Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
448 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1035 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

„USA zmierzają do sądu, aby zbudować mur graniczny Trumpa w Teksasie”

HOUSTON (AP) – Trzy lata od prezydentury Donalda Trumpa rząd USA wzmaga wysiłki w celu zajęcia prywatnych terenów w Teksasie w celu budowy muru granicznego.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obietnica podpisana przez Trumpa konsekwentnie napotyka przeszkody polityczne, prawne i środowiskowe w Teksasie, który ma największy odcinek granicy amerykańsko-meksykańskiej, w większości bez ogrodzenia. Znaczna część ziemi wzdłuż Rio Grande, rzeki, która stanowi granicę w Teksasie, jest prywatnie utrzymywana i wrażliwa na środowisko.

Jak dotąd nie zajęto prawie żadnej ziemi. Ale prawnicy z Departamentu Sprawiedliwości złożyli w tym miesiącu trzy pozwy o zabranie nieruchomości od właścicieli ziemskich. We wtorek prawnicy przeprowadzili się w celu zajęcia ziemi w jednej sprawie bezpośrednio przed zaplanowaną rozprawą sądową w lutym.

Agencja twierdzi, że jest gotowa złożyć o wiele więcej petycji o zajęcie prywatnej ziemi w nadchodzących tygodniach. Choć postęp jest opóźniony, proces przejmowania ziemi pod wybitną domenę jest bardzo obciążony przez rząd.

Rząd USA zbudował około 90 mil (145 kilometrów) ścian od czasu objęcia urzędu przez Trumpa, prawie wszystkie zastępując stare ogrodzenia. Osiągnięcie często określonego przez Trumpa celu 500 mil (800 kilometrów) do końca 2020 r. Prawie na pewno będzie wymagało przyspieszenia postępu w Teksasie.

Przeciwnicy lobbowali Kongres, aby ograniczyć fundusze i zapobiec budowie w obszarach takich jak Narodowy Rezerwat Przyrody Santa Ana, ważne sanktuarium dla kilku zagrożonych gatunków jaguarów, ptaków i innych zwierząt, a także non-profit National Butterfly Center i historycznej katolickiej kaplicy. Złożyli także kilka pozwów. W tym miesiącu sędzia federalny uniemożliwił rządowi budowę z pieniędzmi przekierowanymi do muru zgodnie z ogłoszoną przez Trumpa sytuacją kryzysową na początku tego roku. Ponadto dwóch sędziów niedawno nakazało prywatnej, pro-Trumpowej grupie zbierającej fundusze, aby zaprzestali budowy własnej ściany w pobliżu Rio Grande.

Nawet na gruntach będących własnością rządu wstrzymano budowę. W innym federalnym schronisku dla dzikiej fauny i flory, w miejscu znanym jako La Parida Banco, ekipy robocze wyczyściły szczotkę tej wiosny, a rząd ogłosił w kwietniu, że budowa wkrótce się rozpocznie. Osiem miesięcy później strona pozostaje pusta.

Według amerykańskiego urzędnika znającego projekt, ekipy robocze odkryły, że ziemia była zbyt nasycona. Planowane metalowe słupki zainstalowane na betonowych panelach byłyby niestabilne z powodu poziomu wody w glebie, powiedział urzędnik, który przemawiał pod warunkiem anonimowości, ponieważ osoba ta nie miała upoważnienia do publicznego udostępniania informacji.

Urzędy celne i ochrona granic w USA odmówiły komentarza na temat kwestii nasycenia w La Parida Banco, mówiąc, że budowa była „w fazie projektowania”.

W oświadczeniu CBP mówi, że nadal potrzebuje muru granicznego do „trwałej zdolności, którą stwarza, aby utrudniać i / lub odmawiać prób nielegalnego wjazdu, jednocześnie zapewniając dodatkowy czas na przeprowadzenie skutecznych rezolucji organów ścigania.” Agencja twierdzi, że planuje do końca 2020 r., aby zbudować 450 mil (724 km) murów i kolejne 59 mil (95 kilometrów) w budowie, „w oczekiwaniu na dostępność nieruchomości”.

Piąta poprawka do konstytucji Stanów Zjednoczonych wymaga od rządu wypłacania „sprawiedliwej rekompensaty” każdemu, kogo ziemia jest zajęta do użytku publicznego. Ale rząd może zdeponować w sądzie kwotę, którą uzna za sprawiedliwą, a następnie niezwłocznie podjąć próbę zajęcia ziemi, uzasadniając pilną potrzebę muru granicznego. Mimo że przekroczenia granicy spadły z rekordowych wysokości dla rodzin na początku tego roku, prawnicy Departamentu Sprawiedliwości twierdzą, że rząd musi zająć ziemię tak szybko, jak to możliwe.

„Czas jest najważniejszy” – napisali prawnicy we wtorkowym wniosku.

W przypadku ziemi objętej celem we wtorek rząd zdeponował w sądzie 93 449 USD za 12,6 akra (5 hektarów). Sędzia okręgu USA Micaela Alvarez nie wypowiedział się jeszcze w sprawie wniosku.

Roy Brandys, adwokat właścicieli ziemskich, powiedział, że obie strony są bliskie osiedlenia się i pozwalają rządowi przejąć ziemię, potencjalnie w ciągu tygodnia.

„Kiedy właściciele gruntów nie zgadzają się z rządem co do wyceny, istnieje przejrzysty, nadzorowany przez sąd proces ustalania sprawiedliwej rekompensaty” – powiedział Jeffrey Clark, zastępca prokuratora generalnego.

Ricky Garza jest prawnikiem w Texas Civil Rights Project, który reprezentuje sześciu właścicieli ziemskich na różnych etapach wybitnego procesu domenowego.

Niektórzy właściciele ziemscy popierają mur graniczny i zgodzili się współpracować z rządem. Inni obawiają się utraty części swojej własności na „ziemię niczyją” między murem a rzeką. Kilku ślubowało walczyć tak długo, jak to możliwe.

Garza zwrócił uwagę, że dolina Rio Grande jest jednym z najbiedniejszych regionów Stanów Zjednoczonych.

„To poważne użycie władzy rządowej przeciwko ludziom, którzy mają bardzo niewiele”, powiedział Garza. „Nasi liderzy twierdzą, że dookoła jest tylko tyle pieniędzy. Ale potem widzisz liczby w miliardach przeznaczone na coś, czego prawie nikt w społeczności nie chce.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: