Praca domowa w brytyjskiej szkole:

Praca domowa w brytyjskiej szkole: „Wszystkim terrorystom należy wybaczyć”. Foto: print screen z YouTube/Long Nguyen

Uczniowie szkoły podstawowej w Bridlington School mieli napisać wypracowanie na temat „Wszystkim terrorystom należy wybaczyć”. Rodzice nie kryli oburzenia.

„Wszystkim terrorystom należy wybaczyć” – tak brzmiał temat wypracowania, które musieli napisać uczniowie jednej z brytyjskich podstawówek. Zadanie było do wykonania w ramach przedmiotu PSHE (wychowanie indywidualne, społeczne i zdrowotne).

Nauczyciel przesłał temat za pomocą aplikacji Showmyhomework. Mają do niej dostęp nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Po przeczytaniu wiadomości wielu rodziców nie kryło swojego oburzenia.

Jeden z nich stwierdził na Twitterze, iż zadawanie tego rodzaju prac domowych „jest nie do przyjęcia”.

– Po pierwsze chciałbym przeprosić za zdenerwowanie, które mogła spowodować ta praca domowa. Wypracowanie zostało zdane w związku z lekcją edukacji osobistej, społecznej i zdrowotnej, która dotyczyła konsekwencji przestępstw i celów rozmaitych kar – zareagowała dyrektorka szkoły Kate Parker-Randall.

Inspiracją do zadania tego tematu stanowiła wiadomość, że matka wybaczyła zamachowcowi, który zabił jej syna. Chłopak był jedną z ofiar zamachu terrorystycznego w Manchesterze w 2017 r.

– Celem rozprawki było umożliwienie uczniom sformułowania własnych poglądów na temat tego, jaka reakcja na tak straszliwe zbrodnie jest adekwatna – nienawiść czy przebaczenie – dodała dyrektorka.

Źródło: telegraph.co.uk