NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Gdy enklawy żydowskie powstają wokół Nowego Jorku, rośnie także nietolerancja”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MONSEY, NY (AP) – Przez lata ultraortodoksyjne rodziny żydowskie wycenione z coraz droższych dzielnic Brooklynu zwracały się na przedmieścia, gdzie skorzystały z otwartej przestrzeni i tańszych mieszkań, aby stworzyć współczesne wersje europejskich sztetli gdzie ich przodkowie żyli przez wieki przed Holokaustem.

Ekspansji społeczności chasydzkich w nowojorskiej dolinie Hudson Valley, Catskills i północnej części New Jersey towarzyszyły wybuchy retoryki ukierunkowanej na nowy rozwój, który według niektórych jest maskowanym antysemityzmem.

Teraz para gwałtownych ataków na takie społeczności, w odstępie zaledwie kilku tygodni, martwi wielu, że nietolerancja się gotuje.

10 grudnia mężczyzna i kobieta zabili policjanta, a następnie wpadli do koszernego sklepu spożywczego w Jersey City, śmiertelnie strzelając do trzech osób w środku, zanim zginęły w wielogodzinnej strzelaninie z policją. Zabójstwa miały miejsce w dzielnicy, w której niedawno przeprowadziły się rodziny chasydzkie.

A w sobotę mężczyzna wpadł do domu rabina w Monsey w stanie Nowy Jork podczas uroczystości Chanuka, rąbiąc ludzi maczetą. Pięć osób zostało rannych, w tym jedna hospitalizowana. Federalni prokuratorzy powiedzieli, że człowiek oskarżony o atak, Grafton Thomas, pisał czasopisma zawierające antysemickie komentarze i swastykę oraz badał w Internecie nienawiść Hitlera do Żydów.

Na poniedziałkowym spotkaniu prowadzonym przez senatora USA Kirstena Gillibranda w hrabstwie Rockland, gdzie przebywa Monsey, niektórzy żydowscy przywódcy obwinili zapalną retorykę w mediach społecznościowych i od lokalnych przedstawicieli wybranych za przyczynianie się do atmosfery dojrzałej dla przemocy antysemickiej.

Kilka dni po zabójstwach w Jersey City, członek lokalnego zarządu szkoły, Joan Terrell-Paige, zaatakowała Żydów jako „bestię” na Facebooku, mówiąc, że wierzy, że zabójcy próbują wysłać wiadomość z rzezią. „Czy jesteśmy wystarczająco odważni, by poznać odpowiedź na ich przesłanie?” – zapytała.

Szeroko potępiona reklama polityczna zeszłego lata, stworzona przez lokalną grupę republikańską, twierdziła, że prawosławny prawosławny okręg żydowski „planuje przejęcie”, które zagraża „naszemu życiu”.

Czy którakolwiek z tych gorących retorów była czynnikiem niedawnej przemocy, nie jest jasne, ale ustawodawca będący celem reklamy wideo powiedział, że ten rodzaj wrogiego języka ma reperkusje.

„W ciągu ostatnich kilku lat w hrabstwie Rockland zaobserwowałem wzrost retoryki nienawiści i mogłem przewidzieć, że skończy się to przemocą”, powiedział ustawodawca hrabstwa Aron Wieder. „Widziałeś w mediach społecznościowych, gdzie ortodoksyjna społeczność nazywana jest rakiem, pijawkami, ludźmi, którzy nie płacą podatków. Stało się normalne i przyjęło się mówić o obraźliwych i nienawistnych rzeczach o Żydach ”.

Wieder powiedział, że swastyki zostały napisane po całym hrabstwie, a wystraszeni rodzice proszą organy ścigania o bardziej widoczne bezpieczeństwo w synagogach i szkołach.

Od wielu lat wiadomości bigotowane są odznaczone, powiedział rabin Yisroel Kahan, dyrektor administracyjny Żydowskiej Rady Oizrim. Wskazał na nienawistne komentarze w mediach społecznościowych i fałszywe plotki w Internecie, które rozeszły się w codzienne życie.

„To było zbyt długo tolerowane” – powiedział.

Rodziny chasydzkie zaczęły migrować z Nowego Jorku do społeczności podmiejskich w latach 70., mając nadzieję na stworzenie takiej spójnej społeczności, którą niektórzy przypominają z Europy.

Hrabstwo Rockland, 24 km na północny zachód od Manhattanu, ma obecnie największą populację żydowską na jednego mieszkańca w każdym hrabstwie USA, z 31%, czyli 90 000 mieszkańców, będącymi Żydami. Ultraortodoksyjna populacja jest bardzo widoczna w małych miasteczkach, takich jak Monsey, gdzie brodaci chasydzi w czarnych płaszczach i fedory rozmawiają w jidysz wzdłuż chodników, a prawosławne kobiety noszą skromne czarne spódnice i chusty na głowie podczas codziennych spraw.

W małych miasteczkach wszędzie niechęć wobec przybyszów i „obcych” nie jest niczym niezwykłym. Propozycje dotyczące wielorodzinnych kompleksów mieszkaniowych w sennych społecznościach domów jednorodzinnych często wywołują żarliwy sprzeciw wraz z znakami trawników i hałaśliwym spotkaniem zarządu miasta

Jednak ton dyskusji na temat wzrostu w niektórych obszarach, w których przeprowadzały się rodziny chasydzkie, był bardziej intensywny.

W East Ramapo toczyły się legalne walki po tym, jak wyborcy chasydzcy, którzy na ogół nie wysyłają swoich dzieci do szkół publicznych, wybrali większość członków lokalnej rady szkolnej.

Niektóre miasta wprowadziły zmiany strefowe zabraniające nowych domów kultu.

W kilku społecznościach w New Jersey, w tym w Tom’s River i Jersey City, urzędnicy odepchnęli napływ rodzin żydowskich poprzez uchwalenie tzw. Rozporządzeń zakazujących pukania, zakazujących agentom nieruchomości reprezentujących społeczność chasydzką chodzenia od drzwi do drzwi, oferując kupować domy.

W małym miasteczku Chester, 60 mil na północ od Nowego Jorku w hrabstwie Orange, nowojorski prokurator generalny Letitia James niedawno ogłosił akcję walki z przepisami mieszkaniowymi, które według niej były wykorzystywane do niewłaściwego zapobiegania napływowi chasydów. Lokalni urzędnicy zaprzeczyli, że antysemityzm stoi za sprzeciwem wobec planów budowy ponad 400 domów w mieście liczącym 12 000 mieszkańców.

Ed Rockland County, Ed Day, powiedział, że argumenty dotyczące zagęszczenia mieszkań wiążą się z uzasadnionymi kwestiami politycznymi i są największym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostosowanie rosnącej społeczności prawosławnych Żydów.

Społeczność prawosławna ma specjalne potrzeby, powiedział, jak mieszkania dla dużych rodzin i rezydencje w odległości spaceru od synagogi. To stwarza „wymagania, które są sprzeczne z wieloma społecznościami, w których mieszkają”, powiedział Day.

Wątpliwe decyzje dotyczące podziału na strefy prowadzą do niechęci.

„Teraz zaczynają się słowa. Teraz najgorsze słowa trwają. I tu masz problem – powiedział Day.

Władze nie wyjaśniły jeszcze, co ich zdaniem zmotywowało napastników z Jersey City lub Thomasa do wybrania ich celów.

Prawnik i rodzina Thomasa powiedzieli, że od lat zmaga się z chorobami psychicznymi i wcześniej nie okazywał wrogości Żydom. Dorastał w Nowym Jorku, ale mieszkał z matką w małym miasteczku, około 30 minut jazdy od Monsey.

Rabin David Niederman, dyrektor wykonawczy United Jewish Organations of Williamsburg z siedzibą w Brooklynie, powiedział, że jest obrażony odniesieniami do napięć związanych z mieszkaniami i wzrostem populacji w dyskusjach na temat ataków Monsey i Jersey City.

„Jeśli masz napięcia, siadasz przy stole; tak radzisz sobie z napięciami – powiedział Niederman. „Nie wychodzisz i nie mordujesz ludzi. Nie wychodzisz nożem rzeźniczym i prawie zabijasz cały zbór.

Te gwałtowne ataki, powiedział, były motywowane „czystą nienawiścią”.

___

Esch zgłoszony przez Albany i Carolyn Thompson w Buffalo przyczynił się do tego raportu.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: