IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
724 views

Eksperci rzucili policyjną sondę w wyniku uderzenia rządu Hongkongu

HONG KONG (AP) – Zagraniczni eksperci zrekrutowani w celu zwiększenia legitymacji policyjnego strażnika Hongkongu odeszli w środę, twierdząc, że agencja nie ma zębów.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Decyzja panelu ekspertów o odstawieniu się na bok prawdopodobnie zwiększy presję na rząd terytorium, aby przeprowadził niezależną próbę zachowania policji podczas sześciu miesięcy protestów prodemokratycznych.

Krytycy policyjnego organu nadzoru wcześniej twierdzili, że agencja nie ma niezależności i uprawnień do wiarygodnego dochodzenia w sprawie kontroli protestów.

Panel międzynarodowych ekspertów, do którego agencja zwróciła się we wrześniu o doświadczenie i porady, doprowadził do podobnych wniosków.

W oświadczeniu o decyzji o odejściu eksperci z Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii stwierdzili, że organ nadzorczy cierpi z powodu „istotnego niedoboru” w zakresie „uprawnień, zdolności i niezależności dochodzeniowej”.

Kontrola protestów doprowadziła do załamania zaufania publicznego do niegdyś bardzo szanowanej siły policyjnej liczącej 30 000 osób.

Od czasu rozpoczęcia protestów w czerwcu oficerowie wystrzelili 26 000 pocisków z gazem łzawiącym i gumową pałką do demonstrantów, aresztowali ponad 6000 osób i zostali skazani na szerokie potępienie za domniemane nadużycia.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: