DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Na ulice stolicy wyjedzie tramwaj z gwiazdą Dawida

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W niedzielę, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w rejonie dawnego getta w Warszawie będzie jeździć zabytkowy tramwaj oznaczony gwiazdą Dawida

W niedzielę, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w rejonie dawnego getta w Warszawie będzie jeździć zabytkowy tramwaj oznaczony gwiazdą Dawida. Pojazd ma symbolizować tramwaj kursujący w getcie warszawskim.

Tramwaj z gwiazdą Dawida, to jedna z inicjatyw Fundacji Shalom, która organizuje w niedzielę w Warszawie oficjalne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Współorganizatorem, który udostępnił specjalny tramwaj, są Tramwaje Warszawskie.

Według organizatorów, tramwaj z gwiazdą Dawida ma przypomnieć mieszkańcom Warszawy o żydowskich sąsiadach, którzy w czasie II wojny światowej zostali wymordowani w obozach zagłady i w gettach.

Zabytkowy tramwaj wyjedzie na ulice stolicy w samo południe. Będzie jeździć bez pasażerów do godziny 18 trasą obejmującą Plac Narutowicza – Filtrowa– Nowowiejska – Marszałkowska –Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Metro Marymont – Popiełuszki – al. Jana Pawła II – Okopowa – Towarowa – Plac Zawiszy – Plac Narutowicza.

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Warszawie zaplanowano na godz. 12 pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Modlitwa ekumeniczna i „Światło Pamięci”

W programie uroczystości jest m.in. modlitwa ekumeniczna oraz oficjalne składanie wieńców. Wydarzeniami towarzyszącymi oprócz zabytkowego tramwaju z gwiazdą Dawida jest akcja „Światło Pamięci”, czyli zapalenie symbolicznych świec w oknach domów o godz. 18.

„Płomień świec w oknach wszystkich domów będzie symbolizował naszą solidarność z ofiarami zagłady. Zawsze będziemy pamiętać. Bo my jesteśmy Pamięcią. Będziemy jej strzec przed zapomnieniem i koszmarem Zagłady” – tak przesłanie akcji „Światło Pamięci” interpretuje Fundacja Shalom.

Światło Pamięci można także zapalić w Internecie korzystając z portalu społecznościowego Facebook. Wystarczy z profilu Fundacji Shalom: http://www.facebook.com/fundacja.shalom pobrać fotografię przedstawiającą zapaloną świecę w oknie i zamieścić na swojej tablicy oraz jako zdjęcie profilowe.

27 stycznia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Płomień świec w oknach domów będzie symbolizował naszą solidarność z ofiarami zagłady.

źródło:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: