślić
dowolny kryzys, który by do tego doprowadził.”
11 września ułatwił działania neokonserwatystom, marzą teraz o gigantycznym
projekcie obalenia wszystkich nieprzychylnych Ameryce reżimów.
„Stabilizacja jest misją niegodną Ameryki. Nie chcemy stabilizacji w Iranie,
Iraku,Syrii,Libanie; chcemy zmian. Twórcza destrukcja to nasz środek,
stosowany zarówno wobec własnego społeczeństwa jak i za granicą” – tak
zachwycał się neokonserwatystami Michael Ledeen. „Ameryka była zbyt
strachliwa i niewystarczająco agresywna w czasach po zakończeniu zimnej
wojny” – utrzymywał psychol Kristol. „wojna przeciw Saddamowi rozprzestrzeni
się wkrótce na kolejne państwa. To będzie niczym zderzenie cywilizacji,
którego wszyscy mieli nadzieję uniknąć” – twierdzą Kristol i Robert Kagan.
Większość Amerykanów brzydzi się jednak taką polityką, więc tą bandycką
politykę ubiera się w jakąś walkę z terroryzmem, gdy największy
sprzymierzeniec terrorystów (Arabia Saudyjska) jest wielkim przyjacielem
Ameryki. Jednak być może popieranie reżimu Saudów, który wspiera terrorystów,
jest dla Białego Domu korzystne bo mają wyimaginowane Casus Belli na wiele
państw.
Neokonserwatyści próbkę swych zboczonych zapędów dali już podczas zimnej
wojny. Namawiali oni do otwartej konfrontacji z ZSRR, wszelkie próby
odprężenia uznawali za zdradę. Nawet militarystyczną politykę Regana uznawali
za nie dość konfrontacyjną.

I właśnie taka bandycka organizacja determinuje dzisiejszą politykę USA. A
durnie lub zdrajcy (Blair,Kwaśniewski,Aznar,Berlusconi itp.) osłabiają Unię
Europejską, jedyną siłę która może się oprzeć agresywnej polityce USA.

VIDEO

https://www.cda.pl/video/268884080

Screenshot_1.jpg

Przyczynek do Wolności

Stan Tymiński – Budowa Polski Narodowej

Uważaj na siebie Europo!

Centrum kolejnej wojny zaplanowano ponownie w Centrum Europy. Zdychająca Bestia nie zna litości. Raczej zniszczy wszechświat i siebie, niż pozostawi ocalałych – aby cieszyli się wolnością.

III Wojna Światowa zniszczy Europę po raz trzeci.

Waszyngton zwariował na punkcie wojny z Rosją. To zasadnicza część planu PNAC –  Plan Nowego Amerykańskiego Stulecia), przejęcia władzy nad światem. Po Rosji i Chinach pójdzie reszta. Taki jest Plan. Chiny sa juz uzależnione, powiadają. Nieważne, że Rosja i Chiny zawarły niedawno pakt, ścisły sojusz wojskowo – finansowy ,  który sprawia, że będzie to prawie niemożliwe do wykonania.

Chyba – i tu jest sedno sprawy – że Washington inicjując wojny nuklearne zniszczy planetę, w tym procesie samego siebie – ale przede wszystkim zniszczy Europe.

Spośród 28 państw członkowskich NATO, 26 znajduje się w Europie z czego 12 w Europie Wschodniej, stanowią kraje, które kiedyś były częścią, lub „w zależności” byłego Związku Radzieckiego. I teraz stały się krajami i częscią NATO , mimo obietnic Waszyngtonu w chwili upadku muru berlińskiego, ze nie będzie rozszerzania NATO na wschód. Kłamstwa i afront wobec Rosji.

Ta prowokacje pogarsza dzisiaj dalsze uzbrajanie się USA w bazy NATO w Polsce i na Łotwie, a przez wlączenie w swoją sferę Ukrainy NATO stawia Rosji nowe wyzwanie – czy raczej prowokacje  w imieniu Waszyngtonu. Przez instalację w  Kijowie hitlerowskich zbirów – dając im ochronę NATO i robiąc członkiem NATO, tak szybko, jak tylko to możliwe.

Wyobraźmy sobie, NATO u progu Moskwy. Czy Kreml ugnie się tak po prostu i bedzie sie starał to zaakceptować? – Raczej nie. Zgadnijmy zatem, która to z baz NATO w 26 krajach europejskich, bedzie pelnić rolę logicznego centrum następnego teatru wojennego?

Czy to przyboczni generałowie Obamy  nie wiedzą o tym? – czy to raczej ich wasale nie mają mózgów? A może ci przywódcy kurduple, już mają gotowe plany ucieczki na Florydę, kiedy ich kraje beda sie zamieniac w tlący się popiół?

– Obudź się, w Europo! Wstawaj szybko!

– Narody Europy, odbierzcie swoje kraje z rąk  kurdupli mieniących sie waszymi rządami, neoliberalnych marionetek, bez moralnych kręgosłupow i bezmózgich liderów- tchórzy.

Rzeczywistosc jest taka – jaka jest… Zachód prowadzony przez nagiego cesarza jest już –  obecnie w stanie wojny przeciwko Rosji na kilku frontach.  Nieustająca anty-rosyjska akcja  i propaganda anty-Putinowska w wykonaniu kontrolowanych przez syjonistów anglosaskich MOM; zbrojenie i wyposażenie zbrodniarzy wojennych brutalnie mordujacych niewinnych ludzi w Kijowie i  Donbasie, którzy zamordowali z zimna krwia  co najmniej 5000 mieszkańców, z których zdecydowana większość to byli cywile, kobiety i dzieci.  Spowodowali falę uchodżczą ,  ponad milion bezdomnych ludzi do Rosji; Zainspirowane operacje false flag CIA, jak strącenie malezyjskiego samolotu Air MH17 przez lotnictwo Kijowa, zabijając 298 osób. Wprowadzanie niezliczonych sankcji gospodarczych, które szkodzą Europie bardziej niż Rosji i  doskonale przygotowany od dawna perfidny atak na rubla . Główna broń walutowej wojny, w połączeniu z „modyfikowanym”, spadkiem cen ropy poprzez spiskowanie z saudyjskimi błaznami zmuszając ich do nadprodukcji. To ciosy nie tylko w Rosje, ale także w gospodarki innych, którzy nie chcą się uginać przed Washingtonem, jak Iran i Wenezuela.

Rosja przyjmuje to wszystko ze spokojem. Władimir Putin jest szachistą par excellence, który na manipulacyjne zagrania Zachodu blokuje ich każdy ruch. Oprócz dużych rezerw walutowych Rosji – szacuje się je  na blisko pół biliona dolarów  – Pani Elwira Nabiullina, prezes Centralnego Banku Rosji, zawarła umowę swapu walutowego z Chinami, szacuje się, że ich łączne oszczędności, stanowią około 27% światowego PKB (2014 est. USA 85000000000000 dolarów), co stanowi dobre zabezpieczenie wobec zachodniej agresji gospodarczej.

Kilka dni temu w Rosji Bank Centralny rozpoczął wykup, potaniałych nagle obligacji rublowych z zasobów jego nadwyżki rezerw zagranicznych. Rosyjska waluta zyskała 10% w dniu 17 grudnia sama, w ostatnim  dniu obrotu przed weekendem. Po upadku rubla, zagraniczni akcjonariusze rosyjskich korporacji, zwłaszcza w Europie i USA, obawiajac się dużych strat po upadku rubla rzucili na rynek swoje akcje – które Rosja szybko wykupila…. masowo, tym samym nie tylko pozbyli sie wlascicieli zagranicznych rosyjskich przedsiębiorstw, ale także zarobili na dywidendach tych zasobów. Według niektórych relacji (Spiegel Online),  Rosja na  tym posunięciu zarobiła około 20 mld dolarów.

Wygląda na to, za ta wojnę ekonomiczną, jak  i propagandową Rosja juz  wygrała. A  Front Zachodni w obliczu tych realiow, już sie kruszy. Rząd Węgier, bedąc członkiem Unii Europejskiej i NATO, właśnie ogłosił sojusz z Rosją przeciwko Waszyngtonowi. Turcja, niegdyś blagajaca, aby wejść do UE, jest oburzona działaniami  Europy i zamiast do Europejskiej Unii … dąży do członkostwa w SCO Szanghajskiej Organizacji Współpracy (!). A pamiętajcie proszę, zeTurcja jest członkiem NATO…. kluczowym …strategicznym. Czy inni tez pójdą w jej ślady,widząc nagość i złośliwości cesarza?

Zasłony spadają stopniowo. Tak zwani sojusznicy Cesarstwa są ostrożni od dawna. Boja sie „sankcji” lub, co gorsza, ewentualnego przejęcia ich przez bezlitosną maszynę do zabijania nieznanych sprawcow, boją się o swoje głowy i dlatego nadal starają się grać razem udajac lojalność. Ale, kiedy patrzą na Implozję Bestii,  w coraz większym stopniu mają nieodpartą chęć wyskoczyć z… tonącego okrętu.

Europo – pamiętaj!

Centrum kolejnej wojny zaplanowano ponownie w Centrum Europy. Zdychająca  Bestia nie zna litości. Raczej zniszczy wszechświat i siebie, niż pozostawi ocalałych – aby cieszyli się wolnoscią. – Chyba, że te jej  trujące macki i zdolność mordowania zostana sparaliżowane – śmiertelnie… przez izolację gospodarczą w drodze  rezygnacji z dolara, jako  bezwartościowej waluty, nieistotnej i przestarzałej. Dla dobra wszystkich!.

Europo – to nie jest jeszcze za późno!

Twoja przyszłość jest w swojej autonomii gospodarczej; w sojuszu z innymi europejskimi krajami , w europejskiej  koalicji suwerennych narodów ze Wschodem – W udziale i uczestnictwie z wiele obiecującym Projektem Nowego Jedwabnego Szlaku. Oferta jaką złożył Pan Xi Jinping Pani Merkel  zeszłej wiosny jest nadal otwarta. Neoliberalne myślenie zamiast krótkoterminowego myślenia. Natychmiastowe Korzyści, zamiast natychmiastowego długu.

Europo, przejmij inicjatywę.

Odrzuć zadłużony dolar, ktory stal sie falszywym żetonem w Skorumpownaym Systemie Finansowego Kasyna.Nowy system monetarny oparty o rubel-yuan jest juz w trakcie tworzenia. Kosz walutowy wkrótce powiększy się o inne waluty BRICS – i kto wie, być może i o  euro? – Nasze dzieci, wnuki i ich dzieci zasługują na przyszłość w pokoju i harmonii i dobrobycie.

 Peter Koenig    29 December 2014
Tlum. RomanK

Peter Koenig jest ekonomistą i analitykiem geopolitycznym. Jest także byłym pracownikiem Banku Światowego . Pracował na całym świecie w dziedzinie Środowiska i Zasobów Wodnych. Pisze regularnie na temat światowych zagadnien dla ICH, RT i Głosu Rosji, obecnie RIA Novosti , blogu Saker i innych stron internetowych. Jest autorem -Implozji – thrillera o wojnie, gospodarczej zniszczenia środowiska i Corporate Greed – fiction – oparty na faktach, oraz na 30 latach doświadczeń z Banku Światowego na całym świecie.

Znamy plan III wojny światowej

iiiwojna

Stany Zjednoczone przyjęły dokument obrazujący plany wojenne III wojny światowej na lata 2020 – 2040.

Nazywa się on – „The U.S. Army Operating Concept”

Ameryka – plan III wojny światowej

Nie wiadomo, w jakim celu została opublikowana w internecie zajawka planów III wojny światowej. Skoro my wiemy po ruchach finansowych czy innych działaniach, co planuje Ameryka, to Rosja ma te elementy dokładniej i lepiej rozpracowane. Dlatego nie wiadomo, jaki jest cel ujawnionej zajawki. Być może zastraszenie reszty państw świata.

Co jest w dokumencie ?

To o czym piszę od dawna, czyli wojny, wojny i jeszcze raz wojny.

Ameryka ma tak zepsutą ekonomie, że rozpoczęcie sprzedaży obligacji amerykańskich czy dolarów ze strony państw BRICS, powoduje wykolejenie gospodarki USA. Cały świat doskonale o tym wie. Wszelkie zastraszanie dyplomatyczne czy polityczne przeciwników jest dziecinną zabawą. Chiny i Rosja śmieją się w twarz politykom amerykańskim, gdy mówią o wielkości Ameryki. Dlatego Amerykanie przyjęli ostatnią z możliwych linii obrony utrzymania obecnego stanu mocarstwowości. Tym elementem jest punktowanie militarne przeciwników, czyli III wojna światowa.

Ameryka ma najpotężniejszą armię świata i ten element będzie coraz mocnej wykorzystywała w najbliższych latach. Planuje rozpocząć rewolucje i potyczki wojenne w tych regionach świata, w których będzie istnieć „zagrożenie demokracji”. Takie zagrożenie może istnieć w Syrii, ale również w Polsce.

Jest to jawne zastraszanie świata, w celu podporządkowania się polityce rządzącym tym państwem.

Mobilne armie III wojny światowej

Plan III wojny światowej przewiduje mobilną armię USA szybko przemieszczającą się po całym świecie. To nie są puste słowa. W telewizjach amerykańskich od kilku miesięcy prowadzona jest na dużą skalę kampania namawiająca młodych ludzi do wstąpienia do armii. Traktowani są jak bohaterowie walczący w obronie ojczyzny. Rodziny amerykańskie są dumne ze swoich synów i córek poświęcających się w walce z wrogiem.

Piszę o tym z dużym sarkazmem, ponieważ Amerykanie nie zdają sobie sprawy, jaką mieszankę propagandową przyjęli za oczywistą prawdę. Młodzi chłopcy i dziewczyny wstępując do armii, mordują niewinnych cywilów na całym świecie. Nie są żadnymi bohaterami tylko pożytecznymi idiotami. Występują w roli nieświadomych morderców.

Mobilna armia Ameryki ma specjalizować się w tym, co robiła dokładnie w latach 1950-60, czyli przejmowanie władzy lokalnej. Będzie to trudniejsze, niż dawniej, ponieważ przeciwnik, jakim jest Rosja perfekcyjnie opanował wojny hybrydowe.

Na czym polegają wojny hybrydowe ?

Na wykorzystaniu wszystkich służb i elementów wojennych w III wojnie światowej, czyli:

 • tworzenie sztucznego chaosu informacyjnego,

 • ataki hakerskie i wojny w cyberprzestrzeni,

 • kontrolowany terroryzm,

 • dywersja tajnych armii,

 • intensyfikacja działań służb specjalnych,

 • zwiększenie mobilnych armii w różnych zakątkach świata.

W jakim celu wdrażany jest plan III wojny światowej ?

Na pewno nie do zastraszania mnie czy ciebie. Nas mają jak na widelcu.

Chcą okrążyć ze wszystkich stron Rosję i Chiny. Te dwa państwa również mają potężne armie, dlatego nie wchodzi w grę bezpośredni konflikt.

Międzynarodowi bankierzy i ich cała świta, chcą dalej wylegiwać się na plażach całego świata. Nie chcą żyć w bunkrach, dlatego prawdopodobieństwo wybuchu globalnej III wojny światowej jest nikłe.

III wojna światowa to punktowanie przeciwników. Będzie polegać na zjednaniu sobie zwolenników (takich krajów jak Polska) następnie niszczenie państw sojuszniczych dwóch przeciwnych mocarstw. Zaczęło się to wszystko od Ukrainy i Palestyny.

Dalszy scenariusz to opanowanie Syrii, wymiana Baszszar al-Asada na marionetkowy rząd i przejęcie władzy w Iranie.

Druga armia, która w dalszym ciągu będzie mordować i zdobywać tereny, to armia Izraela. Wraz z armią amerykańską będzie punktować, mordować bez jakiegokolwiek sprzeciwu rządów zachodu. Jak zwykle usłyszymy kłamliwe stwierdzenia o terrorystach zagrażających ludzkości.

W tak prowadzonej polityce możliwy jest każdy scenariusz wojenny. Żadne państwo nie może być pewne swojej wolności. I o to w tym wszystkim chodzi.

Straszyć i podbijać, podbijać i straszyć.

Pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi w najbliższej przyszłości to:

 • jak na to wszystko odpowie Rosja i Chiny ? Militarnie, obronnie czy ekonomicznie.

 • Arabia Saudyjska deklaruje, że tania ropa będzie utrzymywana przez 2 lata. Dla nas super, ale, jak zareaguje na to rosyjska gospodarka ?

 • jaki kierunek wybiorą Niemcy ? Do tej pory mocny sojusznik USA. Od jakiegoś czasu ujawnia się sympatia do Rosji.

 • jak zachowa się Polska w III wojnie światowej ? Dalej będzie mocnym, sprzedającym własne interesy sojusznikiem USA, czy powalczymy o niezależność, czyli o odbudowę gospodarki wdrażając NIDPIPSBPSM ?

. . ekonomia Robert Brzoza

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: