TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Megaawaria na warszawskim Mokotowie. „Sceny jak z horroru”. Ludzie uwięzieni w samochodach, spada ciśnienie wody w całej stolicy FOTO

Awaria sieci ciepłowniczej Warszawa 11.12.2019 fot. Twitter

Ogromna awaria sieci ciepłowniczej sparaliżowała ruch w rejonie ulic Powsińskiej. Jak poinformowała warszawska straż pożarna, zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67 wpłynęło ok. godz. 9.45. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. Strażacy pomagają opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscy zdarzenia.

„Otrzymaliśmy zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67. Zgłoszenie wpłynęło do nas ok. godz. 9.45. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej” – przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Dodał, że na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. „Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscy zdarzenia. Znajduje się tam też jeden autobus” – powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Na miejscu pracuje kilka załóg policyjnych m.in. stołeczna drogówka, która zabezpiecza skrzyżowania – powiedział asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji. Dodał, że w wyniku awarii nikt nie ucierpiał.

Zablokowana jest m.in. ul. Limanowskiego w kierunku Wiertniczej i Powsińska, odcinek ul. Idzikowskiego, Gołkowska. „Jest dużo pary. Na miejscu pracują też strażacy. Na razie nikt nie ucierpiał” – powiedział asp. szt. Robert Koniuszy.

Polskie Radio RDC@rdcpolskieradio

Awaria sieci ciepłowniczej sparaliżowała ruch w rejonie ulicy Powsińskiej w . Kłęby pary wodnej unoszą się nad Mokotowem. Na miejscu pracują strażacy. Są duże utrudnienia w kursowaniu komunikacji

Więcej: https://www.rdc.pl/informacje/awaria-cieplownicza-przy-powsinskiej-gesta-para-nad-mokotowem/ 

Zobacz obraz na Twitterze

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu awarii mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej – poinformował w środę rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa.

„Prezydent Rafał Trzaskowski podjął decyzję o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej” – napisał Dąbrowa na Twitterze.

Sebastian Muraszewski@SMuraszewski

Na Wierzbnie nie ma ogrzewania i ciepłej wody, chyba cały Mokotów będzie sparaliżowany. https://twitter.com/wroblewski_m/status/1204701254078914561 

Michał Wróblewski@wroblewski_m

Dzieje się na Mokotowie. Idzikowskiego i Powsińska.

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz obraz na Twitterze

Według informacji podanej przez pracownika działu kontaktu z klientami Veolia Energia Warszawa Łukasza Mizerskiego, awaria jest bardzo poważna, spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Dotyczy to zarówno ciepłej wody wykorzystywanej do ogrzewania, jaki ciepłej wody w kranie.

Mizerski zapowiedział, że po dokonaniu wstępnej oceny skutków awarii na stronie internetowej Veolii https://energiadlawarszawy.pl/ zostanie zamieszczony komunikat. Nasze służby w pierwszej kolejności będą pracowały nad tym, aby ograniczyć zasięg awarii – poinformowała Aleksandra Żurada, rzecznik Veolia Energia Warszawa S.A.

Jak przekazała Żurada, w wyniku awarii sieci ciepłownicznej w rejonie ulic Powsińskiej i Gołkowskiej występują na terenie całej Warszawy występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków.

„Na razie jeszcze nie mówimy o braku dostaw ciepła. Na razie wiemy, że są zakłócenia tzn., że ciśnienie wody i temperatura mogą być niższe” – powiedziała Żurada.

Polskie Radio RDC@rdcpolskieradio

Prezydent Warszawy @trzaskowski_ zarządził posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z awarią ciepłowniczą przy ulicy Powsińskiej 67. Ulica jest zablokowana. Nie ma informacji o poszkodowanych

Więcej: https://www.rdc.pl/informacje/awaria-cieplownicza-przy-powsinskiej-gesta-para-nad-mokotowem/ 

Zobacz obraz na Twitterze

Filip Harzer@HarzerF

Varšava se potýká s havárií parovodního potrubí. Unikající pára zahalila část čtvrti Mokotów a způsobila dopravní komplikace. V autech a autobusech zůstali uvěznění lidé. Varšavský primátor svolal krizový štáb.

Zobacz obraz na Twitterze

Premier Tux🇵🇱 ن@bukarolbu

Warszawa: Ogromna awaria ciepłownicza. Nad miastem unoszą się kłęby pary

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-warszawa-ogromna-awaria-cieplownicza-nad-miastem-unosza-sie-,nId,3382324#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome https://www.rmf24.pl/fakty/news-warszawa-ogromna-awaria-cieplownicza-nad-miastem-unosza-sie-,nId,3382324 

Warszawa: Ogromna awaria ciepłownicza. Nad miastem unoszą się kłęby pary

Ogromna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Sparaliżowany jest ruch w rejonie ulicy Powsińskiej. Nad miejscem unoszą się kłęby pary, ograniczające widoczność.

rmf24.pl

Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Premier Tux🇵🇱 ن

Joanna@joannajo_anna

Seba !! @sjkaleta Zostaw LGBT! Wyłaź ze śmietnika !! Zostaw te śmieci !!! 😳Warszawa gore !!! 😱awaria ciepłownicza! Para, ulice nieprzejezdne! Ratuj !!!!

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Andrzej Holinka@kobuz3

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Kierowcy uwięzieni w samochodach http://www.tvp.info/45741203/awaria-sieci-cieplowniczej-w-warszawie-kierowcy-uwiezieni-w-samochodach 

Awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Kierowcy uwięzieni w samochodach

Ulica Powsińska została zablokowana.

tvp.info

Miroslaw@Mirosla82738916


Awaria cieplownicza w Stolicy no znowu spadnie wina na Prezydenta Warszawy Trzaskowskiego będzie nowy temat dnia

Osadzony film

PAP/PJ/Twitter