TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Najnowsze:”Premier Australii wzywa rezerwistów do eskalacji zagrożeń pożarowych”

SYDNEY (AP) – premier Australii wezwał w sobotę około 3000 rezerwistów, ponieważ groźba pożarów nasiliła się w co najmniej trzech stanach, podczas gdy przewidywane były silne wiatry i wysokie temperatury, które spowodują płomienie na zaludnionych obszarach, w tym na przedmieściach Sydney.

PropellerAds

Premier Scott Morrison powiedział, że do tej pory latem 23 osoby zginęły w pożarze, w tym dwie osoby płonące na autostradzie na wyspie Kangaroo u wybrzeży stanu Południowa Australia, ostatnie ofiary śmiertelne.

„Przed nami 24 niezwykle trudne godziny” – powiedział Morrison podczas telewizyjnej konferencji prasowej. „W ostatnim czasie, szczególnie w ciągu tygodnia, obserwowaliśmy eskalację tej katastrofy na zupełnie nowy poziom.”

Potwierdził również, że jego zaplanowane wizyty w Indiach i Japonii w tym miesiącu zostały przełożone. Miał odwiedzić Indie od 13 do 16 stycznia, a zaraz potem Japonię. Morrison znalazł się pod ostrzałem na rodzinne wakacje na Hawajach, gdy wybuchł pożar w grudniu.

Powiedział, że gubernator generalny podpisał się z powołaniem rezerw „w celu przeszukania i wniesienia wszelkich możliwych możliwości przez rozmieszczenie brygad armii w społecznościach dotkniętych pożarem”.

Minister obrony Linda Reynolds powiedziała, że po raz pierwszy powołano rezerwistów „w ten sposób w żywej pamięci i tak naprawdę wierzę po raz pierwszy w historii naszego narodu”.

Rząd przeznaczył 20 milionów dolarów australijskich (14 milionów dolarów) na dzierżawę czterech samolotów przeciwpożarowych na czas kryzysu, a helikopter HMAS Adelaide został rozmieszczony, aby pomóc w ewakuacji z obszarów spustoszonych przez pożar.

Niebezpieczeństwo pożaru wzrosło, gdy w sobotę temperatury wzrosły do rekordowego poziomu w całej Australii, przekraczając 43 stopnie Celsjusza (109 Fahrenheita) w stolicy Canberry i osiągając rekordowo 48,9 C (120 F) w Penrith na zachodnich przedmieściach Sydney.

Z nadejściem nocy 3600 strażaków walczyło z ogniem w Nowej Południowej Walii. W niektórych rejonach nastąpiła utrata zasilania w wyniku pożarów, które spowodowały uszkodzenie linii przesyłowych, a mieszkańcy zostali ostrzeżeni, że najgorsze może dopiero nadejść.

„Jesteśmy teraz w sytuacji, w której mówimy ludziom, że nie jest bezpiecznie się poruszać, nie jest bezpiecznie opuszczać te obszary” – powiedział dziennikarzom premier Gladys Berejiklian. „Jesteśmy na długiej nocy i nie robię z tego kości. Nadal nie osiągnęliśmy najgorszego ”.

Śmiertelny pożar na wyspie Kangur przerwał w piątek linie ograniczające i został opisany jako „praktycznie nie do powstrzymania”, ponieważ zniszczył budynki i spalił ponad 14 000 hektarów (35 000 akrów) Parku Narodowego Flinders Chase. Podczas gdy poziom ostrzegania przed pożarem został zmniejszony w sobotę, straż pożarna kraju stwierdziła, że nadal stanowi zagrożenie dla życia i mienia.

Dwaj mężczyźni zabici na wyspie Kangaroo zostali zidentyfikowani jako 43-letni Clayton Lang, wiodący chirurg plastyczny i rekonstrukcyjny z Adelaide, a także pilot krzaków i operator safari Dick Dick, 78.

Zastępca komisarza ds. Straży pożarnej w Nowej Południowej Walii Rob Rogers ostrzegł, że pożary mogą poruszać się „przerażająco szybko”. Żar niesiony przez wiatr może potencjalnie wywołać nowe pożary lub powiększyć istniejące płomienie.

Komisarz Straży Pożarnej Shane Fizsimmons powiedział, że pożar Green Wattle Creek o powierzchni 264 000 hektarów (652 000 akrów) w parku narodowym na zachód od Sydney może rozprzestrzenić się na zachodnie przedmieścia Sydney.

Powiedział, że załogi wykonują „niezwykłą pracę”, podpalając kontrolowane pożary oraz używając samolotów i maszyn, aby powstrzymać płomienie.

Fitzsimmons wezwał mieszkańców i turystów na ścieżce pożaru do jak najszybszej ewakuacji.

„Naszym przesłaniem było upewnienie się, że wyjeżdżasz wczoraj” – powiedział. „Pozostawienie go do dziś jest dobre. Im szybciej podejmiesz tę decyzję, tym lepiej i powiedziałbym, że zrób to teraz. Nie zostawiaj go dłużej, ponieważ okno się skurczy i bardzo szybko skurczy. ”

Ponad 130 pożarów płonęło w Nowej Południowej Walii, a co najmniej połowa z nich wymknęła się spod kontroli.

Strażacy walczyli w sumie 53 pożary w całym stanie Victoria, a warunki miały się pogorszyć wraz z południową zmianą wiatru. Spłonęło już około 900 000 hektarów (2,2 miliona akrów) buszu.

W rzadkiej dobrej wiadomości liczba osób wymienionych w Wiktorii jako zaginionych lub nieznanych została zmniejszona z 28 do sześciu.

„Wciąż mamy te dynamiczne i niebezpieczne warunki – niską wilgotność, silny wiatr i, co za tym leży, stan jest suchy jak zwykle”, powiedział komisarz ds. Służb ratunkowych Victoria Crisp Andrew Crisp.

Tysiące uciekły już z obszarów zagrożonych pożarem w Victorii, a Crisp wezwał więcej osób do opuszczenia. „Jeśli zastanawiasz się, czy wydostać się na określoną drogę w pobliżu, to jest szansa, że pożar uderzy w tę drogę i nie możesz się wydostać” – powiedział.

Policja w Wiktorii poinformowała o dużym natężeniu ruchu na głównych drogach i pochwaliła kierowców za ich cierpliwe i uporządkowane zachowanie.

Wczesny i niszczycielski początek letnich pożarów Australii spłonął już około 5 milionów hektarów (12,35 miliona akrów) ziemi i zniszczył ponad 1500 domów. W ciągu siedmiu dekad, kiedy prezydentem był Harry S. Truman, spalono więcej akrów niż w jakimkolwiek roku w USA.

McMorran doniósł z Wellington w Nowej Zelandii.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: