Szeryf Scott Jenkins/fot. culpepersheriffsoffice.com

Szeryf Scott Jenkins/fot. culpepersheriffsoffice.com

Scott Jenkins, szeryf hrabstwa Culpeper w stanie Wirginia zapowiedział, że jeśli rządzący stanem Demokraci wprowadzą jakiekolwiek restrykcje na broń, to mianuje swoimi asystentami wszystkich pełnoletnich mieszkańców hrabstwa.

W ten sposób żadne ograniczenia dotyczące broni palnej w praktyce nie będą obowiązywać.

Scott Jenkins, szeryf hrabstwa Culpeper w stanie Wirginia (populacja ok. 50 tysięcy) złożył właśnie publiczną deklarację, że jeśli władze stanowe (miesiąc temu Demokraci przejęli kontrolę nad lokalną legislaturą) przegłosują jakiekolwiek restrykcje na broń, to on zaprzysięgnie na funkcjonariuszy biura szeryfa wszystkich pełnoletnich mieszkańców hrabstwa. W efekcie nie będą ich obowiązywać żadne ograniczenia w dostępie do broni palnej – informuje na Facebooku profil „Światowy dzień walki z hoplofobią”.

Jak mówi sam szeryf, jego biuro „zawsze zachęcało i wspierało przyrodzone prawo obywateli do samoobrony, zapewnione przez Konstytucję”.

Będę nadal zachęcał i wspierał do podejmowania przez obywateli szkolenia z obsługi broni palnej, wydawał pozwolenia na broń, by mieli możliwości obrony siebie i swoich najbliższych – mówi szeryf Jenkins.

Na co dzień Jenkins pracuje z zespołem liczącym 150 osób. Odpowiada za przestrzeganie prawa, ochronę budynku sądu oraz nadzoruje więzienie w hrabstwie Culpeper. Ma też za sobą karierę w policji oraz stworzył pierwszy w hrabstwie oddział SWAT.

Źródło: pch24.pl/facebook.com

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to