Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
447 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

MAREK FALENTA – AFERA PODSŁUCHOWA – ZOSTANIE UMIESZCZONY PRZYMUSOWO W ZAKŁADZIE PSYCHIATRYCZNYM ?? ZEMSTA PIS ?

Prokuratura wysyła Marka Falentę na badania psychiatryczne. Biegły zbada jego poczytalność – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dziennik przypomina, że od ubiegłego roku biznesmen – skazany za zlecenie podsłuchów w restauracjach – jest także podejrzany w śledztwie dotyczącym tzw. małej afery finansowej. Postępowanie prowadzi ta sama Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która w 2016 r. oskarżyła Falentę za taśmy.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teraz na Falencie ciąży sześć zarzutów, w tym dotyczące „bezprawnego założenia i posłużenia się urządzeniem podsłuchowym w celu uzyskania informacji, do której nie był uprawniony”. Pięć kolejnych dotyczy ujawnienia innym osobom tychże informacji – powiedział „Rzeczpospolitej” rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Prokuratura nadal zajmuje się taśmami Falenty, bo dotyczą nagrań, których istnienie wyszło na jaw już po zamknięciu głównego śledztwa.

„Rzeczpospolita” podaje, że prokuratura przez wiele miesięcy analizowała dokumentację medyczną biznesmena i uznała, że biegły musi ocenić jego poczytalność. Jeśli okaże się, że był on niepoczytalny w momencie popełnienia przestępstwa, będzie musiała umorzyć śledztwo przeciwko niemu. Gazeta zwraca uwagę, że decyzja ta może być kontrowersyjna dla oceny prawnej całej afery taśmowej.

Marek Falenta mógł usłyszeć zarzuty w tzw. małej aferze taśmowej dzięki temu, że oskarżając go w głównym śledztwie przyjęto niekorzystną dla niego koncepcję. Według tej tezy zlecając nagrywanie, biznesmen nie działał w tzw. czynie ciągłym, ponieważ na zlecenie biznesmena nagrywano różne osoby, w różnych konfiguracjach i czasie. Gdyby to był czyn ciągły, to nawet w razie pojawienia się nowych taśm Falenta nie mógłby usłyszeć nowych zarzutów – byłoby to traktowane jako jedno przestępstwo – powiedział „Rzeczpospolitej” jeden ze śledczych.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-marek-falenta-ma-przejsc-badania-psychiatryczne,nId,3382216#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: