DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Nowa rosyjska broń może podróżować 27 razy szybciej niż dźwięk”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

MOSKWA (AP) – nowa międzykontynentalna broń, która może latać 27 razy szybciej niż dźwięk, zaczęła działać w piątek, minister obrony Rosji poinformował prezydenta Władimira Putina, wzmacniając możliwości nuklearnego uderzenia kraju.

Putin opisał hipersoniczny szybowiec Avangard jako przełom technologiczny porównywalny z wystrzeleniem pierwszego satelity przez Sowietów w 1957 roku. Nowa rosyjska broń i podobny system opracowywany przez Chiny niepokoją Stany Zjednoczone, które rozważają strategie obronne.

Avangard jest wystrzeliwany na międzykontynentalny pocisk balistyczny, ale w przeciwieństwie do zwykłej głowicy rakietowej, która po separacji podąża przewidywalną ścieżką, może wykonywać ostre manewry w atmosferze na drodze do celu, co znacznie utrudnia przechwycenie.

Minister obrony Siergiej Shoigu poinformował Putina, że ​​pierwsza jednostka rakietowa wyposażona w hipersoniczny szybowiec Avangard weszła do służby bojowej.

„Gratuluję tego przełomowego wydarzenia dla wojska i całego narodu” – powiedział później Shoigu podczas telekonferencji z głównymi przywódcami wojskowymi.

Szef Strategicznych Sił Rakietowych, gen. Siergiej Karakajew, powiedział podczas rozmowy, że Avangard został zatrudniony w jednostce w regionie Orenburg w południowych górach Uralu.

Putin zaprezentował Avangard wśród innych potencjalnych systemów uzbrojenia w swoim przemówieniu o stanie narodowym w marcu 2018 r., Zauważając, że jego zdolność do wykonywania ostrych manewrów w drodze do celu sprawi, że obrona przeciwrakietowa będzie bezużyteczna.

„Kieruje się na cel jak meteoryt, jak kula ognia” – powiedział wtedy.

Rosyjski lider zauważył, że Avangard został zaprojektowany przy użyciu nowych materiałów kompozytowych, aby wytrzymać temperatury do 2000 Celsjusza (3632 Fahrenheita) wynikające z lotu przez atmosferę z prędkością hipersoniczną.

Wojsko powiedziało, że Avangard jest w stanie latać 27 razy szybciej niż prędkość dźwięku. Niesie broń nuklearną do 2 megatonów.

Putin powiedział, że Rosja musi opracować Avangard i inne przyszłe systemy uzbrojenia z powodu amerykańskich wysiłków na rzecz opracowania systemu obrony przeciwrakietowej, który, jak twierdził, może zniszczyć rosyjski środek odstraszający. Moskwa szydzi z amerykańskich twierdzeń, że jej tarcza antyrakietowa nie ma na celu przeciwdziałania olbrzymim arsenałom rakietowym Rosji.

Na początku tego tygodnia Putin podkreślił, że Rosja jest jedynym krajem uzbrojonym w broń hipersoniczną. Zauważył, że po raz pierwszy Rosja przewodzi światu w opracowywaniu zupełnie nowej klasy broni, w przeciwieństwie do przeszłości, gdy dogania USA.

W grudniu 2018 r. Avangard został wystrzelony z bazy rakietowej Dombarovskiy na południowym Uralu i z powodzeniem trafił w cel treningowy na strzelnicy Kura na Kamczatce, oddalonej o 6000 km (3700 mil).

Rosyjskie media podały, że Avangard zostanie najpierw zamontowany na międzykontynentalnych rakietach balistycznych RS-18B zbudowanych przez Sowietów, o kodowej nazwie SS-19 przez NATO. Oczekuje się, że zostanie on zamontowany w potencjalnym ciężkim międzykontynentalnym pocisku balistycznym Sarmat po uruchomieniu.

Ministerstwo obrony powiedział w zeszłym miesiącu, że zademonstrował Avangard zespołowi amerykańskich inspektorów w ramach środków przejrzystości na mocy traktatu o broni nuklearnej New Start z USA

Rosyjskie wojsko poprzednio zleciło kolejną broń hipersoniczną o mniejszym zasięgu.

Kinzhal (sztylet), który jest przewożony myśliwcami MiG-31, wszedł do służby w rosyjskich siłach powietrznych w zeszłym roku. Putin powiedział, że pocisk leci 10 razy szybciej niż prędkość dźwięku, ma zasięg ponad 2000 kilometrów (1250 mil) i może przenosić głowicę nuklearną lub konwencjonalną. Wojsko powiedziało, że jest w stanie trafić zarówno cele lądowe, jak i statki marynarki wojennej.

Chiny przetestowały własny hipersoniczny pojazd szybowcowy, który, jak się uważa, jest w stanie podróżować co najmniej pięciokrotnie z prędkością dźwięku. Pokazano broń o nazwie Dong Feng 17 lub DF-17 podczas defilady wojskowej z okazji 70. rocznicy założenia państwa chińskiego.

Urzędnicy amerykańscy rozmawiali o umieszczeniu warstwy czujników w kosmosie, aby szybciej wykrywać pociski wroga, zwłaszcza broń naddźwiękową. Administracja planuje również przestudiować ideę oparcia przechwytywaczy w przestrzeni kosmicznej, aby USA mogły uderzać w nadlatujące pociski wroga w pierwszych minutach lotu, gdy silniki wspomagające wciąż się palą.

Pentagon również pracował nad rozwojem broni hipersonicznej w ostatnich latach, a sekretarz obrony Mark Esper powiedział w sierpniu, że wierzy, że „to prawdopodobnie kwestia kilku lat”, zanim USA ją wprowadzą. Nazwał to priorytetem, ponieważ wojsko pracuje nad rozwojem nowych zdolności ognia dalekiego zasięgu.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: