IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
727 views

Ustawa o specjalnym statusie Donbasu powinna zostać przedłużona o rok – Zełenski

Prezydent Ukrainy uważa za optymalne przedłużenie ustawy o cechach samorządu lokalnego w ORDLO na kolejny rok, a następnie wdrożenie w nim „formuły Steinmeiera”.

Zełenski powiedział to podczas spotkania z ukraińskimi mediami po spotkaniu normandzkim w Paryżu – donosi korespondent Ukrinform.

Ustawa o specjalnym statusie Donbasu powinna zostać przedłużona o rok -  Zełenski

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„To bardzo skomplikowane rozwiązanie techniczne. Łatwiej jest nam teraz przedłużyć tą Ustawę (o cechach samorządu lokalnego w niektórych obszarach Donbasu – przyp. red.), a następnie wprowadzić „formułę Steinmeiera”, widząc pewne kroki ze strony, że zbliżamy się do deeskalacji, niż czekać, kiedy ta Ustawa przestanie obowiązywać … Dlatego uważam, że powinniśmy ją przedłużyć – powiedział Zełenski.

W tym kontekście dodał, że zgodnie z umowami z Mińska nowy projektu specjalnego statusu musiałby zostać uzgodniony ze wszystkimi stronami w TGK.

„Wydaje mi się, że jest to bardzo trudne i wtedy mogą nam wykręcać ręce. A ta Ustawa już istnieje, przedłużymy ją – powiedział prezydent.

Powiedział, że podczas omawiania tej kwestii na spotkaniu liderów „Czwórki Normandzkiej” zapytano go, dlaczego jego zdaniem Ustawa powinna zostać przedłużona o rok, a nie o pięć lub dziesięć.

„Odpowiedziałem szczerze, że nie wiemy, co będzie za pięć lat i dziesięć lat, a rok to normalnie” – podsumował Zełenski.

Przypomnijmy, 9 grudnia w Paryżu odbyło się spotkanie przywódców krajów „formatu normandzkiego”. Uczestniczyli w nim prezydenci Ukrainy – Wołodymyr Zełenski, rosyjski -Władimir Putin, francuski – Emmanuel Macron i niemiecka kanclerz – Angela Merkel.

 

zrodlo:ukrinform.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: