NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Wydarzenie roku 2019 na świecie”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeśli istnieje jakiś planetarny mecz między lewicą a prawicą, to w tym roku lewica globalnie słabowała. Prawica wygrała, ale też miała dobrze kiwających graczy z Brazylii. 1 stycznia Jair Bolsonaro ze skrajnej, neoliberalnej prawicy objął władzę w największym kraju Ameryki Łacińskiej, co nie mogło dobrze wróżyć. Wszystko wydawało się jakąś powtórką i gdyby nie wydarzenie roku, byłoby beznadziejnie nudno i smętnie.

Protesty „żółtych kamizelek” trwały cały rok. twitte

Przywódca Państwa Islamskiego al_Bagdadi fotografował się z kałasznikowem po lewej stronie, dokładnie jak ben Laden. pixabay

 

 

Jakie wydarzenie 2019 r. nie miało poprzednich odcinków? Brexit kolejny rok ciągnął się

jak flaki, tyle, że tym razem rozjechał miejscową lewicę. Śmierć al-Bagdadiego była tylko sequelem śmierci ben Ladena, wrzucili go nawet do tego samego morza. Trump chciał nadać temu wydarzeniu epicką rangę, ale nie bardzo się udało.

Co tam jeszcze mamy? W Syrii wojsko pokonało Państwo Islamskie, co nie należy do złych wieści, ale wojna Syryjczyków z dżihadystami i różnymi okupantami trwa jak gdyby nigdy nic, jak rok wcześniej. Wojna w Syrii ma swoją niewidzialną bliźniaczkę, wojnę w Sudanie Południowym; obie zaczęły się w 2011 r. i zgadnijcie która prowadzi w liczbie zabitych? Tak, Syria jest ostra, ale na prowadzenie wyszedł Sudan Południowy, już ponad 450 tys. ofiar.

Biedna Syria, nawet zwycięska, choćby dlatego nie może być wydarzeniem nr 1. Pod względem rozmiaru katastrofy humanitarnej wojna w Jemenie prześcignęła nawet południowych Sudańczyków. Nowa, tegoroczna wojna w Libii jest właściwie równie stara jak ta w Syrii, ma ponad osiem lat. Ta w Afganistanie, umazana krwią od góry do dołu, skończyła 18 lat, bez tortu i świeczek, bo nawet Trump nie może już na nią patrzeć. Jaka taka nadzieja pojawiła się w Donbasie, dzięki zmianie władzy na Ukrainie, ale i ten rodzaj nadziei już przerabialiśmy.

Zamachowiec z Christchurch zyskał przejściową sławę. twitter

Zamach w meczetach Nowej Zelandii? No właśnie, po co nowy ben Laden miał ginąć drugi raz, skoro ciągle mamy przed oczami tę samą tragedię? Owszem, tym razem dżihadysta był biały i czytał francuskich intelektualistów, ale robił to samo, co ci, których niby zwalczał. Nie lubił „islamskiego terroryzmu” tylko ze względu na przymiotnik, trochę to mało.

Amerykanie cały rok ćwiczyli się w południowoamerykańskich zamachach stanu. W Wenezueli, mimo hucznych zapowiedzi, ogromnych wysiłków i nawet mianowania swego „prezydenta” nie odnieśli sukcesu, ale pod koniec roku pokazali, że jeszcze potrafią być skuteczni obalając lewicowego prezydenta Moralesa w Boliwii, któremu udało się wyrwać kraj z olbrzymiej biedy. Boliwia to jednak dla USA rutyna, to był sto osiemdziesiąty zamach stanu w tym kraju.

Wydarzenia w Katalonii i tamtejszy impas polityczny były dalszym ciągiem perypetii „niepodległości” ogłoszonej ponad dwa lata temu. Do nowości należały właściwie tylko rozruchy w Hongkongu i pożar katedry Notre Dame, też odbierany jako zła wróżba. Wizerunkowo pokonało ją dopiero przekonanie o końcu całego świata, które przeważało w tym roku pod

Osobistość roku 2019, wg Time.

wpływem trosk ekologiczno-klimatycznych Grety Thunberg. To ona więc i temat globalnego ocieplenia zostały uznane w mejnstrimie za najważniejsze światowe wydarzenie roku. Tymczasem sama Greta ogłosiła dwa tygodnie temu, że jej całoroczne występy i globalna akcja nimi wywołana nie odniosły żadnego sukcesu, jeśli chodzi o naciski na rządy i konkretne działania: „Nic się nie zmieniło”. Ta sama konstatacja dotyczy losu dziennikarza Juliana Assange’a (hańby Ameryki), czy Palestyny, jeśli odrzucić zmiany na grosze.

Wydarzeniem roku było co innego: obejmująca cały glob fala masowych buntów na tle socjalnym. Powiedzmy, że po staremu moda wyszła z Francji, od „żółtych kamizelek”, które manifestowały przeciw rządowi cały rok, ale „zaraza” szybko przenosiła się na inne kraje, jak np. Sudan (ten północny), gdzie setki tysięcy obywateli obaliły w końcu lokalną dyktaturę. Potem była

Manifestacje w Santiago de Chile, fot. Susana Hildago.

Algieria ze swymi milionowymi, pokojowymi demonstracjami, Sudan, Ekwador, Liban, Chile, Irak, Kolumbia, Iran, Boliwia przeciw puczystom – taka eksplozja spontanicznych protestów społecznych może napawać niepewną nadzieją. Ludzie wszędzie chcą większej sprawiedliwości, zmiany sklerotycznych władz, zafiksowanych często na dzikim neoliberalizmie, który zwalnia je od odpowiedzialności i napełnia im kieszenie. Nie ma żadnego końca historii. Walka trwa.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: