16 grudnia 2019 na facebookowym profilu Zbigniewa Stonogi pojawiła się informacja o zatrzymaniu przedsiębiorcy. Wynika z niej, że Stonoga był przesłuchiwany w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie.

Uwaga, uwaga, uwaga. Dzisiaj w nocy przed godz. 4-tą na trasie, w drodze do Szpitala Onkologicznego w Bydgoszczy, został zatrzymany przez policję Zbigniew Stonoga. W chwili obecnej jest przesłuchiwany w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie” – czytamy we wpisie opublikowanym w poniedziałek przed godziną 9 na  profilu Stonogi. Dodano tam, że o 6 nad ranem funkcjonariusze przeszukali mieszkanie przedsiębiorcy.

Ostatni raz Ziobro uderzyłeś bezkarnie w moją rodzinę i we mnie. Nadchodzi tsunami.

28 grudnia 2019 Stonoga na swojej  stronie pisze :

W dniu dzisiejszym, ja sam oraz moi obrońcy złożyliśmy zażalenia na postanowienie lubelskiego Sądu o kaucji w wysokości 500.000 zł.

Zarzuciliśmy Sądowi Rejonowemu rażącą obrazę przepisów postępowania karnego polegającą na zupełnym pominięciu faktów dostępnych dla każdego z Państwa, że Fundacja miała być “okradziona” na 7 miesięcy przed jej powstaniem, a “przywłaszczone” pieniądze były prane na 8 miesięcy przed ich przelaniem z fundacji.

Do zażalenia dołączyliśmy dokumenty rejestrowe pojazdów, w tym faktury ich nabycia wewnątrzwspólnotowego, a w części nabycia od autoryzowanych dealerów samochodowych w Polsce, ustaliliśmy też kto obecnie jest właścicielem wydanych przez fundację samochodów.

To był ostatni, bezkarny napad ekipy rządzącej na mnie, moją rodzinę, żonę, dzieci i moje dobre imię…

Na podstawie zebranych dowodów, w najbliższy poniedziałek zostanie zainicjowane postępowanie karne przeciwko Prokuratorowi Regionalnemu w Lublinie (prywatnie przyjaciel Pana Ministra Sprawiedliwości, z portretem na ścianie domu Pana prokuratora regionalnego)

W dniu dzisiejszym wystąpiłem też drogą SMS-ową do rzecznika Prokuratury Krajowej z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie czy załączone do
SMS-a zdjęcia przedstawiają jednego z prokuratorów prokuratury krajowej.

 

Nadto na maila Prokuratora Regionalnego w Lublinie przesłałem zdjęcia z pytaniem kogo one przedstawiają i jaki mają związek ze sprawą.

Niebawem wszystko Państwu wyjaśnię…

Na zdjęciach według  Zbigniewa Stonogi  znajduje się Beata Marczak-Zastępca Prokuratora Krajowego, prawa ręka Ziobry..

“To jest największa gospodarcza afera w Polsce” – Pis zgarnął 0,5 mld euro Stonoga ujawnia kolejne dokumenty.

Stonoga pisze

Zdjęcia i wideo wykonał świadek koronny “Broda” podczas imprezy zarządu Pruszkowa.

Oprócz Pani Prokurator Krajowej na filmach obecna żona Ziobry Patrycja Kotecka

Mówiłem Wam Pisowskie  k***y , że nie ujdzie Wam płazem atakowanie mnie i mojej rodziny!!!-a to dopiero marne prelludium…

Zbigniew Stonoga  na  swojej stronie umieszcza link do filmu , według biznesmena  osobą na filmie jest żona Zbigniewa Ziobry –

Gigantyczne pieniądze. W tle brat Ziobry i wieże Kaczyńskiego. Stonoga przedstawia dowody.

Patrycja Kotecka

żona Zbigniewa Ziobry ministra sprawiedliwości, znana też pod pseudonimem Pati Koti, była w przeszłości modelką, a także dziennikarką.

 Para poznała się na przełomie 2003 i 2004 roku, przy okazji afery Rywina. Ona – związana wcześniej z Super Expressem – była wtedy dziennikarką Życia Warszawy, a Ziobro zasiadał w komisji sejmowej badającej aferę. Wtedy właśnie rozkręciła się jego polityczna kariera.

Kotecka, znana także jako “Pati Koti”, była modelka, dziennikarka i “aniołek Rutkowskiego” od razu zwróciła uwagę na ambitnego polityka. Zainteresowanie szybko jej się opłaciło.

Łowca pedofilów znów w akcji! Stonoga demaskuje kolejnego pedofila w sutannie

Kiedy po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w 2005 roku Ziobro został ministrem sprawiedliwości, nowy prezes TVP Andrzej Urbański zaproponował Koteckiej stanowisko wicedyrektora Agencji Informacyjnej TVP z miesięczną pensją 25 tysięcy złotych.

Krzysztof Rutkowski, który ujawnił wtedy, że Patrycja “często uczestniczyła w akcjach, w tym w państwach arabskich” trafił do więzienia. Do tej pory jest przekonany, że powodem była zazdrość Ziobry.

Dziennikarka została zwolniona z telewizji publicznej w 2009 roku w atmosferze skandalu. Oskarżana była o zbytnie sprzyjanie PiS-owi. Jej problemy zaczęły się, gdy zawieszono związany z tą partią zarząd Urbańskiego. Jego nowi członkowie długo zastanawiali się nad jej zwolnieniem, gdyż kontrakt gwarantował jej ogromną odprawę.

W październiku 2011 roku Kotecka urodziła Ziobrze pierwszego syna, a 4 lata później drugiego. Czas, gdy PiS było w opozycji, przetrwała w powiązanej z Media SKOK firmie Apella, będącej głównym udziałowcem spółki Fratria, wydawcy tygodnika wSieci.

Jak donosi Fakt24, Kotecka związała się z prawicowymi mediami i SKOK-ami założonymi przez Grzegorza Biereckiego, jednego z najbogatszych polityków PiS-u. Jako żona  ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Patrycja Kotecka,  dostała , naprawdę nieźle płatną pracę w spółce-córce największego państwowego ubezpieczyciela – PZU A szefem PZU jest dobry znajomy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jak minister Ziobro zareaguje na rewelacje Stonogi??

 Jak napisał Stonoga  : to dopiero (…) prelludium…

https://gazetaplus.pl/nadchodzi-tsunami-zbigniew-stonoga-vs-ziobro-patrycja-kotecka-zona-prokuratora-generalnego-na-celowniku/12633/?fbclid=IwAR18WIPXe4FYFzLO2mXv7XDkg12sYl3UTdFhUcxbiZE5SXPsDCT1cO_5cNs