Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
446 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach”, które..

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach”, które rozróżnia od niemieckich. A szef Związku Ukraińców w Polsce puszcza to dalej

Niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau/fot. YouTube/Theos FGF - Fishing Gaming Fun
Niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau/fot. YouTube/Theos FGF – Fishing Gaming Fun

Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości zwrócił uwagę, że kłamliwa narracja o „polskich obozach koncentracyjnych” powstaje w samej Polsce. Przyłapał na udziale w tym procederze Jerzego Gorzelika z Ruchu Autonomii Śląska, którego tekstw mediach społecznościowych podaje dalej szef Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma.

Premier Morawiecki ogłosił w imieniu polskiego rządu zamiar zakupu areału dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen w Austrii. Proponuję panu premierowi, by najpierw zainteresował się losem terenów po dawnych polskich obozach koncentracyjnych – na świętochłowickiej Zgodzie obozową bramę-pomnik trzeba było przenieść, by nie sąsiadowała bezpośrednio z ogródkami działkowymi” – napisał na Facebooku Jerzy Gorzelik z RAŚ.

Państwo, które w taki sposób lekceważy pamięć o ofiarach, wypiera się popełnianych w jego imieniu zbrodni, zamiast zadośćuczynić represjonowanym i ich rodzinom straszy sądami tych, którzy przypominają o ich losie, wypada mało wiarygodnie w roli strażnika humanistycznych wartości” – dodał Gorzelik.

Wpis podsumował myślą, że „Austriacy gotowi jeszcze pomyśleć, że Polska, podobnie jak w 1945 roku, chce ponownie uruchomić poniemiecką infrastrukturę obozową”. Wprost więc rozróżnia niemieckie obozy zagłady od rzekomych „polskich” obozów koncentracyjnych, zarzucając Polakom przetrzymywanie w nich ludzi i administrowanie swoimi obozami na wzór niemieckich.

Wpis został udostępniony przez kilkadziesiąt osób. Wśród udostępniających był Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce.

Proniemiecki Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach koncentracyjnych”, a wszystko podaje dalej Piotr Tyma szef Związku Ukraińców w Polsce. Sieją kłamliwą narracje i jawnie działają przeciw państwu Polskiemu” – podsumował Tomasz Kalinowski z Rot Niepodległości.

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg
n.czas.com
Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: