Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
445 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
814 views

ONZ wezwała Rosję do wycofania swoich wojsk z Krymu i zakończenia okupacji terytorium Ukrainy

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję wzywającą Federację Rosyjską do wycofania wojsk z Półwyspu Krymskiego i zakończenia tymczasowej okupacji Ukrainy. O tym informuje Stała Misja Ukrainy przy ONZ na swojej stronie na Facebooku.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

63 kraje głosowały za tą rezolucją, a 19 było przeciw (Armenia, Białoruś, Burundi, Kambodża, Chiny, Kuba, Korea Północna, Iran, Kirgistan, Laos, Birma, Nikaragua, Filipiny, , Serbia, Sudan, Syria, Wenezuela i Zimbabwe). 66 państw wstrzymało się od głosu. Współautorami tego dokumentu było 39 państw. W rezolucji wezwano Rosję jako państwo okupacyjne, aby wycofała swoje wojska z Półwyspu Krymskiego i zaprzestała okupacji terytorium Ukrainy. Ponadto ONZ wezwała Federację Rosyjską do zwrotu Ukrainie sprzętu wojskowego i broni skonfiskowanej z trzech okrętów ukraińskich, które w listopadzie ubiegłego roku zostały przez Rosję zagarnięte w Cieśninie Kerczeńskiej.

W rezolucji pozytywnie oceniono uwolnienie przez Rosję 24 ukraińskich marynarzy ze wspomnianych okrętów. Podkreślono jednak potrzebę kontynuowania negocjacji w celu uwolnienia wszystkich nielegalnie przetrzymywanych przez Rosję obywateli Ukrainy.

Rezolucja ONZ nalega również na niewłaściwe wykorzystanie infrastruktury jądrowej na Półwyspie Krymskim. Odnotowano również fakt, że wzmocnienie rosyjskiej obecności wojskowej i utrudnienie żeglugi na Morzu Czarnym i Azowskim negatywnie wpływa na sytuację społeczno-gospodarczą w regionach przybrzeżnych. Ponadto rezolucja ONZ zaleca, aby obce państwa, organizacje międzynarodowe i instytucje powstrzymały się od wizyt na terytoriach czasowo okupowanych bez zgody Ukrainy.

Opr. TB, https://www.facebook.com/UKRinUN/

fot. https://112.ua/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: