DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rosyjska Agencja Antydopingowa nie zgadza się z decyzją WADA”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) poinformowała dzisiaj, że wysłała oficjalne pismo do Światowej Agencji Antydopingowej kwestionujące wykluczenie Rosji z największych zawodów sportowych, m.in. z letnich igrzysk w Tokio – z powodu sfałszowania danych antydopingowych.

Rosyjska Agencja Antydopingowa nie zgadza się z decyzją WADADecyzja WADA sprzed kilkunastu dni oznacza, że rosyjscy sportowcy nie będą mogli startować w wielkich zawodach w swoich barwach, ale możliwy jest ich występ pod neutralną flagą. (Fot. Getty Images)

„Do Światowej Agencji Antydopingowej wysłany został zestaw dokumentów, w tym powiadomienie o braku zgody na sankcje, podpisanych przez radę nadzorczej i założycieli RUSADA, rosyjskie komitety olimpijski i paraolimpijski” – poinformował dyrektor generalny rosyjskiej agencji Jurij Ganus, który także złożył swój podpis.

Zgodnie z procedurą WADA – w której stanowisko szefa 1 stycznia 2020 obejmie Witold Bańka – musi teraz skierować sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS).

RUSADA musiała wysłać zawiadomienie o swej decyzji przed 30 grudnia. Trzy tygodnie wcześniej, tj. 9 grudnia WADA wykluczyła Rosję z letnich igrzysk w Tokio w 2020 roku oraz zimowych w Pekinie w 2022 w związku z aferą dopingową w tym kraju.

Ganus dodał, że wysłał też drugi list w swym imieniu (nie jest członkiem rady nadzorczej RUSADA) do WADA, w którym wyraził osobiste stanowisko. Zresztą już wcześniej stwierdził, cytowany przez rosyjskie media, że nie widzi żadnych szans na to, by odwołanie dało pomyślny dla Rosjan efekt. Uważa, że zakwestionowanie sankcji WADA byłoby „nieskuteczne i niepotrzebne”, ale jednocześnie domaga się od prezydenta Władimira Putina zaangażowania się w walkę z oszustami.

We wtorek Rosyjski Komitet Olimpijski zapowiedział, że Rosja zamierza wziąć udział w przyszłorocznych zawodach olimpijskich w Japonii. Potwierdzono, iż wykluczenie kraju z największych imprez sportowych z powodu sfałszowania danych antydopingowych będzie kwestionowane.

Decyzja WADA sprzed kilkunastu dni oznacza, że rosyjscy sportowcy nie będą mogli startować w wielkich zawodach w swoich barwach, ale możliwy jest ich występ pod neutralną flagą, podobnie jak w 2018 roku na zimowej olimpiadzie w Pjongczangu, a także w 2016 roku w Rio de Janeiro, gdzie to zastrzeżenie dotyczyło części zawodników.

Sankcje mają obowiązywać do 2023 roku i obejmują również inne największe imprezy międzynarodowe, w tym mistrzostwa świata. W ciągu czterech najbliższych lat Rosja nie będzie mogła również organizować najważniejszych zawodów.

zrodlo:londynek.net
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: