DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nowe fakty na temat słynnego kardynała-pedofila”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Warto zapamiętać ten moment – Washington Post, typowa propagandowa pro-wojenna i amerykańska gazeta należąca do Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka świata, opublikowała ciekawy i pouczający materiał.

Chodzi o korupcję i pedofilię w kościele katolickim, a konkretnie o nijakiego kardynała Theodore’a McCarrica. Ten były kapłan przekazał różnym dostojnikom aż 600 tys. dolarów. W poczcie skorumpowanych przez tego człowieka ma być dwóch papieży oraz urzędnicy kościelni, którzy podejmowali decyzje w sprawie oskarżeń jakie mu postawiono.

„Kilka osób, które otrzymały pieniądze od wydalonego w tym roku ze stanu kapłańskiego McCarricka, były „bezpośrednio zaangażowane” w ocenę stawianych mu zarzutów” –  czytamy m. in. w Washington Post. Dokumenty finansowe, na których opiera swój artykuł amerykański dziennik, to dane z rachunku w archidiecezji Waszyngtonu, gdzie McCarrick od 2001 r. był arcybiskupem.

Był to bardzo szczególny rachunek. Tam bowiem przesyłali środki rozliczni bogaci donatorzy. Kardynał mógł wydawać fundusze zgodnie ze swoim uznaniem i tylko on kontrolował obrót nimi. Potwierdziła to archidiecezja.

W ciągu blisko dwóch dekad zgromadzono tam blisko 6 mln dol. Z wykazów finansowych wynika, że McCarrick przekazał miliony katolickim organizacjom charytatywnym w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Pikantnym odkryciem jest jednak 200 czeków wystawiono na indywidualne osoby fizyczne – duchownych. Beneficjentem tego korupcyjnego mechanizmu był także nie kto inny jak papież-Polak.

„Od 2001 do 2005 roku McCarrick przesłał 90 tys. dol. papieżowi Janowi Pawłowi II”, a jego sukcesor, Benedykt XVI, „otrzymał 291 tys. dol., z czego większość – 250 tys. – w czeku z maja 2005 r.”, w miesiąc po jego wyborze na to stanowisko przez Ducha Świętego.

W najbliższych miesiącach Watykan ma opublikować raport w sprawie postępowania w związku z oskarżeniami przeciwko McCarrickowi. Amerykańskie władze kościelne przesłały do Rzymu stosowne dokumenty finansowe.

Przypomnijmy. W lutym papież Franciszek wydalił ze stanu kapłańskiego McCarricka, emerytowanego arcybiskupa Waszyngtonu z powodu pedofilii. W związku z oskarżeniami o przestępstwa seksualne wobec dzieci w 2018 r. McCarrick zrzekł się godności kardynała. Dotyczyły one jego działań jeszcze w latach 70 – pełnił wówczas posługę w Nowym Jorku. Do jednego z gwałtów miało nawet dojść w konfesjonale. Theodore McCarrick to jeden z najbardziej znanych na świecie amerykańskich duchownych. Dziś ma prawie 90 lat.

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: